דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

אל''מ רפי כהן מספר על מרכז תחמושת בשנים 2011-2013

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 06/09/2020

תאריך האירוע: 2013-12-31

מספר צפיות: 1040


אל"ם רפי כהן מציין כי תקופת כהונתו: "בסך הכל קצת מעל שנתיים." לשאלה מה הנושאים המרכזיים במהלך כהונתו הוא עונה:

נושאים מרכזיים במהלך כהונתי זה בעיקר כמו שתמיד נכון ותמיד אני מאמין, קודם כל הראייה לחירום ושיפור היכולת המבצעית של המרכז. מה שבא לידי ביטוי במבצע עמוד ענן שבו למרות שלא היה תמרון בתוך רצועת עזה, סך הכל יחידות המרכז עבדו מאוד מאוד קשה. בניפוק תחמושת וגם בליווי היחידות בהעלאת המוכנות שלהם ובסופו של דבר גם בתהליך ממושך של החזרה לכשירות וכל מה שקשור לשיפור היכולת המבצעית.

עוד ציין אל"ם כהן:

בתקופתי ניתן מאמץ גדול מאוד לשיפור השרידות והמענה לאיום על העורף הצבאי והאזרחי. זה המרכז הראשון בצה"ל שהוסמך לתקן של רציפות תפקודית בחירום. ובהקשר המבצעי ראוי לציין גם את ביקורת הרמטכ"ל – לא נופל בחלקו של כל מפקד מרכז שבתקופתו תהיה ביקורת רמטכ"ל – שהתמקדה בבסיס נמרה, והיא הייתה טובה מאוד, והיא בהחלט נגעה בין היתר ולא מעט.

בהיבטים המבצעיים.

אם דיברתי על המבצעיות כגורם ראשון, אז מיד אחריו זה ההיבט של כוח האדם שיפור המקצועיות, אימונים הכשירות האישית והיחידתית ולצד זה שיפור הלכידות, שיפור המוטיבציה. עשינו בהחלט פעילות יפה מאוד, גם פה בגיבוי אט"ל. לא מעט תקציבים שקיבלנו השקענו לא מעט בפיתוח וטיפוח בכוח האדם של המרכז כי החוויות הם קודם כל במגע עם האנשים.

אל"ם כהן מדגיש:

בוודאי שידוע שבמרת"ח האוכלוסייה היא מאוד הטרוגנית. הפסגה של זה, החיבור עם היחידות, כשאתה מגיע ליחידה ואתה מדבר עם מגד או עם סמח"ט ב' או עם מחט והוא מתאר לך את התמיכה שהוא מקבל מחוליות הבה"ט של מרת"ח אז הסיפוק הוא אדיר.

לסיכום אומר אל"ם רפי כהן:

המגע עם האנשים וההישגים עם האנשים והפעילות עם האנשים בשעות בלתי מקובלות וכשאתה מאתגר את עצמך ואותם ביחד זה מביא באמת הייתי אומר אפילו באיזשהו סוג של מליצה, אפילו להתרוממות רוח, ואני יכול רק לברך על זה ולאחל לכל משפחת מרכז התחמושת והטילים שימשיכו ויעשו חייל ויביאו הרבה סיפוק וגאווה ומענה טוב מבצעי ומענה בשגרה ובחירום ליחידות הלוחמות ולכלל הצבא.

*** מתוך ספר תולדות מורשת מרת"ח

 

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
טוקר אלכס ז

כניסת חברים