דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

סיפורה של פלוגה 7183 במלחמת חרבות ברזל

מפקד הפלוגה רס"ן הייתאם סלאמה מספר בגאווה רבה על אנשי הפלוגה במלחמה שהם העוצמה האמיתית. הפלוגה ממוקמת בחטיבה 460 ונותנת מענה אחזקתי לחטיבת השריון. הפלוגה בנוייה משלוש מחלקות, רכב, טנקים ומחסן.

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 10/12/2023

תאריך האירוע: 2023-12-10

מספר צפיות: 342


מפקד הפלוגה הוא רס"ן הייתאם סלאמה. הפלוגה ממוקמת בחטיבה 460 ונותנת מענה אחזקתי לחטיבת השריון. הפלוגה בנוייה משלוש מחלקות, רכב, טנקים ומחסן.

פלוגת הרכב

מספר היתאם  ,בשגרה מחלקת הרכב של פלוגה 7183 נותנת מענה לכלל הרכבים של חטיבה 460 ומרחב הערבה. בחירום המחלקה אחראית על שילוח סד״כ הרכבים של חטיבה 460 והאחראית על מתן גמ״ה לגדודי החטיבה.

אנשי המחלקה - דסה , אבישי,  דניס וטובי הינם צוות בוחנים ומכונאי רכב שלאורך הלחימה מרגע שילוח סד"כ הרכבים של חטיבה 460 צמודים לגדוד 532 ת״פ החטיבה ונותנים מענה לכלל הרכבים בגדוד תוך מתן מענה מעבר לגב״ל וביצוע חילוצים מורכבים במהלך המלחמה בשטח הרצועה. לאורך המלחמה אני צופה באנשיי נותנים מענה אחזקתי מקצועי , מהיר תוך חשיבה מחוץ לקופסה והבנת הצורך המבצעי של הגדוד , אני גאה בחיילי ומפקדי הפלוגה

מפקד המחלקה אייל דסה מספר על המחלקה ואנשיה

אנחנו נותנים מענה בתחום הרכב בחילוצים ותיקונים. אנחנו נמצאים עם החטיבה הנלחמת  בעזה. המחלקה ממוקמת מחוץ לעזה אבל מדי פעם אנחנו נכנסים לחלץ משאיות וכלי רכב הנתקעים בתוך עזה.

אני כל כך גאה בצוות שחקני הנשמה שאיתי העובדים מסביב לשעון על מנת לתחזק את כל הכלים הנמצאים בלחימה תוך כדי סכנת היפגעות מירי ותחת אש

סיפור החילוץ האחרון שלנו - קיבלנו קריאה לחילוץ על משאית אושקוש מתדלקת והאמר סיור שלא מניעים והמשאית מחופרת עמוק בחול ולא ניתן להזיז. כמובן שנכנסו עם שיירה של כוחות לוחמים וחלפים שצריך, לאחר תיחקור של הנהג מה תסמיני התקלות. הגענו לשטח הלחימה והתחלנו לאבחן את התקלות ולתקנם. במשאית החלפנו מתנע ומצברים בהאמר הוחלף אלטרנטור. ביצענו בחינה מקיפה לשני הכלים והכשרנו אותם. כמובן שזאת לא המשימה הראשונה נכנסים ויוצאים מתי שצריך ואיפה שצריך עם המון רצון לסייע האנשים שאיתי עם ברק בעיניים עד כדי ויכוח מי יכנס כולם רוצים להיות חלק מהעשייה ורוצים לתרום.

בטח ובטח שאתה רואה את הברק בעיניים של הלוחמים זה ממלא אותך באנרגיות

ואת הכוח לעשות הכל 

אני אייל דסה בן 40

נשוי פלוס 2 בנות עוד אחד בדרך בעזרת ה' אישה חודש כנראה לידה שבוע הבא או שבוע אחרי, גר ברחובות ,אני בוחן ומכונאי רכב בגדוד הערבה 674 פלוגה 7183. התגייסתי באוגוסט 2002 יצאתי לעתודה שנתיים וחזרתי לשירות מלא ב2004 בחיל החימוש בסדנת קציעות עד 2017. מ2017 עד היום בשיזפון . בעקבות אחזקה אחרת עברתי לגדוד הערבה 674 לפלוגה 7183 שיושבת בשיזפון 20 סה"כ שנה צה"ל.

