דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

קירמאייר משה

סיפורו האזרחי של רס''ן משה קירמאייר, איש חינוך יקר שעיקר שירותו היה בבה''ד 20 בהכשרת מכונאי מרכבה ול

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 17/08/2014

תאריך האירוע: 2014-08-17

מספר צפיות: 5756


סיפורו האזרחי של רס"ן משה קירמאייר, איש חינוך יקר שעיקר שירותו היה בבה"ד 20 בהכשרת מכונאי מרכבה ולאחר מכן בתפקידי הדרכה. הסיפור נלקח מהפיסבוק מהדף של בני אביעד.

פרק מספר 82 בסדרה - אנשים נפלאים שפגשתי בדרכי (פסיפס חברתי) מאת בני אביעד

משה קירמאייר - דמות חינוכית, בעל חזון ויוזמה שאינו נח על זרי הדפנה.

הסוד טמון באנשים. משה קירמאייר הוא האדם הנכון, בזמן הנכון, במקום הנכון ובמשקל הנכון לעשות את הדבר הנכון. הוא איש נבון וחכם, ברוך יכולות, חד וחריף באבחנותיו. בקדנציה שלו הוטל עליו להעמיד כיעד מרכזי את קידום לימודי הרכב ומשיכת כוח אדם צעיר ואיכותי לתחום, החל משלב לימודי התיכון ועד לשלב הלימודים האקדמיים הגבוהים. יאמר עליו שהאש יוקדת בעצמותיו, בכל הקשור לביצוע רפורמה במקצועות ההסמכה למנהלים ואיחוד המקצועות הנדרשים לתחזוקת הרכב המודרני. בעלי חזון ויוזמה אינם נחים על זרי הדפנה, ורק בעלי מעוף מסוגלים להמריא. למשה שלנו יש הרבה קבלות מוכחות בחזון ויוזמה ואף אחת מהן אינה מזויפת

 


משנת 2003 ועד היום, משמש משה קירמאייר בתפקיד ראש תחום הדרכה פיתוח ושמאי רכב במשרד התחבורה, ומשימותיו הלאומיות רבות וחשובות. הוא פועל על פי צווי הפיקוח על המוסכים והמפעלים לכלי רכב, וצו הפיקוח על שמאי רכב; ממונה על הסמכות בעלי המקצוע בענף הרכב למנהלים מקצועיים, שמאים ובוחני רכב; קובע נוהלי הסמכה תוך קיום תהליכי בקרה מנהלתיים ומקצועיים; משמש 
"רשות" על פי חוק לנושא שמאות ומוסכים בישראל; ממונה על יבואני הרכב בתחומי – השירות, מוסכי השירות המרכזיים, מימוש האחריות, הדרכות, קריאות חוזרות בטיחותיות; יוזם הצעות לשינויי חקיקה; יוזם ומתכנן השתלמויות להעלאת הרמה המקצועית ועוד.

רק האדם עצמו מסוגל להפוך את הכיסא שעליו הוא יושב לכיסא הכבוד. אני מכיר ומלווה מקצועית את משה קירמאייר מיומו הראשון בתפקידו הנוכחי, ויכול להעיד כי היכן שצריך סבלנות והתמדה נמצא אותו. די במהפכן אחד כדי לחולל מהפכה, וזה המקרה הפעם. משה הוא בעל אג'נדה מקצועית סדורה, שאינו חושש להביע את דעתו המקצועית גם במקרים שבהם הוא בעמדת מיעוט. הוא פועל בנחישות עם מספר גורמים המעורבים בלימודי 'אוטוטק': משרדי החינוך והכלכלה, ההסתדרות החדשה, איגוד המוסכים, יבואני הרכב, צה"ל, רשויות מקצועיות, מכללת אפקה, הטכניון ואחרים. עליהם להתוות מטרה ודרך לשנים הבאות, לבנות תכניות לימוד חדשות ולשנות את תדמית המקצוע.

פרויקט חייו של משה קירמאייר הוא הרפורמה החדשה בהכשרת מנהלי מוסכים בענף הרכב. עיקריה הם צמצום ואיחוד מקצועות ההכשרה התואמים את מאפייני הרכב המודרני, ואת אופי מתן שירותי התיקון ותחזוקת שלושה מיליון כלי רכב הנעים בכבישי הארץ. במצב הקיים מצויים מקצועות מגוונים: מכונאות, חשמל, מיזוג אוויר, משאבות ומתזים, מחוונים, תיבות הילוכים אוטומטיות, רדיאטורים, רפידות ותופים, כיוון מתלים, חלפים ומכללים. ברפורמה החדשה יחולקו תחומי האוטוטק למקצועות הבאים: רכב קל, רכב כבד, אופנועים קטנועים וטרקטורונים, טרקטורים ומכונות ניידות, מרכב רכב וצביעתם, תיקון והחלפת צמיגים.

ההיסטוריה של משה קירמאייר מלמדת אותי כי הוא אדם הדוגל במעשים ואינו סומך על נסים. יש לו את הידע והניסיון לעמוד בראש הרפורמה הכל כך חשובה למשק הכלכלה הישראלי. משה הוא בוגר מדעי המדינה וסוציולוגיה באוניברסיטת בר-אילן, הנדסאי מכונות חקלאיות מבית הספר יד-נתן, השתחרר מצבא קבע בדרגת רס"ן והתמודד עם תפקידים מאתגרים. הוא בעל יכולת ניהול והדרכה ברמה גבוהה, פועל ועובד ביעילות תחת לחץ, ועם רקע כשלו אי אפשר להתווכח. משה שימש בתפקיד מדריך ראשי בבית הספר הארצי לחימוש, פיקד על מרכז ההכשרות במקום, פיקד על סדנת רק"מ וצמ"ה של יחידת חימוש מרחבית והיה ראש מדור בפיקוד מרכז. משה קירמאייר מודע כי בעיות אינן נפתרות מאליהן. אני, שקרוב מאוד לנושא, יכול להוסיף כי במרכז הבמה יכול לעמוד רק איש אחד בלבד, והוא האיש!!!

 

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים