דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

אל''מ משה דרור מספר על מרכז תחמושת בשנים 1996-1999

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 06/09/2020

תאריך האירוע: 1999-12-30

מספר צפיות: 1127


אל"ם משה דרור בחר להדגיש בריאיון איתו את נושא כשירות התחמושת, והוא מספר: באמצעות חוליות הבה"ט פעלנו להבטיח את הבטיחות ואת הכשירות של מלאי התחמושת ביחידות. בתמיכה שנתנו חוליות הבה"ט ביחידות נכללו פעילויות של איכות המלאי ואף ניהול ובטיחות התחמושת.

חלק מגאוות העשייה: ביצענו בנוכחות הרמטכ"ל רב־אלוף שאול מופז השמדת אבש"ר באתר ייעודי בבסיס נמרה. לכשירות התחמושת יש היבטים רבים, ואני אציין כדוגמה את הדגש שניתן לניתוח שוטף של היציבות הכימית של אבש"רים על בסיס ניטרו צלולוז. זאת כמובן כחלק מהבטיחות והבחינות המחזוריות והתקופתיות להבטחה של כשירות המלאי. דגש אני שם על כתיבת תורה צה"לית לבטיחות באחסון תחמושת וניסויים. היה לי הכבוד להיות יושב ראש של צוות מקצועי שהקים משרד הביטחון להכנת החלק הארי של מדריך שהוא בעצם תקן של משרד הביטחון לבטיחות בתחמושת.

נושאים נוספים שציין אל"ם משה דרור היו, נושא המחשוב ומבצעי הישט:

רשת מחשבים אישיים שהקמנו. על המשימה ניצח דני נבון, כשאנחנו מייצרים את אחד הנדבכים להתייעלות לטיפול מהיר ולזמינות של האינפורמציה. היו לנו כמה מבצעי שינוע תחמושת מחו"ל ובמבצעים כאלו אתה קולט הרבה מאוד טונות של תחמושת. כאלו מבצעים שנוהלו וטוקטקו ברמה הפעלתית ובצורה יוצאת מן הכלל.

לסיכום אומר אל"ם משה דרור:

מרת"ח זה קודם כל קבוצה של אנשים מצוינים מקצועיים, אנשים עם יכולת אישית נדירה שנותנים מעצמם 24 [שעות ביממה] 7 [ימים בשבוע] 365 [יום] בשנה, ואני חושב שאנחנו צריכים להיות גאים בעשייה הזאת ולהבטיח שהיא תתקיים

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
שמואל יורם ז

כניסת חברים