דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

 

עוצבת הגעש - אוגדה 36

אוגדה 36, עוצבת "געש", הינה אוגדת הכרעה רב זירתית. הוקמה ב-1954 כמפקדה משימתית, הכפופה לפיקוד הצפון וללא כוחות קבועים תחת אחריותה. מפקדה הראשון היה האלוף אברהם יפה ז"ל (לימים אלוף פיקוד הדרום). כיום מפקד על האוגדה – תא"ל דן נוימן. משימת מפקדת האוגדה היא לתת מענה לחטיבות היושבות תחתיה  במגוון תחומים: לוגיסטית, מודיעינית, משאבי אנוש, מבצעית, טנ"א  וכו'.

 עוצבת "געש",  הינה אוגדת שריון סדירה בנוסף על היותה אוגדה מרחבית האחראית על גזרת רמת הגולן והחרמון. מפקדת האוגדה ישבה בבסיס נפח – הקרוא כך בגלל חורבת נפח הקרובה. בינואר 2014 האוגדה עברה למחנה תבור שממוקם מול הר תבור. בעבר נקרא מחנה נעורה ע"ש כפר ערבי השוכן בקרבת הבסיס. המחנה נמצא בגבולו הצפון מזרחי של עמק יזרעאל.

דבר מפקד הטנ"א של האוגדה - סא"ל איציק סימנטוב

"סיפור ידוע ומלא לקחים הוא סיפור ביקורו של צ'רצ'יל בתל אביב, בראשית שנות העשרים. מכיוון שלא היו עצים של ממש בעיר הצעירה, ואין לקבל שר מושבות בלי שדרה מתקבלת על הדעת, "נטעו" לכבודו אבות העיר שדרת ענפים. באה הרוח ונעקרה השדרה החגיגית, כשעבר צ'רצ'יל במקום וראה את הענפים העקורים, אמר: "העיקר הם השורשים"". מורשת מטבעה היא עברה של רצף אירועים המעלים זיכרונות מדרך משותפת, חוויות, שותפות לדרך בטוב וברע ועשייה מרובה.

במהלך השנים הרבות הייתם שותפים לעשייה ביחידתכם, תקופות של תרגילים, אימונים, תעסוקות. כל אחד ואחד מאנשי המערך הוא עולם ומלואו של עשייה תובענית יומיומית במערך האחזקה באוגדה, בחטיבה ובגדוד.מערך הטנ"א באוגדה, השתתף במספר רב של מלחמות ישראל, הוביל ועשה הכל לכדי הניצחון בצורה המקצועית ביותר כפי שמאפיין את אנשינו בחיל. 

כמו במשפטו המפורסם של יגאל אלון: "אדם שאינו יודע את עברו, הווה שלו דל ועתידו לוט בערפל", אני מאמין שההון האנושי שלנו חשוב ביותר, וככל שהוא יכיר יותר את ההיסטוריה שלו הזיקה שלו למערך תגדל וביום יום המקצועיות שלו בקצה תשתפר ובכך נוכל ביחד לשפר את המוכנות שלנו למערכה הבאה.

מצופה מכם מפקדי מערך הטנ"א באוגדה, לטפח, לחנך ולהשריש את השורשים בדור הבא בכדי להטביע בהם חותם שהם דור ההמשך של צה"ל ובייחוד חיל הטכנולוגיה והאחזקה ובפרט של מערך הטנ"א באוגדה אשר ישמרו אחרינו על עתידנו בהתיישבות בארץ ישראל ועל מערך האחזקה יציב, מוצק וחזק.

סיפורם המופלא של אנשי החימוש (טנ"א) בעוצבת הגעש - אוגדה 36
חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים