דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

קהילת משרתי יחש"מ 650 בשנים 1996 - 2000

מאת:

תאריך עלייה לאתר: 19/08/2020

תאריך האירוע: 2000-01-01

מספר צפיות: 677


סיפורה של קהילה

אל"ם שולי סולימן קיבל את הפיקוד על היחש"ם בשנת 1996 בתקופה של אחרי הסכמי אוסלו שהתאפיינה ברה-ארגון הצבא ביהודה ובשומרון ותכנון הקטנה משמעותית של הצבא.

עם כניסתו לתפקיד קבע שולי חזון של יחש"ם 650 מוביל ונותן את הטון לכל היחש"מים והחיילים שמשרתים ביחש"ם יהיו גאים. כדי לעמוד בחזון, קבע מדיניות של עמידה בכל המשימות, עקירת שמרנות ודעות קדומות כדי לתת מחשבה חדשה ומתן שירות מיטבי ללקוחות. ממש לפני כניסתו של שולי לתפקיד בוצע איחוד יחש"מים 650 ו–638 כך שהוא פיקד על יחש"ם מרכז ענק עם מוטת שליטה בעייתית. אף שהוגדר כיחש"ם עורפי, היו לו סדנאות קדמיות ביו"ש וחלק מהסדנאות העורפיות, בית ליד ופלוגה ב', על אף היותן בעורף נדרשו לתת אחזקה לפלוגות ביהודה ובשומרון. כל אלה הציבו אתגרים פיקודיים ומקצועיים אצל המ"פים ובמפקדת היחש"ם.

הסכמי אוסלו גרמו לצבא לשנות את תפיסת האחזקה ובעיקר את פריסת הסדנאות במרחב. סדנת יוסף הועתקה לבקעות והורחב המענה האחזקתי בסדנת ישי. במהלך תקופה זו זכה היחש"ם בשני פרסי רמטכ"ל ליחידות מצטיינות במקום הראשון והשלישי ועוד פעמיים זכו בתחרות סדנה מצטיינת. אחד השינויים הארגוניים בתקופה זו היה מעבר היחש"ם לעבודה במתכונת משק סגור כולל קביעת מרכזי עלות ורווח. שולי המשיך את הפרויקט של הצערת הנגדים ביחש"ם תוך בדיקת עלויות כוח אדם קבע ראשוני ומובהק.

חיפוש מידע

כניסת חברים