דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

שנת 1955- הקמת בית הספר לחימוש בצריפין - בה"ד 20

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 27/10/2019

תאריך האירוע: 1955-01-01

מספר צפיות: 1271


קישור לספר בה"ד 20 לדורותיו - ספר מרשים ומרוכז

בתחילת דרכו של צה"ל בסיס ההדרכה של חיל החימוש היה רק ענף בתוך בבה"ד 6, אשר כלל את ענף החימוש וענף האספקה. בשנת 1954 התקבלה החלטה להעביר את האחריות להכשרתם של מכונאים הטנקים והזחל"מים מחיל השריון לידיו המיומנות של חיל החימוש. החלטה זו והתפתחויות צבאיות נוספות בתחום החימוש והתחזוקה שהתעוררו עם השנים הביאה לעלייה בהכרה בחשיבות של החימוש בצה"ל.

בשנת 1956 הוחלט על הפרדת ענפי ההדרכה של בה"ד 6. חיל האספקה נותר בבה"ד בעוד שענף החימוש הפך להיות בה"ד 20, המספק את כלל הדרכות החימוש של צה"ל.

הקורסים שהועברו בבה"ד באותן ימים כללו חימוש בסיסי ומסגרות, מכונאות רכב, נשק קל וכבד, טכנאות תחמושת ועוד. החיילים המודרכים בבה"ד הגיעו מכל החיילות והענפים והידע החשוב שרכשו בבה"ד תרמו רבות לעוצמתו של צה"ל, במיוחד בשנים בהן נשקים וכלי רכב היו מצרך נדיר בצה"ל והשמירה עליהם באמצעות תחזוקה ראויה היו הכרחיים לפעילותו התקינה של הצבא.

חיל החימוש שהכיר תמיד בחשיבות הכושר גופני של חייליו ותחושת האחווה והמשפחתיות התגאה בקבוצות הכדורגל והכדורסל של הבה"ד ואף זכה באליפות הכדורסל של פקוד ההדרכה באותן שנים, הודות לתרומתו הרבה של מיקי ברקוביץ' שהיה חניך בבה"ד באותה התקופה.

לאורך השנים הצטיין הבה"ד בשיטות ואמצעי הדרכה מתקדמים והיווה מושא להערכה כלל צה"לית בעקבות כך. בשנת 2016 עבר בבה"ד לקריית ההדרכה של צה"ל בנגב, בה הוא נהנה ממתקנים וסדנאות הדרכה משוכללות ומתקדמות.

תמונות מתקופת הקמת בית הספר לחימוש בשנת 1955

 

 

 

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
וייסברון אברהם ז יחזקאל אריה ז

כניסת חברים