דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

אוגדת עוצבת האש 143 - סיפורם של אנשי החימוש באוגדה

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 16/03/2012

תאריך האירוע: 2030-01-01

מספר צפיות: 1005


על העוצבה מתוך וויקיפדיה :

 

עוצבת עמוד האש (אוגדה 143) היא אוגדה משוריינת בצה"ל, השייכת לפיקוד הצפון . ידועה בעבר גם בשמות "אוגדה 38" (בשנות ה-50 וה-60) ו"אוגדה 560".מפקד האוגדה הנוכחי הינו תת-אלוף גיא גולדשטיין. האוגדה לקחה חלק פעיל במלחמות ישראל, כאוגדת מילואים בפיקוד הדרום. לאחר פירוקה בתחילת המאה ה-21, הועברו כינויה ומספרה הישן, 143, לאוגדה אחרת בפיקוד הצפון, אוגדה שהוקמה ב מלחמת לבנון ופעלה תחת המספרים 90 ו-78.

ציטוט מאתר החימוש של העוצבה
עוצבת "עמוד האש" הינה העוצבה הראשונה של פיקוד הדרום הוקמה בכדי לאפשר שליטה, תיאום ויכולת תמרון בין החטיבות הלוחמות תחת פיקוד משותף .במבצע קדש לחמו לראשונה שתי מפקדות עוצבתיות במרחב פיקוד הדרום. החל משנת 1964 הוחל לבנות את העוצבה על ידי .האלוף אברהם יפה (ז"ל) יחד עם אגדארטילרי 214 ערב מלחמת ששת הימים השתלבה העוצבה בתוכנית ההגנה של פיקוד הדרום למנוע חדירת טורי שריון מצריים והגנה על .יישובי גבול רצועת עזה במלחמת ששת הימים חדרו יחידות העוצבה בין המערכים, צלחו את מרחב החולות והגיעו לעורפם של מערכי ההגנה המבוצרים באזור "ביר לחפן"-"ג'בל ליבני". נלחמו בכוחות הניידים של הצבא מצרים, כוחות שריון וכוחות ממוכנים. ב- 11 ביוני 1967 השלימה .העוצבה את כל משימותיה.האחריות על כל החזית במרחב תעלת סואץ עברה לידי העוצבה במסדר ניצחון אמר הרמטכ"ל יצחק רבין: "ביצעתם את אחד המבצעים המזהירים ביותר שההיסטוריה היהודית ידעה: השמדתו של צבא עצום תוך זמן קצר אתם חיילי המילואים, אתם ביטוי נכונותו של העם.....

מוצרף קישור לאתר אינטרנט אותו בנו רנ"ג רמי מזרחיד וסא"ל רפי בן שבת, האתר מכיל חומרים רבים ועשירים אודות מחלקת החימוש  בעוצבה. האתר כולל מורשת החימוש וכן הנצחת נופלי העוצבה. האתר הועלה לאתר עמותת חיל החימוש.  
עוצבת עמוד האש בוויקיפדיה

לקריאת מורשת החימוש לחץ ל - מעבר לאתר החימוש בעוצבת עמוד האש

תמונות החימוש בעוצבת סיני נמצאות בדף הפיסבוק של עמותה -
נשמח אם תעבור לדף ותתיג את חברך ואת עצמך - מצורפת גלרייה ענקית של תמונות מחימוש עוצבת סיני - צפייה מהנה

 

 

 
צפה באלבום - עוצבת עמוד האש

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים