דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

סיפור שירותו רנ"ג במילואים יגאל בנקין בבה"ד 20 בתפקידו האחרון מפקד מסגרת קמ"ט.

יגאל החל את שירותו בתפקיד מדריך מכונאות שוט קלו והתקדם בזכות מקצועיותו עד לתפקיד מפקד הקורס וביצע מספר רב של תפקידים בבה"ד. יגאל הצטיין בתפקידיו והיווה מקור דוגמא לעבודה מקצועית עם חיוך והרבה סבלנות לתפקידים שוחקים ומורכבים. מודל למצויינות עבורי.

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 13/04/2023

תאריך האירוע:

מספר צפיות: 452


שרתתי בענף -השח"ר  | תאריך לידה - 3/28/1972 | אני מתגורר ב - ירושלים | מספר הטלפון שלי - 529208349 | כתובת דואר אלקטרוני שלי - ygal32@gmail.com | התגייסתי בשנת - 1990 | שנת שחרורי מצה"ל - 2020

התפקיד אותו ביצעתי - לאחר סיום קורס יסוד מכונאי שוט-קל אותרתי להדרכה וביצעתי תפקד מפקד ומדריך במקצוע מכונאי טנק שוט קל

תפקידי היה - הייתי מפקד מחזור, סמל מחזור ומדריך מקצועי. ולימדתי חניכים את מקצוע מכונאות טנק השוט קל כמו כן לימדתי נהיגת טנק במסגרת הקורס. במקביל ביצענו טיפולים שוטפים לטנקים כמכונאים .

המדור / מגמה אליה הייתי שייך - מדור טנקים

אודות התפקיד שלי - מפקד מחזור הוא התפקיד של המ"כ שנמצא עם החניכים 24 שעות. בקורס הראשון אתה צריך גם להיות המפקד שזה האבא והאמא של החניכים, לשמור על המשמעת, להחדיר מוטיבציה למקצוע שלא אטרקטיבי. במקביל צריך ללמד את המקצוע ולבצע תפקידים שמירה , כוננות, מציב / מפקד משמר, פטרול יום, סת"פ. וגם למאת לשבוע אבט"ש.

מפקד קורס מכונאי טנק שוט קל

השנה בה התחלת את התפקיד1992 | השנה בה סיימת את התפקיד1995

  הייתי מפקד קורס עם כניסתי לקבע לאור היותי עתודאי. הייתי אחראי על צוות של 6 מדריכים בחובה. העברתי קורסים של בעלי מקצוע לטנק   שוט קל שכולל קורסי מערך שלבים מתקדמים כגון שלבי 09 בוחני שדה וכשירות מקצועית. כמו כן היו רענונים לאנשי מילואים. במסגרת מפקד קורס הייתי מגריך ובוחן נהיגה לטנק שוט קל. ביצעתי הסבה לקליטת נגמ"כ פומה וכתבתי תיקי הכשרה ומארזי הדרכה למקצוע אחוד של מכונאי פלטפורמות שוט קל, פומ"ה נגמחון ונקפדון.

המורכבויות ניהול ופיקוד על צוות של מדריכים ללימוד והכשרה של בעלי מקצוע מכונאות טנקים. התמודדות עם חוסר מוטיבציה של חניכים למקצוע לא אטרקטיבי, נפקדים , עריקים, קב"ן והתמודדות עם נהלי קב"ן . עמידה בתוכנית הכשרה. ניהול וביצוע שגרת אחזקה לשש טנקים, לימוד והכשרה של חניכים לנהיגת טנק .

השנה בה התחלת את התפקיד השני בבה"ד1995 | השנה שבה סיימת את התפקיד 2000

מפקד מסגרת קמ"ט

התפקיד אותו ביצעתי היה  מפקד מסגרת פומ"ה/מגח. אחרי זה מפקד מסגרת קמ"ט (כלל סוגי הטנקים), אחרי זה מפקד מסגרת חה"ן (חשמלאי ומכונאי ) פומ"ה, נגמחון, אכזרית. אחרי זה מפקד מסגרת נ"צ(נגמ"כ וצמ"ה)

מה עשית במסגרת תפקידך - נודה לך אם תרחיבפיקוד וניהול מסגרת הכוללת 6 אנשי קבע + 20 מדריכים בחובה. ניהול ותכלול תוכניות הכשרה למקצועות השונים במסגרת. קליטת אמל"ח חדש וביצוע איחודים למפקדי קורסים ומדריכים משלוש תחומים, מכונאות חשמל ורכב.

 ספר מעט על התפקיד , המורכבויות ניהול ופיקוד על מפקדי קורס בקבע, התמודדות עם קליטת אמל"ח חדש וביצוע שחמויים ארגוניים בערך כל 5 שנים, מצב שדרש ליכוד סגל הדרכה ובניית הסגל לעבודה משותפת ואחידה. שעות רבות של השקעה במארזי הדרכה ותיקי הכשרה בחמישה מקצועות שונים. התמודדות עם עזיבת/פרישה של מפקדי קורסים והכשרה של מפקדי קורסים חדשים.

השנה בה התחלת את תפקיד השלישי בבה"ד2002 | השנה בה סיימת את התפקיד 2020

אלבום התמונות של יגאל בנקין במוזיאון חיל החימוש - קישור

 תמונות שאספתי על יגאל

 

 

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
וייסברון אברהם ז יחזקאל אריה ז

כניסת חברים