דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

ציילזר שורי (ענבר)

קישור לאלבום התמונות האישי

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 12/06/2020

תאריך האירוע:

מספר צפיות: 723


ענבר התגייסה בשנת 1969 עשתה קורס רבי סמלות בבה"ד 20 שירתה בבת גלים, קוניטרה ולבסוף בצנובר. בתפקידים כתבנית (פעם היה תפקיד כזה), פקידה ראשית, סיימה כעוזרת קצין כ״א חימוש צפון. ככתבנית- הייתה כותבת ומדפיסה את פקודות יום, תורנויות, מכתבים וכו׳. בתור פקידה ראשית- הייתה אחראית על העניינים הקשורים בחיילים ביחידה ניהלה את המשרד הראשי בקוניטרה ואז בצנובר, הקימה מבחינת כוח אדם את 703 יחד עם גדי בטר ועם אמנון ענבר (היו במילואים).

בשירותה פגשה את בעלה ז״ל ביחידה. הגיעה למה שהיה לפני שמשון ורצתה להגיע לקוניטרה, הייתה חיילת בודדה ולכן לא נתנו לה להגיע כי זו הייתה יחידה קרבית. אחרי שסיימה את השירות וחתמה קבע עברה לקוניטרה. קוניטרה הייתה יחידה סגורה והיא עושה בה כיום כנסים.
כל מי שהייתה פקידה ראשית בצנובר או בקוניטרה היא הייתה גם קצינת חן אז היא טיפלה גם בנושאים האלה.
מציינת שהיה הווי מיוחד בקוניטרה.
חויה נוספת היא ההורדה של הסדנא מקוניטרה לצנובר שהיה מבצע. בעלה ז״ל הוריד את הבוטקה של השומר בשלמותו לצנובר. בהתחלה לא היו גדרות בצנובר והיו שועלים ובעלי חיים אחרים. הייתה להקה בסדנא.

במלחמת יום כיפור היא הייתה בבית בפרוץ המלחמה. היא הרימה טלפון ליחידה ולא השיגה אותה. היא רצתה להגיע ליחידה וגילתה שאת כל הבנות הורידו לראש פינה, אז היא נסעה בטרמפים בשבת לבנות כדי שיורידו אותן יותר (להרחיק מהאש) לסדנת בת גלים הן נשארו שם שבוע ועזרו בהכל (מבחינה משרדית) עד שהיה אפשר לחזור בחזרה.

מפקדיה היו: בסדנה בת גלים- קצין ניהול אהרון קנופ, מלכה מזרחי, שלום פרמבר, מגד בשם מויישה, סמגד משה ברוך, רסר שלמה אבוטבול.
בקוניטרה- עמי קמחי, חנן כספי שהעביר את הסדנה לצנובר
אלי רוטנשטיין, משה אנגרט.

חיילים וחיילות שענבר זוכרת הם רונית מיכאל, יהודית שלם כהנא אשתו של צביקה כהנא ז״ל, פרטוש אליהו, וולפין משה...

חיפוש מידע

כניסת חברים