דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

סיפורה של סדנת נפח בשנים 1983 - 1984 מפי סגן מפקד הסדנא רנ"ג שמעון איבגי תחת פיקודו של רס"ן דיין עזרא

קישור לאלבום התמונות האישי

מאת:

תאריך עלייה לאתר: 01/11/2020

תאריך האירוע:

מספר צפיות: 767


מבנה ארגוני

רנ"ג שמעון איבגי מספר על תקופתו בסדנת נפח בשנים 1983 - 1984

@alt@

בתקופתו של שמעון המג"ד היה וילי אברהם והמ"פ היה דיין עזרא. סדנת נפח נתנה אחזקה גם לקו סגול, בתקופת מלחמת לבנון הם המשיכו בטיפולי ב' וג' שזה אומר, טיפול בתומ"תים וטנקים, בשנים האלה התחילו לקלוט את טנק המרכבה סימן 2. מסדנת נפח היו יוצאים חוליות לקו סגול, כל מה שהיה קשור בכל נושא הרק"ם. בשנים האלה מה שהיה קורה זה שהסדנה שלהם הייתה מארחת יחידות מפיקוד דרום ומפיקוד מרכז בסבבים של כל ארבעה חודשים היה מגיע כוח מפיקוד דרום ומרכז והיו ישנים אצלם באוהלים והם היו נותנים את המענה בנושא המג"חים. שמעון בזמנו היה מפקד מחלקת צריח והיה אחראי על כל טיפולי הב' והג' בסדנה עד שהתמנה להיות סמ"פ בשלב יותר מאוחר. בגדול הסדנה המשיכה לעשות טיפולי ב', קלטו את היחידות שהגיעו אליהם לתת סיוע מפיקוד דרום ופיקוד מרכז בנושא המג"חים ובמנועים שלהם אנשי הסדנה טיפלו ביחד איתם, כוחות מילואים היו זורמים כל הזמן. סדנת נפח הייתה שייכת ליחש"מ 703 אבל התנהלה בצורה עצמאית כמעט לגמרי.

כל זמן שצה"ל היה בלבנון הסדנה המשיכה לתמוך בחוליות, הם היו מוציאים מאצלם חוליות עד שלמעשה קמה סדנת בית הילל שבתוכה פתחו מחלקת רק"ם. המנועייה הייתה עובדת 24/7 ונותנת מענה למנועים התקולים שהיו מגיעים אליהם ומחלקת הרוכב שהייתה עושה טיפולי ג' לתומ"תים, בשלב יותר מאוחר הסדנה קלטה את האכזריות לטיפולי ב' וג'.בזמנו הסדנה הייתה שולחת חוליות על כל "פיפס" עד שהבינו שצריך לשים שלוחה בבית הילל בשביל לתת מענה.

בסדנה היה מטבח שהאחראי בו היה א.ע.צ דוד ביטון, הייתה מחלקת אפסנאות שמפקדה היה צבי רובין, מנהל העבודה היה מור אפרים והחליף אותו אבי אופיר, במסגריה היה מוריס כהן, במחלקת הצריח רוכב היה דורון מדמון, במחלקת המנועיה היה משה וקנין, אחראי בוחנים היה בני מדר, בתפ"י היה את עמי מוטעי, מפקד מחלקת הרוכב היה את שמעון כהן, במחלקת הרכב המפקד היה סמי קדוש והחליף אותו יחיאל אילוז, אחראי חשמליה היה אהרון מור שהחליף אותו א.ע.צ סימי בנימין ז"ל.

קצינים ואנשי קבע ששירתו בסדנת נפח

@alt@

מפקד מחלקת צריח רוכב - דורון מדמון

אחראי מטבח א.ע.צ - דוד ביטון

אחראי אפסנאות - צבי רובין

מנהל עבודה - אפרים מור

מנהל עבודה - אבי אופיר

אחראי מסגריה - מוריס כהן

@alt@

אחראי מחלקת מנועיה - משה וקנין

אחראי בוחנים - בני מדר

@alt@

אחראי תפ"י - עמי מוטעי

@alt@

מפקד מחלקת רוכב - שמעון כהן

מפקד מחלקת רכב - סמי קדוש

@alt@

מפקד מחלקת רכב - יחיאל אילוז

אחראי חשמליה - אהרון מור אחראי חשמליה - א.ע.צ סימי בינימין    

 

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
בלין שרגא צבי ז

כניסת חברים