דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

אע''צ דוד עיון ז''ל

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 11/12/2013

תאריך האירוע: 2013-12-11

מספר צפיות: 3722


הספד שנשא מפקד בה"ד 20 בהלוויתו של דוד עיון ז"ל

בס"ד

ח' בטבת  תשע"ד

11   דצמבר  2013


     נאום הספד – אע"צ דוד עיון 

 

משפחת עיון היקרה:הרעיה עידית, הילדים, האחים והאחיות.

חברים, מוקירים, אזרחים, אנשי צבא, משפחת בה"ד 20.

דוד שירת כאזרח עובד צה"ל 34 שנה, מתוכם 31 שנה בבית הספר לחימוש.את דרכו בבה"ד 20 החל דוד כמורה ומחנך למקצועות הבינוי והנגרות, כשבמקביל הוא פועל ללא לאות ולכל אורך השנים, לקידום פרוייקטים רבים לטיפוח רווחת הפרט וסביבת הלמידה,   מימוש ושותפות במשימות חיל החימוש וצה"ל, וזאת לצד יישום מיזמים בתחום המורשת ותרומה לקהילה.קצרה היריעה מלהכיל את כולם, אך תמיד דוד הוא זה שהיה במרכז העשייה, האדם המתכנן, העובד והמתקן, שמאחורי הקלעים.דוד, למעשה כל פינת חמד בבה"ד מביאה לידי ביטוי את היצירתיות שבך, העשייה, והכישרון האין סופי, בנחת רוח נדירה שלא תמיד הסתדרה עם עומס העבודה והמטלות, הקפדת תמיד לכבד כל אדם באשר הוא אדם, לפנות לכל אחד בחיוך ובנועם ורצון אמיתי לעזור, לסייע, לעשות.דוד, היית לוחם , קיבוצניק, חינכת דורות של חיילים , חלקם עם בעיות לא פשוטות, ושימשת עבורם דמות ומודל לחיקוי והערצה, תוך ליטוף אבאי ואכפתי, ודאגה תמידית לפרט. גרמת לחיילים רבים להישאר בצה"ל ולסיים את השירות בכבוד, ולהשתלב במשק ובתעשייה.

אני מייצג כאן היום את אותם ימים ולילות שהשקעת עבור צה"ל, עבור יתומים ואלמנות, עבור ילדי עמותת "קו לחיים",  עבור הקמת בית הכנסת ביחידה, ובתי מזוזות לבה"ד אותם הכנת במו ידיך, והם רק חלק ממעשיך הטובים בדרך להגשמת עוד חלום, עוד פרויקט, עוד משימה לה נדרשנו. כולנו יודעים שכל אלו ועוד מלווים אותך כעת בדרכך מעלה.וכפי שרשמו לך באחד מהמכתבים ילדי עמותת "קו לחיים":

"...אין כמוך, ולא משנה מה האתגר, תמיד יש לך פתרון, הידידות והתמיכה מוערכים ע"י כולם, פשוט אין כמוך..."

רבות תעודות ההערכה וההוקרה על הקיר, וגם הן לא מצליחות לספר באמת מי היית עבורנו, את גודל האדם שהינך, את היקף החלל שנוצר, את הכאב האוחז בכל אחד העובר בסמוך לנגריה הסגורה.דוד, המעמד הזה קשה לכולנו מאד, ולמעשה בלתי נתפס.רק לפני מס' שבועות עוד היית בינינו מתפקד כמו בחור צעיר שכוחותיו במותניו, עובד, צוחק, ומהווה עוגן בחייו השוקקים של בה"ד 20.לפני שבועיים בדיוק נפגשנו בערב יחידה בביתו של הרב, צחקת עם כולנו והבטחת לנו שעוד חודש אתה חוזר. דוד – קשה לנו.היית איש משפחה למופת, אבא, סבא ובעל חם, אוהב וגאה. למשפחתך אנו אומרים היום – האבידה הגדולה שלכם היא גם האבידה שלנו, הזיכרון של דוד הוא גם שלנו, והמשפחה שלכם היתה ותהיה תמיד גם המשפחה שלנו.

 

אסיים בפסוק: "כי מלאכיו יצווה לך לשמורך בכל דרכיך"

 

הי זכרך ברוך.

 

 

אל"ם  אליעזר  בן  הרוש

מפקד        בה"ד         20

 

 

דברים לזכרו מפי אל"מ (מיל) עופר גולינסקי

אין ספק כי אבדה ענקית , דוד תמיד ייזכר כאדם מדהים אשר בלט בערך הנתינה ללא תנאי , הצניעות השקט והשלווה שלוו אותו , יחד עם עשייה גדולה , ביקרתי בביתו של דוד ביום חמישי לנחום האבלים , נפגשתי שם עם אזרחים צעירים אשר סיפרו כי שירתו בבה"ד 20 תחת פיקודו של דוד , הם סיימו את השרות הצבאי לפני שמונה שנים אך שמרו על קשר הדוק עם דוד לכל אורך השנים , לטעמי עצם הגעת החיילים לכבד את זכרו מצביע על האיש ותרומתו רבת השנים לקידום חיילים מאוכלוסיות מיוחדות , להקנות להם מקצוע אך בעיקר ערכים לקראת החיים האזרחים , ניתן לכתוב ולהוקיר את דוד ימים רבים – אך היות וכולנו מכירים את האיש אסתפק באירוע כדי להמחיש את האדם והאיש האיכותי והמיוחד הזה .

יהיה זכרו ברוך

עופר גולינסקי 

 

דברים לזכרו מפי אל"מ (מיל) יוסי פרחי

האמת היא שזה די יומרני מצדי לסכם כל כך הרבה דברים שדוד עשה למען בה"ד 20 "במילים לזכרו" , ברור הוא שכל שאומר ואכתוב לא ישקפו נאמנה את תרומתו לבה"ד. אין כיום בבה"ד מבנה אחד שדוד לא היה שותף לבנייתו. דורות של מפקדים העזו לחלום ולבצע פרויקטים רבים וטובים בזכות הידיעה שעם דוד ניתן להוציא זאת מן הכוח אל הפועל. איש מסור במובן העמוק והערכי של מושג זה לצד מקצועיות גבוהה וידיים של זהב. דוד ,הנך משאיר אחריך "מצבה" של עשרות כיתות ,מעבדות, אולמות ישיבה ומשרדים שהייתה שותף לבנייתם. "דוד הנגר," שם נרדף למוצר איכותי שמפקדי הבה"ד התגאו בו לפני כל.

אזרח עובד צהל מצטיין וראוי לכל שבח ומלה טובה

תהיה נשמתו צרורה בצרור החיים . 

בהדרת כבוד

יוסי  פרחי

מפקדו לשעבר

י"ב בטבת תשע"ד

 

 

מפגש עם המשפחה בבה"ד 20

הערב 13/2/14 נערך מפגש מרגש של אנשי בה"ד 20 עם משפחתו של דוד עיון ז"ל. באירוע נכחו חברים, קצינים ונגדים מהבה"ד ומיחידות אחרות. למשפחה הוצגה תערוכה עם תמונות מפרי עמלו של דוד בריהוט הבה"ד. הוקרן סרט שבו נשאו דברים לזכרו ומפקד הבה"ד נשא דברים והעניק תעודת הוקרה למשפחה. יהי  זכרו ברוך.

תמונות מהמפגש עם המשפחה (לחץ על התמונה להגדלה)

צפה באלבום - דוד עיון

חיפוש מידע

כניסת חברים