דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

אל''מ משה שאול מספר על מרכז תחמושת בשנים 1990-1993

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 06/09/2020

תאריך האירוע: 1993-12-31

מספר צפיות: 1304


אל"ם משה שאול קיבל את הפיקוד על מרת"ח כשברקע עמדה לפרוץ מלחמת המפרץ. ישראל הותקפה בטילים מעיראק כחודש מפרוץ המלחמה לצד זה תרגולי התגוננות וחבישת מסכת אב״כ.

אל"ם משה שאול מספר:

אותי תפסה מלחמת המפרץ כתרגולת ראשונה כשהגעתי למרת"ח. באופן טבעי חלק מהיחידות היו צריכות לקבל את ה"מנות" התחמושת שהיו מגיעות להם, אספקת התחמושת התנהלה כסדרה.

אל"ם שאול ציין שינוי ארגוני משמעותי בתקופתו – ההכרה במספר תפקידים המקנים לממלאים אותם דירוג מחקר.

אל"ם משה שאול מציין:

בעצם מיום הגעתי למרת"ח דירוג המחקר השפיע על אותם מהנדסים שבהתחלה לא רצו להגיע למרת"ח בגלל שהם איבדו את הדירוגמחקר שהיה להם במקומות טכניים אחרים. שינוי נוסף שבוצע בתקופת כהונתי היה בתחום המחשוב – המעבר ל־ FRAME .MAIN

אל"ם שאול מספר: במערכת הזאת לא נכנסה בתקופתי, אלא נכנסה אחרי שאני עזבתי. אבל אנחנו אפיינו אותה לאורך כל הדרך כולל דיונים על כל פרט ופרט, על כל מסך ומסך שהיו צריכים להגדיר.

על חוויה אישית בתקופת כהונתו כמפקד מרת"ח

מספר אל"ם משה שאול: בתקופת כהונתי במרת"ח נפטרו שלושה חיילים. חיילת אחת התאבדה ממש בתחילת התקופה שלי, [ו]אפילו לא הכרתי אותה. זה היה בימים הראשונים שהייתי במרת"ח. חייל אחד, איש מילואים, נהרג בתוך כדי המסלול ההיקפי שהוא עשה בגדרות. והשלישי היה פיגוע בצומת תל השומר, דרסו לי נגד שגם כן נהרג וכמובן [הוכר כ] חלל צה"ל. כל מקרה מוות הוא טראומתי אבל נגע מאוד לליבי הנושא של הפיגוע שבו נדרס אותו נגד. כמובן שליווינו את המשפחה לאורך כל הדרך גם אחרי זה, אני חושב שגם היום הם נחשבים ליקירי מרת"ח. את המושג הזה של יקיר מרת"ח אני הטבעתי. המצאתי כדי שאנשים ימשיכו להיות איתנו גם אחרי שהם עוזבים בנסיבות כאלה או אחרות, כאלה שיצאו לגמלאות והם נקראו לקחת חלק בפעילות של מרת"ח גם לאחר שהם עזבו והשתחררו.

 

עסקנו רבות בכל האיכויות לעשות את הדברים במדויק להתייחס לאדם כאדם לצרכים שלו כדי שיוכל לעשות את העבודה כמו שצריך.

לסיכום אומר אל"ם משה שאול:

אני חושב שזה אחד מהתפקידים שעיצבו את האישיות שלי יותר מכל. צריך לזכור שבבסיסים כאלה שבהם יש סכנת נפשות מבחינת תחמושת צריך להקפיד על קוצו של יוד.

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
שמואל יורם ז

כניסת חברים