דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

סיפורה של קהילת אנשי בה"ד 20 בשנים 1994-1996 בפיקודו של אל"מ יוסף פרחי

מאת: ירון נחושתן

תאריך עלייה לאתר: 30/05/2011

תאריך האירוע: 1996-01-01

מספר צפיות: 3938


פרחי כתב את ה"אני מאמין " שלו עם כניסתו לתפקיד מפקד הבה"ד . חלקים נרחבים מתוכנו מומשו בתקופת כהונתו .
הוא ראה בדמות הקצין, יושר אישי ואמינות וכמודל לחיקוי, הוא ראה כערך מרכזי בבה"ד את שמירת כבוד האדם . לפרחי היה חזון שנות ה - 2000 וטען שע"מ להערך לשנות ה - 2000, כל מפקד צריך להקדיש % 75 מזמנו בהווה ו - % 25 הנותרים להערכות לעתיד .פרחי ראה את הענפים השונים בבה"ד כארגון עצמאי המורכב משישה בתי ספר עצמאים כמספר הענפים, כשכל ענף הינו ישות ארגונית עצמאית, כל רע"נ הוא מפקד בית ספר, המגדיר את משימותיו אל מול יעדי ומטרות הבה"ד והחיל .כל ארגון המכבד את עצמו מודד את עצמו ע"י מדדי בקרה . ואלה הוכנסו לבה"ד .
בתחום ההדרכה - ניתן סיוע לחניכים מתקשים, לאחר מעקב ובקרה של שני כישלונות רצופים במבחן שבועי . נבנתה תוכנית לקח"ש חטיבות בראי " עוצמה". טופחה ערכיות האחזקה אצל גורמים אגמ"ים. 
 בתחום המוטיבציה - הוקם בסיס ידע, הופעלה מערכת מיון ושיבוץ תוך מכוונות לרצון החייל עם הצלחה של % 50 בשיבוץ . שופרו תשתיות לוגיסטיות . אותרו " צווארי בקבוק " בטיפול בחניך . שופר תהליך איתור המדריך . נעשתה פעילות לשיפור תדמית חי"ח בבה"ד ע"י ביצוע שיווק קורסים בקורסי היסוד עוד בתהליך הקליטה של החניכים .
בתחום המבנה הארגוני נעשה מהפך. פרויקט " נדידת העמים ". הרעיון מאחרי הפרויקט היה ריכוז הענפים בגזרות גאוגרפיות מוגדרות ע"פ תוכנית זו . ענף אימון מפקדים הועבר ליד ענף אימון יחידות .
החילוץ והחימוש הועברו גם הם, נעשתה נדידה של מסגרות בכל הבה"ד . כל זאת כדי לאפשר עצמאותגזרתית לענפים . ענף מע"מ רוכז במרביתו למחנה ב’ נבנה מרכז שק"מ עם בשריה בצד אחד וחלבית בצד השני . מבנה מפואר עם שירות טוב המהווה מקור לקנאה במחנות שכנים, ומקור לגאווה בבה"ד . בתקופת פרחי, פרח הבה"ד, החל ריצוף נרחב של שבילים, כיסוי שטחים מתים בחצץ ושתילת מרחבי דשא .
 ההצלחות והערכות בקנה מידה צה"לי לא אחרו לבוא . פרס ראש אט"ל ליחידה מצטיינת בבית ג' לאירוח ומצוינות ניתן ביום העצמאות תשנ"ו, ולראשונה פרס הרמטכ"ל על הצטיינות ותיפקוד איכותי בשנת תשנ"ה הוענק לבה"ד 20 . פרס הרמטכ"ל משקף מימוש החזון של ה"אני מאמין " של פרחי יוסף בתחילת דרכו.
 

 אלבום תמונות בה"ד 20 בשנת 1994 - ניתן להוסיף תמונות בקישור - לחץ לכניסה

אלבום תמונות בה"ד 20 בשנת1995- ניתן להוסיף תמונות בקישור - לחץ לכניסה

יוסף פרחי מקבל את פרס הרמטכ"ל

יוסף פרחי מקבל פרס הרמטכל

יוסף פרחי עם קחש"ר וראש אט"ל האלוף עמיעז סיגס

יוסף פרחי עם קחשר וראש אטל האלוף עמיעז סגיס

יוסף פרחי בהצגת נושא

יוסף פרחי בהצגת נושא

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
זיפרוני דויד ז

כניסת חברים