דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

סיפורה של הקמת סדנת נפח בשנת 1974 מפי בני מדר

סיפורה של הקמת סדנת נפח בשנת 1974 מפי בני מדר
קישור לאלבום התמונות האישי

מאת:

תאריך עלייה לאתר: 01/11/2020

תאריך האירוע:

מספר צפיות: 671


סיפורה של הקמת סדנת נפח בשנת 1974 מפי בני מדר

בני עלה בשנת 1972 לרמת הגולן, סדנת נפח הייתה סדח"ט של חטיבה 188, סדנת נפח קרויה על שם הכפר שהיה באותו המקום. בנפח הייתה סדנת הסדח"ט וצמוד אליהם הייתה מפקדת החטיבה.

כשנגמרה מלחמת יום כיפור הרבה דברים השתנו בכוחות של רמת הגולן ואז החליטו להקים את הסדנה ואת היחש"מ והם היו סדנה שנקראה סדנת הרק"ם. כשהם היו תחת חטיבה 188 הם היו מטפלים בסך הכל בשני גדודים של החטיבה ואחרי שהם עברו לסדנה הם טיפלו גם בחטיבה 188 וגם בחטיבה 7. בני היה טכנאי טנקים, בהתחלה היה טכנאי שוט ועם השנים הם קלטו את המרכבות 1,2,3.

ב1974 במחלקת הטנקים היו אנשי מילואים ואח"כ כבר היו שם משה וקנין ועוד נגדים במחלקת הצריח היה את שמעון איבגי והייתה גם מחלקת רוכב. בהתחלה הייתה בסדנה סככה אחת קטנה ואח"כ בגלל שהם כבר נתנו מענה בטיפולי ג' בנו סככה חדשה ענקית ששם הייתה מחלקת הטנקים ובסדנה למעלה הסככה הפכה להיות מחלקת מנועיה עם שלושה תאים של הרצת מנועים.

כשבני היה בסדח"ט הם היו עושים רק טיפולי ב', טיפולי שטח ודברים קטנים וכשהם נהיו סדנה הם נתנו מענה למנועים וגם נכנסו לנושא של דרג ג', טנקים שהו בסככה תקופות של חודש, מה שבטיפול ב' תוך שבוע הם היו מסיימים. כשהם היו בסדח"ט בכל ארוחה הם היו צריכים להביא אוכל מנפח, דוד ביטון התחיל בסדנת נפח כסיכאי ואח"כ עבר למטבח ונהיה אחראי מטבח. אחד הדברים היפים שהיו בסדח"ט זה היה כשהם היו מגיעים ביום ראשון בסביבות השעה 12 הם היו ישר עושים יום ספורט, יורדים למטה ומשחקים שם כדורגל, יום ראשון זה לא היה יום עבודה. בתקופה הזאת אנשים לא רצו לצאת הביתה, היה כ"כ טוב בסדנה שחיילים ויתרו על היציאות שבת הביתה.

באותה תקופה סדנת נפח הטמיעה את כל נושא התפ"י בסדנה. כשבני נכנס לתפקיד בתפ"י הם היו עושים ישיבות עם המ"פ ועם כל המנהלי מחלקות פעם בחודש, בני היה מציג להם את התכנית עבודה, היה מעקב אחרי כל מחלקה כמה תפוקה הם נתנו האם עמדו בתכנית עבודה וגם בהתאם לזה הם קיבלו כוח אדם.

 

חיפוש מידע

כניסת חברים