דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

סיפור שירותו של רנ"ג במיל' כרמל אהרון - נגד המשמעת המיתולוגי של יחש"מ 703 שהשתחרר מצה"ל בשנת 2012

קישור לאלבום התמונות האישי

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 12/06/2020

תאריך האירוע: 2022-01-01

מספר צפיות: 989


כרמל מתגורר בקריית חיים, נשוי לאתי עם שני ילדים – שקד ושובל.

כרמל למד בתיכון מקצועי בנהריה, התגייס לצבא ב 1973, למשטרה צבאית, השתחרר ב1976, היה משוחרר 7 חודשים והתגייס שוב לקבע בשנת 1977 בתור נגד משמעת בסדנת אלעל (סדנת רכב). תפקידו היה לדאוג לחיילים מבחינת לבוש, נקיון, סדר, משמעת, כרמל גם התעסק בבעיות האישיות של כל חייל וחייל, עשה להם ביקורי בית ושיחות נפש. כרמל שירת 3 שנים בסדנת אלעל ואחרי זה עבר לצנובר לסדנה, ואחרי זמן מה גם עבר למפקדה.

בצנובר תפקידו היה גם נגד משמעת ודאג לניקיון, לסדר, למסדרים, לבוש, ערבי חינוך, טיולים.

החיילים אהבו אותו, גם כשהוא היה נגד משמעת, בגלל שהוא התייחס אליהם כאדם לאדם. כרמל עזר למ"פ בעבודתו בכך שפתר בעיות אישיות של חיילים ע"י ביקורי בית וכדומה.

כרמל שירת כ 3 שנים בסדנת צנובר ואז עבר לסדנת בית הילל.  הוא היה אמור להיות שם שלושה חודשים אבל בגלל שהוא עשה עבודה כל כך טובה בסדנת בית הילל הם רצו שהוא יישאר והם ימצאו לרס"ר שבקורס מקום אחר להיות בו. בתקופתו המ"פ היה מנחם פרל. עד היום, חיילים שרואים אותו אומרים לו שאין עוד רס"ר כמוהו מכיוון שהוא התייחס אליהם כאדם אל אדם.

כרמל עבר לסדנת קריית שמונה בשנת 1981 עד שחרורו בשנת 2012 בדרגת רס"ב.

לסיכום שירותו

תרומתו הייחודית של כרמל אהרון ליחש"מ 703 הייתה שכל מה שהוא עשה, הוא עשה ברוח טובה ובדרכי נועם, בנוסף גם עזר לחיילים בעזרת שיחות נפש בגובה העיניים. כרמל אומר שהיה חבר של החיילים לפני שהיה רס"ר שלהם, ושחייל שדואגים לו, יידע לתת מעצמו יותר. הוא מספר שיש לו חייל שהתקשר אליו השבוע וביקש ממנו לבוא לבקר אותו כי הרבה זמן לא ראה אותו, כרמל עשה כל כך הרבה למענו שעד היום הוא זוכר אותו.

בסדנת קריית שמונה הייתה מחלקת ייצור שבה היה הרנ"ג איתן, מחלקת מסגריה שבה היה אלברט כהן, מחלקת רכב שבה האחראי היה דני משה, מחלקת פנצ'רייה שבה היה א.ע.צ דוד כהן.

בזמן אסון המסוקים הביאו את גופות של החיילים למחלקת הייצור בסדנת קריית שמונה על מנת לזהות אותם.

בליל הגלשונים כרמל היה בביקור בית של חייל שלו, כשהתחיל הפיגוע הוא התקשר למפקד התורן שהיה באותו לילה ואמר לו להגביר את האבטחה כי יש פיגוע קרוב לסדנה, הפיגוע התרחש במאהל צבאי קטן ליד בסיס גיבור שם נהרגו חמישה חיילים.

כרמל השתחרר בשנת 2012 והיום הוא טכנאי מיזוג וקירור

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים