דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

סא"ל פאדי מאזריב מסכם את תפקידו כמג"ד 703 שהסתיים במרץ 2021 (החל ב - 7/20 )

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 26/06/2021

תאריך האירוע: 2020-07-20

מספר צפיות: 980


מג"ד גדוד גליל גולן שסיים את תפקידו במרץ 2021 מספר על הגדוד, תפקידו, אחריות הגדוד, ערכי הליבה של הגדוד, מוכנות הגדוד לחירום, המשאב האנושי של הגדוד, מבנה הגדוד, תרבות ורוח היחידה. ראיון מסכם תשעה חודשי פיקוד על הגדוד.

מפקד גדוד גליל גולן סא"ל פאדי מאזריב מספר על הגדוד בתקופתו 2020 - 2021

שלום לכולם, לי קוראים פאדי, אני מפקד גדוד גליל גולן מזה כחצי שנה. התגייסתי בשנת 2003, התחלתי את המסלול כלוחם בחיל ההנדסה הקרבית, במהלך השירות שלי כלוחם נפצעתי, הייתי בתקופת שיקום, חזרתי לצבא וביצעתי הסבה לקצין טנ"א ולאחר מכן עשיתי תפקידים במגוון יחידות, בעיקר בחטיבת גבעתי, באוגדת עזה ובאוגדה 80, בעיקר במרחב פיקוד הדרום ובמהלך התקופה הזאת באמת ייצא לי להיות חלק בכלל המערכות והמבצעים שקרו, מהמבצעים התקיפים באוגדת עזה דרך מלחמת לבנון השנייה, עופרת יצוקה וגם צוק איתן. לאחר מכן יצאתי לתקופת לימודים ואחרי זה הגעתי למפקדת החיל, למקטנא"ר להיות ראש מדור תורה ותפיסות למשך 3 שנים, משנת 2017 עד שנת 2020, שם ביצעתי תפקיד מאוד מיוחד, מאתגר ואפילו מאוד מחשל הייתי אומר ומיולי האחרון אני מג"ד גליל גולן.

מפקד גדוד גליל גולן סא"ל פאדי מאזריב מתאר את הגדוד

גדוד גליל גולן הוא הגדוד הצפוני של אגד טנ"א ארצי. הגדוד הוקם במרץ 2018 במסגרת מהלך 'אחזקה אחרת', מהלך מאוד מאוד חשוב ומשמעותי שהתקיים במערך הטנ"א לפני כמה שנים. במסגרת אחזקה אחרת הוקם אגד טנ"א ארצי. בגדוד גליל גולן יש ארבע מסגרות משנה – שלוש פלוגות ומפקדת הגדוד. פלוגת צנובר שיושבת במחנה צנובר בפיקודו של סמי אבו עיסא, פלוגת פילון שיושבת במחנה פילון בפיקודו של תומר סיבוני ופלוגת עמיעד שיושבת במחנה עמיעד בפיקודו של דניאל פז ובמפקדת הגדוד כאשר הסמג"ד מוגדר כמפקד המסגרת. הגדוד עצמו פרוס במגוון רחב של מחנות במרחב פיקוד הצפון

מפקד גדוד גליל גולן סא"ל פאדי מאזריב מספר על הקמת הגדוד

גדוד גליל גולן הוקם במרץ 2018 על בסיסו של יחש"מ 703 ההיסטורי שהיה במרחב לבנון, היחש"מ המערבי. הגדוד הוקם במסגרת 'אחזקה אחרת' כאשר הוקם אגד טנ"א ארצי והגדוד שלנו הוא הגדוד הצפוני ביותר של אגד טנ"א ארצי.

מפקד גדוד גליל גולן סא"ל פאדי מאזריב מספר מהי האחריות של הגדוד

הגדוד אחראי על מתן מענה אחזקתי בדרג השדה ליחידות המתאמנות במרחב, לימ"חים וליחידות המילואים וגם למגוון של אמל"ח של היחידות שמבצעות תעסוקות מבצעיות גם באוגדת הבשן וגם באוגדת הגליל.

מפקד גדוד גליל גולן סא"ל פאדי מאזריב מספר ערכי הליבה של הגדוד

הגדוד מטבעו מאוד משימתי, מאוד אחראי, רואה תמיד דברים באחריות מרחיבה, חותר למגע, שואף למצוינות ולמקצועיות והוא מאוד ממנף ומאמין בכבוד האדם.

