דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

קהילת משרתי יחש"מ 650 בשנים 2000 - 2003

מאת:

תאריך עלייה לאתר: 19/08/2020

תאריך האירוע: 2003-01-01

מספר צפיות: 931


סיפורה של קהילה

אל"ם גיורא אלמוג קיבל את הפיקוד על היחש"ם בשנת 2000, תקופת "גאות ושפל" שהתאפיינה בגל גואה של אלימות טרור פלסטיני. היחש"ם נדרש למשימה משמעותית של אחזקה בלחימה ופיקוד על אחזקה בדרג ב' במערך החירום. למרות אירועי "גאות ושפל" ועם כל הקושי הכרוך בכך,  אל"ם  גיורא  אלמוג  סימן  מטרה אסטרטגית של "יחש"ם כדרך חיים" וקבע יעדים טקטיים להשגתה. בין היעדים הבולטים ניתן למנות את המעבר מ"אנשי קבע מקצועיים" למפקדים בעלי "ראש גדול" ונפתחו הכשרות פיקודיות לאנשי הקבע;  אימוץ תהליכי ניהול שיטתיים שנועדו להגביר את המקצועיות והיעילות הארגונית; חיזוקם ושיפורם של תהליכי ניהול הידע כדי להגביר את זמינות השרות ואיכותו.

במהלך כהונתו של גיורא השתתף היחש"ם בתרגיל צה"לי משמעותי - "תרגיל אלמוגים" - שהיווה הכנה משמעותית עבור היחידה למבצע "חומת מגן".

במהלך המבצע יושמה תפיסת הפעלה שתוכננה וגובשה באירועי גאות ושפל ותורגלה בתרגיל האלמוגים. תפיסת הפעלה זו סייעה במתן אחזקה טובה יותר, נפתח אתר קדומני בפיקוד מ"פ בקעות שריכז כוחות אחזקה במילואים ואנשי קבע מהיחש"ם. שילוב זרועות ועבודה משותפת תרמו רבות למקצועיות אנשי המילואים והדגישו פעם נוספת את החשיבות של מערך האחזקה ששמר על כשירות גבוהה ביותר לאורך כל ימי המבצע.

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
וישניץ אביחי (אבי) ז

כניסת חברים