דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

קהילת משרתי יחש"מ 650 בשנים 2003 - 2007

מאת:

תאריך עלייה לאתר: 19/08/2020

תאריך האירוע: 2007-01-01

מספר צפיות: 750


סיפורה של קהילה

אל"ם אהוד דוד קיבל את הפיקוד על היחש"ם בשנת 2003. עם כניסתו לתפקיד היחש"ם היה ארגון עצום עם 11 פלוגות ו-2,500 אנשים. בשנה זו נכנס צה"ל לתר"ש קלע והיחש"ם נדרש לקצץ כ-140 תקני קבע. הדבר הניע את מפקד היחש"ם להניע תהליכי התייעלות משמעותיים וארגון תקנים פנימי. השאיפה הייתה לבנות פירמידת קידום עבור הנגדים, כך שהנגד יתפתח בכמה תפקידים ובכמה סדנאות ויגיע לקבע מובהק כשהוא  בעל תעודת בוחן ובעל השכלה ישימה. לשם כך נפתחו ביחש"ם כיתות טכנאי והנדסאי לאנשי הקבע. פרויקט משמעותי נוסף שעסק בו אהוד היה שיווק מחנות אזור ובית ליד. כפועל יוצא, נסגרה סדנת אזור ונתחיה עברו תחת פיקוד פלוגה א' בג'וליס וסדנת בית ליד עברה למחנה נחשונים.

במסגרת קיצוץ "קלע" עלה לשולחן הדיונים רעיון של סגירת יחש"ם 650 והשארת שני יחש"מים בצה"ל, דרומי וצפוני. התחיל מאבק קשה נגד סגירתו, בהובלת מפקד היחש"ם ומחש"ף המרכז. בתקופה זו נלחם היחש"ם על כל פיסת עבודה, על כל פרס ועל כל תעודת הערכה כדי להראות למקבלי ההחלטות את חשיבותו ומרכזיותו של יחש"ם 650.

שני אירועים מרכזיים נוספים בתקופת פיקודו של אהוד היו תקופת ההתנתקות ומלחמת לבנון השנייה. בשני האירועים היווה היחש"ם עוגן משמעותי בתמיכה בכוחות הלוחמים.

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
שמואל יורם ז

כניסת חברים