דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

 

אודות עמותת חיל הטנ''א - חימוש

עמותת חיל הטנ"א (החימוש) הוקמה בשנת 1984 למען המשפחות השכולות ולמען החימושניקים בעבר, בהווה ובעתיד. העמותה היא הכבל המגשר בין החימושניקים לדורותיהם, באמצעות טיפוח הקשר עם אנשי חיל החימוש בעבר ובהווה .

מטרות העמותה הן להרחיב ולטפח את מרכז ההנצחה של חיל החימוש בנתניה כדי שישמש מרכז להנצחה, מרכז חינוך והתייחדות המשפחות והחברים עם חללי החיל, וכן מרכז להטמעת מורשת החיל ורוחו . העמותה עוסקת בפעולות להנצחת ולהנחלת תולדותיו של חיל החימוש ומורשתו , לאלה המשרתים בו עתה ולאלה אשר ישרתו בו בעתיד .

העמותה מטפלת ומסייעת למשפחות השכולות של חיל החימוש, היא מארגנת טכסי בר - מצווה ליתומים, סופי שבוע של כיף חיבוק ואהבה ליתומים ולמשפחות השכולות, אירועי חזרה לביה"ס לאחר חופשת הקיץ ואף מסייעת בתלושי שי לחג ים למי שנזקק לכך .

העמותה מסייעת ליחידות החימוש ולחיליי החיל במקרים מיוחדים. כולל ים סיוע לחיילים בודדים לבקר את משפחותיהם בחוץ לארץ ,סיוע במלגות לימוד, בתלושי שי לחג ים ובארגון ימי כיף לחיילים הבודדים הו נצרכים .

העמותה מנוהלת על ידי אל"מ במיל'  אהרון מועלם (אהרון אב שכול) ומסייעים בידו ועד העמותה המורכב מיוצאי חיל החימוש, קצינים , נגדים ונציגי המשפחות השכולות . מקום מושבה של העמותה הוא במרכז ההנצחה של חיל החימוש ב נתניה , המנוהל ומתוחזק על ידי סא"ל מיל' יגאל אבן זיו בהתנדבות מלאה. מרכז ההנצחה של חיל החימוש שנחנך ביולי 2009, נבנה בסמוך לבית יד לבנים בנתניה , העיר המאמצת את   עמותת חיל החימוש החיל. עד לבניית מרכז זה, לא היה מרכז הנצחה ייחודי לחללי חיל החימוש. במרוצת השנים הלך וגבר הצורך בהקמת מרכז הנצחה ייחודי לחיל, אליו יוכלו להגיע משפחות החללים להתייחד עם יקיריהם . כיום טקסי סיום של קורס הקצינים של החיל מתקיימים במרכז ההנצחה ולא ב .כדי כדברי קצין החימוש הראשי, בטקס חנוכת המרכז: "מרכז ההנצחה אמור להוות, מלבד מרכז התייחדות, מרכז פעילויות, זיכרון וחינוך למורשת החיל. להוות מרכז חי ונושם, מקור השראה, בו יושבעו חיילי ומפקדי חיל החימוש, מקום בו נישא בגאון וביגון, זכר היקירים שבמותם ציוו לנו את החיים ".

אתר האינטרנט של העמותה

 אתר האינטרנט של העמותה הוא כרטיס הביקור של חיל החימוש לדורותיו ומהווה מרכז מורשת דיגטלי ברשת. מוצגות בו הפעילויות הרבות של העמותה. האתר מהווה כלי זמין ואיכותי אודות חיל החימוש מיום הקמתו, מוצגים בו רוב יחידות החיל ומורשתם, תמונות ומידע רלוונטי. באתר אתר הנצחה וירטואלי לכל נופל, קיר וירטואלי לנופלי חיל החימוש, תינתן אפשרות למשפחות לכתוב , לתעד וליצור מידע חדש אודות יקיריהם. בעת שירותינו הצבאי, היינו גאים להיות חימושניקים, וכיום אנו גאים להיות יוצאי חיל החימוש, ויותר מכך, גאים בעמותת חיל החימוש. כחבר צוות וכגמלאי של החיל החימוש וצה"ל כנסו ללשונית צור קשר באתר האינטרנט של העמותה הירשמו ותרמו לעמותת חיל החימוש .

העמותה שמה לעצמה מטרה להתפתח ולשפר את התחומים הבאים :

 •   להרחיב ולטפח את אתר ההנצחה של חיל החימוש בנתניה כדי שישמש    מרכז להנצחה, חינוך והתייחדות המשפחות והחברים עם חללי החיל וכן    מרכז להטמעת  מורשת החיל ורוחו.
 •  לעסוק בפעולות להנצחת תולדותיו של חיל החימוש והנחלת מורשתו    לאלה המשרתים בו  עתה וכן אלה אשר ישרתו בו בעתיד.
 •   טפול וסיוע למשפחות השכולות של חיל החימוש.
 •   סיוע  לחיל החימוש באירועים חייליים.
 • טיפוח הקשר עם אנשי חיל החימוש בעבר ובהווה.
 •  לסייע ליחידות החימוש ולחילי  החיל במקרים מיוחדים.
 • סיוע לחיילים  בודדים ונצרכים. בתום שרותם, לבקר את הוריהם בחו"ל ו/או לקבל מלגה  ללימודים.

 

חזון עמותת חיל חימוש

 • טיפוח הקשר עם אנשי עמותת חיל החימוש - בסדיר חובה וקבע, מילואים   ועובדי צה"ל - בעבר ובהווה, ועם אנשי העמותה האחרים
 • הקמה ואחזקת - מרכז להנצחה חללי חיל החימוש בנתניה.
 • סיוע למשפחות השכולות
 • טיפוח מורשת חיל החימוש ותולדותיו.
 • סיוע לחיילי חיל החימוש בסדיר – בודדים ונצרכים.
 • סיוע לחיילי משוחררים – במלגות לימודים ובבקור הורים בחו"ל.

טל מזכירות העמותה 098655930

 חברי הנהלת עמותת חיל הטנ"א (חימוש) 2023

 חיפוש מידע

כניסת חברים