דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

סיפורה של קהילת אנשי בה"ד 20 בשנים 2007-2011 בפיקודו שלאל"מ עופר גולינסקי

מאת: ירון נחושתן

תאריך עלייה לאתר: 02/06/2011

תאריך האירוע: 2007-01-01

מספר צפיות: 3277


עיקרי העשייה של עופר גולינסקי במהלך תפקידו כמפקד הבה"ד 2007-2010

כמפקד הבה"ד עופר ביצע מגוון רחב של פעילויות בתחום במשאב האנושי ופעל רבות להכשרת חיילי החיל למקצועות החימוש, תוך צמצום הנשר, "מלחמה למען כל חייל" ולמען חיזוק כשירות מערך האחזקה ומוכנותו ליום פקודה בנוסף, במהלך כהונתו פעל רבות לטיפוח ההון האנושי, פעל למען פעילויות בתחום טיפוח רווחת הסגל והחניכים ברחבי הבה"ד, הרחיב את מערך השוחרות והיקף הכיתות המונחות, ודאג להטמעת תוכנית "שחר אט"ל" להידוק הקשר בין העולם החרדי לשירות בצה"ל.
 
עופר גוליניסקי אף ביצע פעילויות רבות בתחום ההדרכה כגון מיסוד מודלים תומכי הדרכה שונים: מודל הערכת הדרכה משודרג, מודל לתמחור עלויות הדרכה, פיתח ומיסד את מסלול פיתוח המפקד/מדריך בבה"ד, המהווה כיום מודל לחיקוי ביחידות ההדרכה בצה"ל, קידם את תחום ההדרכה דיגיטאלית – קפיצת מדרגה משמעותית, הבה"ד המוביל בתחום ההדרכה וניהול הידע באט"ל.
 
עופר היה חסיד של פעילויות לעידוד מצוינות ויוזמה הקוצרות את פירותיהן בטווח הקצר והארוך והאימרה "נעמוד על כל במה" הפכה לסיסמא שגורה בפי כל וכך גם היה. החל מהובלת ל"מהפכה הירוקה" ביחידות הצבא ואף נפל בחלקי הכבוד לקבל את פרס מגן השר לאיכות הסביבה במשך 3 שנים ברציפות. תחת פיקודו הבה"ד זכה במגוון פרסים ואותות: אות ההתמדה בתחרות "ארץ ישראל יפה", בפרס יוספטל היוקרתי בתחום הבטיחות והגהות בעבודה, בפרס הרמטכ"ל ולבסוף תחת פיקודו בה"ד 20 הוא הבה"ד היחידי בצה"ל אשר הוסמך ל"תו הפלטינה" היוקרתילאיכות ממכון התקנים הישראלי.
 
עופר הטביע את המושג "מעורבות בקהילה" וכמפקד בה"ד 20, דאג לכך שהבה"ד יהיה מעורב רבות בקהילה אשר צריכה יד תומכת. כחלק מכך, הבה"ד סייע בחלוקת מזון לנזקקים לקראת חג הפסח, אימצנו את ילדי "קו לחיים", ופעלנו רבות להטמעת ערכים לקידום החינוך, מורשת ומסורת ישראל.
 
במבצע "עופרת יצוקה", עופר פיקד על בה"ד 20, תוך הקצאת כוחות לתמיכה  במשימות פיקוד העורף, סיוע לפתיחת ימ"חים, ביצוע רענונים והכשרת בעלי מקצוע ותמיכה בכוחות הלוחמים.

אל"מ עופר גולינסקי החליף את אל"מ דודו אלמקיס
 
 
 

 

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
סיני (סבח) דוד ז קופלמן אלחנן ז

כניסת חברים