דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

אל''מ אורי לוי מספר על מרכז תחמושת בשנים 1993-1996

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 06/09/2020

תאריך האירוע: 1996-12-31

מספר צפיות: 1323


שמי הוא אוריאל לוי, אורי בזמן הצבא, אני שירתי כמפקד מרכז תחמושת מ־1993 עד  1996. הנושא של מוכנות למלחמה היה ערך עליון במרת"ח ואני הייתי גאה לשרת במרכז הזה והנושא השני זה כוח אדם. לשאלה על מאפייני התקופה בה כיהן אומר אורי לוי:

מאפייני התקופה בה כיהנתי היו שקודמי הכין את כל המחקרים לגבי כל שיטות לסילוק תחמושת כמו פיצוץ, הטמנה, שריפה, טיבוע אפילו בים, לא נפתח אותם והדברים האלה היו ידועים וצריך מישהו שידחוף את המצוף.

היה לנו ראש מדור בטיחות שפי, אזרח, שאני למדתי ממנו המון. פחדתי מהתחמושת, הוא לימד אותי לא לפחד מהתחמושת. הוא  אומר "כשתעשה את ההוראות כמו שצריך בתחמושת, זה כמו שפתחת ספר אז אין לך מה לפחד אם אתה עובד נכון, ואם אתה עובד לא נכון אל תתעסק בתחמושת." ובאמת ביחד עם שפי ועם כל המפקדים עשינו מבצעי סילוק תחמושת מכל הבסיסים של מרת"ח. בכל בסיס היה מקום ששורפים תחמושת ובכמויות, אבל עם כל הוראות הבטיחות. בסוף התפקיד הצגנו לראש אט"ל כמה בונקרים פינה מרכז תחמושת בצפון, בדרום ובמרכז מתחמושת פסולה וחסכנו למדינת ישראל מיליונים של דולרים ושקלים לבניית בונקרים חדשים.

 

נושא שני שבחר לדבר עליו אורי לוי היה אנשי מרת"ח – האיכות שלהם שהם סופר מקצועיים ומבצעים. זאת אומרת מי שמכיר את המבצעים של מרת"ח הם בעצם לספק תחמושת בזמן הנכון במקום הנכון ובאיכות הכי טובה. האנשים של מרת"ח אלה האנשים, שיודעים לעשות גם איכות מעולה, גם מקצועיות מעולה ותזמון הנכון לספק את התחמושת. היום אני יודע שהשינויים שגם מרת"ח אחראי להביא את התחמושת עד למקום המבצעי זה הגדולה של מרת"ח.

האנשים במרכז:

אני לא יכול להגיד שאני אהבתי את התחמושת. אהבתי את האנשים של מרת"ח ואת העיסוק היומיומי באנשי מרת"ח שמתחילים מהש"ג; מאנשי האבטחה שעובדים כל הזמן סביב גדרות ומחפשים שאף אחד לא ייכנס לבסיס לגעת בתחמושת; האנשים במשרדים; במכונים זה מפעלים בתוך מרת"ח שאתה גאה באנשים האלה  שהם גם מקצוענים – גם מנסים לחסוך לצה"ל כסף וכשיש מבצעים הם עושים גם עבודות נוספות. העיסוק בקידום של קצינים בתוך מרת"ח הוא לקחת קצינים טובים ולקדם אותם לתפקידי סגן אלוף. הקצינים של המטה של מרת"ח שהובילו מבצעים ומוכנות למלחמה זאת הייתה גאוותי. 19 שנה אני משוחרר אני עוד פוגש אנשים שאומרים לי המפקד.

משפט הסיכום של אל"ם אורי לוי: אני לא מפסיד שום כנס של מרת"ח, זה מאהבה אני גאה שגמרתי במרת"ח, שירתי 28 שנה בצה"ל.

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
וישניץ אביחי (אבי) ז

כניסת חברים