מפקד גדוד גליל גולן סא"ל פאדי מאזריב מספר מה המענה שנותן הגדוד

גדוד גליל גולן נותן מענה רחב למגוון אמל"ח, מטנקים דרך תומ"תים דרך אכזריות, נגמ"שים, רכב, מערכות ייעודיות ועוד. ערך הליבה החשוב של הגדוד שלשמו הוא קיים זה נושא מתן מענה אחזקתי לאמל"ח במרחב, הגדוד בשנה האחרונה עמד במשימתו, עמד במימוש תכנית האחזקה, כאשר באמת סיימנו אותה על אף כל האתגרים בתקופה הזאת, תקופת קורונה, עם מוגבלות מסוימת במשאבים ועל אף כל האתגרים האלה הגדוד עמד במשימתו על הצד הטוב ביותר. אנחנו בתוך הגדוד יצרנו לא מעט תהליכים כמו תהליך של שיפור תחום הרכב בגדוד וביצוע משימות של מבצעים אחזקתיים, מבצעים שבאים כדי לצמצם פערים בתכנית העבודה, ממש מבצעים לכל דבר – אישורי תכניות, קפ"ק גדודי, הערכות מצב ולאט לאט עד שאנחנו סוגרים את הפערים בתכנית העבודה וככה באמת הצלחנו לסיים את השנה המורכבת והמאתגרת הזאת על הצד הטוב ביותר.

מפקד גדוד גליל גולן סא"ל פאדי מאזריב מספר על מוכנות הגדוד לחירום

בהיבט של המוכנות האופרטיבית אני חושב שגדוד גליל גולן הוא אחד הגדודים המוכנים ביותר בהקשר של מוכנות הגדוד בשנה האחרונה ביצע לא מעט פעולות לשיפור המוכנות האופרטיבית, אישורי תכניות, תיאומי תכניות תרפ"לים. גולת הכותרת של התקופה האחרונה הייתה ביצוע תרג"ד שקראנו לו 'עולים רמה' כאשר התרג"ד דימה את התרחישים האופרטיביים שהגדוד עתיד להתמודד איתם במלחמה הבאה. במסגרת התרג"ד לקחנו את האנשים עד הקצה בהקשר של המוכנות ושל האתגרים המבצעיים והאחזקתיים וככה באמת הבאנו את הגדוד לרמת מוכנות גבוהה ואני אומר לכולם שיש על מי לסמוך בהקשר לעולמות הטנ"א במרחב הגליל והגולן.

מפקד גדוד גליל גולן סא"ל פאדי מאזריב מספר על פיתוח המשאב האנושי

בהיבט של פיתוח המשאב האנושי האווירה בגדוד היא שהאנשים במרכז העשייה, בתקופה האחרונה הצלחנו על אף כל האתגרים שציינתי, להביא ללא מעט קידומים בין אם זה לדרגות מובהקות ובין אם זה לרנ"גים ועוד. הצלחנו להביא תמריצים, הצלחנו להעמיד לא מעט מצטיינים, ביום העצמאות הקרוב יש לנו מצטיין רמטכ"ל, גם מצטיינים של ראש אט"ל וגם מצטיינים של קטנא"ר ובתחום העיסוק הזה הגדוד באמת ממצה את היכולות ומצטיין בתחום הזה.

מפקד גדוד גליל גולן סא"ל פאדי מאזריב מספר על רוח היחידה

הגדוד מאוד משימתי, אחראי, גמיש הפעלתית, יש פה אנשים מאוד אחראים ומסתכלים על דברים תמיד בראייה מרחיבה, כל מי שיש לו בעיה במרחב רמת הגולן והגליל יודע שגדוד גליל גולן הוא הכתובת שלו, בין אם זה במתקני אחזקה, בין אם זה מישהו שנתקע, בין אם זה מישהו שצריך תשתיות כאלה ואחרות, הוא יודע תמיד שזו הכתובת ויש פה מישהו שיענה לו וזה באמת אחד הדברים שמאפיינים את רוח היחידה ואת הדברים שמתנהלים פה.

מסמך סיכום התפקיד

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
יום טוב שלמה ז פלש יוסף (יוסי) ז

כניסת חברים