דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

חמש כתבות חדשות מכלי התקשורת על אנשי הטנ"א במלחמת חרבות ברזל - סיפורים עוצמתיים

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 24/02/2024

תאריך האירוע: 2024-02-24

מספר צפיות: 170


הכירו את רס״מ קובי עשוש, מפקד מחלקת צמ״ה מגדוד הערבה.

מתחילתה של הלחימה נוכח חשיבותם של כלי הצמ״ה בשדה הקרב, מזה ארבעה חודשים קובי ומחלקתו מדלגים בין מגננים ומרחבי פריסה שם הם מבצעים את כלל פעולות התיקון הדרושות להחזיר כלי צמ״ה ללחימה בהקדם האפשרי. בפועלו במלחמה מבטא קובי מחויבות, מסירות, איתנות ואהבת הארץ, עבור קובי ההזדמנות לתמוך מקרוב את מאמץ ההגנה על ישובי העוטף ומדינת ישראל מרגשת במיוחד שכן הוא עצמו תושב חבל ארץ זה. קובי- אנחנו שמחים על היותך חלק ממשפחת אגד טנ״א ארצי ומפלוגה 7181, המשך בעמידתך האיתנה נוכח משימות האחזקה הרבות שעומדות לפניך. (פרסום של האג"ד)

 

אנשי הטנ"א גדוד 82 חטיבה 7 סיפור המלחמה

במהלך העלאת הכשירות של חטיבה 7, צוות הטנ"א של גדוד 82 עבד ימים ולילות על מנת לתת מענה אחזקתי בכל הכלים שחזרו מעזה. הכלים נחבלו מאוד מפגיעות טילי הנ"ט בהם. הוחלפו מעל 10 מנועים תוך יומיים שלושה ובזכות שיתוף הפעולה של אנשי הטנ"א חטיבה 7 מוכנה לחזור ללחימה. אנשי הטנ"א מהווים גאווה עצומה ונקודת אור חיובית במלחמה

קישור לצפייה בסרטון

סיפורם של אב ובנו המשרתים במש"א

אלי ואלירן זרין הם אבא ובן שמשרתים במרכז שיקום ואחזקה של החטיבה הטכנולוגית ליבשה!

בשנת 2010 אלירן השתחרר משירות סדיר ובשנת 2015 חזר לצבא כאזרח עובד צה״ל במחלקת מטפים של המש״א ולאחר כשנתיים עבר לשרת כמייצר רתמות בבית מלאכה חשמל.

קרוב לשם, בבית מלאכה מנועים, נמצא אביו אשר עובד כבוחן מנועים.

״משום שהפציצו את המצלמות שמצלמות את הגדר כשפרצה המלחמה, הדבר הראשון שעשינו זה ייצור שלהן מחדש, עבדנו לילות כימים״

סיפורו של אראל דובוביקוב שנפצע במלחמה

סמל אריאל דובוביקוב משרת בחיל הטכנולוגיה והאחזקה כמכונאי נמ"ר בגדוד "שקד" של חטיבת גבעתי.

בסוף חודש ינואר נפצע אריאל באורח קשה יחד עם שני חיילי טנ"א נוספים כאשר טיל נ"ט נורה אל עבר הנמ"ר עימו נכנסו לרצועת עזה. בתקרית איבד אריאל את רגלו וכעת נמצא בתהליך שיקום בבית החולים "שיבא" תל השומר. היום התגייס דניאל, אחיו הצעיר של אריאל לצה"ל והצענו ללוות אותו ללשכת הגיוס בשם אריאל. בתום שרשרת חיול קצרה הגענו יחד לבית החולים, שם בהתרגשות רבה, פגש דניאל - החייל הטרי את אחיו הגיבור ואת הוריו. חיל הטכנולוגיה והאחזקה מחזק ומחבק את משפחת דובוביקוב היקרה, מאחל רפואה שלמה לאריאל ושירות צבאי משמעותי לדניאל. איתכם לאורך כל הדרך.

 

 

הנגד בוחן אלקטרוניקה נמר שנפצע אנוש - שוחרר היום מבית החולים

 

ב29.1  במסגרת מבצע ברצועת עזה תחת צק"ח 401 נורה נ"ט על נמר אחזקה של גדוד 424 בו שהו נגדים וחיילי טנ"א. כתוצאה מחדירת הנ"ט פונה רס"ר אלכס לטין לביה"ח ברזילי באופן מוסק מורדם ומונשם . אלכס סבל מפגיעה באגן ובבטן והוגדר במצב קשה.

אלכס התעורר ומיד שידר אופטימיות, תקווה גדולה ובעיקר עסק ברצון להעביר מסר של ניצחון עבור חייליו שנשארו בשדה הקרב ו-2 החיילים שהיו איתו בנמר אריאל ואברהם.

אלכס שוחרר היום מביה"ח וימשיך טיפול ומעקב רפואי.

חיל הטנ"א כולו מציד לך אלכס ומאחל לך בריאות והחלמה מהירה!

מאת סא"ל אפרת ברוכיאן

אלכס מספר על פציעתו - קישור לראיון

 

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים