דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

יולי 2006- סיוע בית הספר לחימוש במלחמת לבנון השנייה

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 12/08/2015

תאריך האירוע: 2006-07-31

מספר צפיות: 2240


כמובן, גם בה''ד 20 לא ישב בחיבוק ידיים בלחימה, בתחילה נופק רק''מ בחרום וקוצרו הקורסים, בוצעו הדרכות והסמכות ליותר מ 1500 אנשי מילואים ביחידות ובבסיסי האימונים. תוך כדי לחימה הבה''ד סייע לכוחות הלוחמים במשימות לוגיסטיות ואף תגבר אותם בבעלי מקצוע.

בתום הלחימה פתח הבה''ד במבצע רחב היקף לשיקום הימ''חים. מספר אל''מ דודו אלמקייס ששימש כמפקד בה''ד 20 בתקופת הלחימה: ''אחרי שהלחימה התחילה בוצעו הסמכות והדרכות לאלפי אנשי מילואים, כמו כן לקח על עצמו הבה''ד את הסיוע בהחזרה לכשרות של הימ''חים שבמהלכו הוצאנו את כלל אנשי הסגל של הבה''ד ליחידות השונות על מנת לתמוך בחזרה מהירה של אמצעי הלחימה לכשרות''

מסכם תא''ל חיים רונן: ''הכשירות הנדרשת של הטנקים היה 85% אנחנו יצאנו למלחמה עם %95 כשירות, כלומר שברנו הרבה מאוד מיתוסים שהיו צרובים באופן קולקטיבי אצל הוותיקים של החיל, ובצבא לא היה ביטחון וודאי שכשפותחים את הברזנטים, יהיו כלים בכשירות גבוהה.

אני חושב שהיציאה למלחמה עם כשירות כל כך גבוהה ועם כאלו ביצועים של אנשי החימוש הביאה כבוד גדול למערך האחזקה כולו. במלחמה עצמה הייתי בקו, בשטח עם החיילים ולא בשום מקום אחר, אין חייל חימוש שבמלחמת לבנון לא ראה אותי בכל הגדודים ובכל הפריסה כי חשבתי שהנוכחות הפיזית שלי בשטח חשובה מאוד, היא אפשרה לי להיות נוכח בדילמות ובבעיות בזמן אמת ולפתור אותן במהירות המירבית.

לצפיה בתוכן באתר בפורמט PDF - לחץ על הקישור (יתכן שתצטרך להקטין את גודל התצוגה)

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
פרץ מאיר ז

כניסת חברים