דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

אסייג אליאס

קישור לאלבום התמונות האישי

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 30/11/-0001

תאריך האירוע:

מספר צפיות: 792


 

ראיון עם סמג"ד היחש"מ רס"ן אליאס אסייג 

**הסרטון אינו ערוך**

אסייג עשה שני תפקידים ביחש"מ, אחד כקצין הפעלה ב1988 יחד עם המג"ד צביקה כהנא ז"ל והשני כסמג"ד ב 1995 כאשר אלי אלפסי היה מג"ד היחש"מ.

היחש"מ היה יחש"מ קדמי שהיו בו 6 סדנאות:

  • סדנת צנובר – סדנת רכב ונגמשים היו נותנים אחזקה גם בשוטף וגם בחירום לימ"חים וגם כל נושא הנשק והאופטיקה למרחב. התקופה הייתה תקופה די מורכבת, בזמנו היה להם גם את קו סגול שהיו צריכים לתת אחזקה לכל המוצבים הקדמיים וליחידות בחטמ"רים.
  • סדנת נפח שהמ"פ שלה היה אילן קרן, סדנה מאוד איכותית עם אנשי קבע מאוד מקצועיים, מאוד מוסריים שהיו נותנים אחזקה בנושא טנקים, מנועייה שהייתה עובדת 24 שעות ביממה ותומתים.
  • סדנת קלע שהמ"פ שלה היה אלי שנתנה אחזקה בכל נושא הרכב והגנרטורים ולאחר תקופה של שנה או שנה וחצי הסדנה הזו נסגרה.
  • בקו סגול הייתה להם את סדנת בית הלל שהייתה נותנת מענה אחזקתי בנושא טנקים ותומ"תים וצמ"ה כיחידה פיקודית. המ"פ שלה היה נימר חלבי שהוא בחור מאוד רציני, בנוסף היו שם גם נגדים מאוד מקצועיים כמו לדוגמא, אע"צ פיני שהוא היה השם דבר בנושא צמ"ה והיה את משה עוזיאל שעבד בטנקים. חברה מאוד רציניים שבאמת נתנו את כל כולם.
  • בסדנת קריית שמונה היו כ 60 אחוז מהיחידה בערך אזרחים עובדי צה"ל שנתנו שירות בנושא רכב וב"ת ותל"שים, גם בסדיר וגם בחירום.
  • בסדנת בירנית היה את מ"פ ברנס וגם בן סימון שנתנה מענה אחזקתי בנושא רכב לחטיבה 300 ולכל קו סגול.

המשמעות של אסייג בתפקיד כסמג"ד הגדוד הייתה שהוא היה אחראי על כל נושא הבטיחות, בטיחות בעבודה ובטיחות בדרכים וכל הבעיות השוטפות, והיה גם אחראי על נושא ההוואי ביחידה. הוא היה מארגן ימי ספורט, ערבי שישי שבת באולגה, ערבי יחידה.

בתקופה הזאת היחש"מ היה עושה ויוצא לפעילויות שהיו מצדיקות את ההוואי הזה, מעבר לשגרה הכל כך אינטנסיבית הזו היה מאוד חשוב ההוואי.

אסייג מספר שהוא כסמג"ד מאוד נהנה בתפקיד הזה ועם הסיפוק הכי גדול רק בגלל האנושיות, האנשים שהיו שם, הדור הממשיך שם שהוא דור עם נגדים מדהימים ועובדתית עד היום הנגדים מתאספים, נפגשים ומעלים חוויות על העבר. אסייג כסמג"ד היה בשיתוף פעולה מלא כיד ימינו של אלי אלפסי, היו להם הרבה מטלות ומשימות שחקוקות בזיכרונו כמו אסון המסוקים, שם היחש"מ היה צריך תוך כמה שעות לפנות את סדנת קריית שמונה ולהביא ולזהות את החללים, חוויה לא נעימה שהייתה בתקופה הזו אבל כיחש"מ מאוחד הם התגברו על זה ועשו את המשימה על הצד הטוב ביותר.

חיפוש מידע

כניסת חברים