דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

רנ"ג דני מלול מספר על סגירת סדנת נפח

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 25/10/2020

תאריך האירוע: 2022-10-25

מספר צפיות: 641


באוגוסט - 2004  קיבלתי פקודה ממג"ד היחש"מ אל"מ חיים מור חיים לעזוב את סדנת בית - הילל. שבה שירתתי כ-17 שנה ולעבור לסדנאת נפח למשך שנה על מנת לסגור את המחסן. אני לא צריך לספר לכם שסדנת נפח היא סדנא הכי מקצועית בתחום הטנקים, הכולל, חשמל, צריח, מזקו'מ, תובה וכמובן גם המנועייה.סדנא עם אנשים מקצוענים ותותחחים כל אחד בתחומו,אני הגעתי לסדנא מכיוון שאחראי המחסן חיים נידם פרש לגימלאות. מאיר גנון היה איתי במהלך כל פירוק סימול האפסנאי ,2199+ סימול הבלאי 2200. העבודה היתה מאוד קשה ומתישה מכוון שכל יום הינו צרכים להכין דולבים עם חלקים אשר הורדו מהמדפים והוחזרו למצל"ח נטפים, ותוך כדי החזרת החלפים היו גם בקשות מהיחידות לקבל את החלקים אשר כבר הוחזרו למצל'ח, לכן זה היה מאוד קשה, צריך לנסוע לנטפים ולחפש את החלקים המבוקשים ולנפק ליחידה שביקשה.
וכמעט כל יום היה סיפור כזה כי תוך כדי פירוק המחסן היה עליי גם לתת שירות לכל יחידות רמת-הגולן. במהלך ההחזרה בערב היתי נשאר לעבוד על נושא איזון הרישום, שהיה מאוד בעייתי, היו המון חוסרים ועודפים  בסימול האפסנאי של הסדנאה, כל יום היתי צריך לדווח למג"ד כמה כסף יש בחוסרים וכמה כסף בעודפים. 

בקיצור לאחר שנה העבודה הסתיימה ובאוגוסט - 2005, תם ונשלם מחסן החלפים של סדנא  נפח.לאחר סיום העבודה בנפח קיבלתי פקודה ממג"ד היחש'מ חיים מור להגיע ולהיות מנהל- מחסן בסדנאת הרק'מ 704, בשמשון.

מספר רנ"ג נדב שושן על סדנת נפח

  סגירת נפח מנקודת מבטי: אני הגעתי לנפח בשנת 93 אחרי קורס מכונאי מרכבה בבהד 20,המ"פ שקיבל אותי היה יהודה גבאי, שובצתי במחלקת מנועיה שגם נתנה מענה לחוליות חוץ בשטח רמת הגולן ובנוסף במוצבים בלבנון כחלק מסיוע לסדנת בית הילל.בשנת 96 נכנסתי לקבע עד שהסדנה נסגרה ועברתי לצנובר.

רוצה להגיד שנפח הייתה סדנת הדגל של היחש"מ אנשים מקצוענים בכל תחומי המקצועות של הרק"מ אנשים עם נשמה, היינו משפחה מעבר לעבודה, השם שלנו היה משפחת נפח ולא סתם.

בסגירה לקחנו את זה קשה מאוד זה היה מבחינתנו פירוק התא המשפחתי, לי אישית היה קשה מאוד המעבר לצנובר והפרידה מהמשפחה, לקח לי זמן ממושך להבין לעכל שהמשפחה שלנו התפרקה, לאורך השנים נשארנו בקשר כל יוצאי נפח באירועים משפחתיים ובשמחות.

סדנה נפח אופיינה בחוזקות ובעוצמות שלה, כל משימה שנקראנו לבצע בוצעה מתוך מסירות נפש ועל הצד הטוב ביותר, רוח ההתנדבות הייתה הרוח שנשבה בקרב החיילים, וזאת כמסורת של שנים שמפקדים העבירו מדור לדור, הסדנה גם שכלה לא מעט חיילים במהלך קיומה,אספר על שניים מהם:

גל מייזלס: שירת איתי במשך 3 שנים במנועיה ועבר לשרת ביק"ל ונהרג באסון המסוקים,

שגיא ארזי: שירת איתי 3 שנים החל מהקורס בבהד 20 ובנפח, ישנתי מיטה מעליו כמעט 3 שנים,היינו חברים עד היום שבו הוא גם נהרג באסון המסוקים,

בהקשר למשפחות  שכולות משפחת נפח שמרה על קשר וטיפחה את המשפחות השכולות לאורך כל השנים.

מראיין ניסים קלו מנהל הידע עמותת חיל הטנ"א

חיפוש מידע

כניסת חברים