 

תחילת המלחמה

אני צמוד לגדוד 532 של חטיבה 460 ונותנים שירות לחטיבה לגדוד יום יום לכשירות לכלי רכב בחינות חודשיות בחינות שוטפות בדיקת כלים לפני כניסה שהכל תקין וטיפול גם לאחר  ויציאה של כיתת האספקה והפלוגות הלוחמות שנכנסים כל יום ויוצאים להכניס ציוד ומה שצריך ללוחמים ויש המון בלאי לכלים בגלל תנאי השטח דואגים לכשירות מסביב לשעון.

בהתחלה בשבוע הראשון התעסקנו בעיקר להכשרה מלאה של הכלים מסביב לשעון ברוך ה' ההשקעה משתלמת באנו מוכנים מנסים לשמור על 100% כשירות עושים הכל בשביל לעמוד בדרישות ועומדים בדרישות ומקבלים המון פידבקים חיוביים וזה נותן עוד פוש לתת יותר זה ממלא מאוד.

רס"ר חיים פייסחוב

בן 30 מתגורר בערד, המקצוע העקרי בגיוס חשמלאי רכב עבר הכשרה  אוטוטק ובוחני רכב בנוסף לתפקידו, שירת בסדיר בהגנ"א אווירית של חייל האוויר את קבע התחיל בחיון בפלוגה 7181 היום משרת בגדוד הערבה בפלוגה 7183 בשיזפון  חשמלאי גזרתי של הערבה  בעל מקצוע מסור הכי מקצועי שיש ללא עוררין.

אבישי יחזקאל

בן 23 גר בבאר שבע, לומד הנדסת חשמל התגייס לעשות מילואים עם הפלוגה  היה חייל שלי בסדיר לפני כ3 שנים בערך השתחרר  קסם של בחור מקצועי אדם שכייף לעבוד איתו בעל מקצוע אחראי ומסור ההפסד שלנו כמערכת לקבע.

עמית טובי

בן 23 גר בשדרות , משרת בחטיבה 460 , מוכנאי/טכנאי אוטוטק ,מצוות לפלוגה 7183 במסגרת כתק"ל 460 בשיגרה עובד איתנו כחלק מהמחלקה מזה כ3 חצי שנים . שנה ראשונה בקבע. מקצועי עצמאי מאוד עושה כל משימה שנדרש בלי למצמץ ולשאול בחור פיקח מתוחכם בפן המקצועי בעל ידי זהב

דניס קורוצ'קין  בן 25

גר בבאר שבע , התגייסתי 2016   , מכונאי רכב/טכנאי אוטוטק  , לומד טכנאי/הנדסאי רכב מכונאי מקצועי תותח מסור מאוד אחראי , התחיל את דרכו בבפלוגה 793 בקציעות של היחש"םומשם התגלגל לפלוגה 7183 של גדוד הערבה 674. בעזרת ה' שימשיך לפרוח ולהתפתח

 

זכיתי בצוות מדהים כל אחד עם ברק בעיניים ומלאי אנרגיה. תמונות מחלקת הרכב

פלוגת הטנקים

מספר מפקד הפלוגה רס"ן הייתאם על המחלקה. בשגרה המחלקה אחראית על ביצוע טיפולי ב לטנקי סימן 4 וסימן 3 של חטיבה 460 ואוגדה 99. עם תחילת המלחמה ביצענו סגירה של כלל הטיפולים שנמצאים בליין וסייענו בשילוח סד״כ הטנקים של חטיבה 460 וחטיבה 4 ( כלל הטנקים של החטיבה נמצאים תחת חטיבה 460 בשגרה ) סדר גודל 200 טנקים.

בשבועיים הראשונים של המלחמה קיבלנו טנקים פגועים,  מה7/10 ותוך פחות מיומיים הטנקים היו כבר על מובילים בדרך חזרה לשטחי הכינוס. מרגע סיום שילוח הסד״כ הפלוגה שילחה כיתות אחזקה למרחב 6653 לטובת מתן מענה לאוגדות המתמרנות ולאגודת עזה. בשבועיים האחרונים הכיתות עסקו בסיוע בה.ל של אוגדה 36 ואוגדה 162. לאורך כל המלחמה כיתות הטנקים נתנו מענה מקצועי, מהיר והיוו מכפיל כוח אחזקתי לאוגדות.

המחלקה מונה כ – 54 חיילים.

הנגדים הם עמוד השדרה של המחלקה:

 • רס״ב ארז בוחבוט - מפקד המחלקה , מפקד מהשורה הראשונה ומוביל את המחלקה למצויינות תוך מתן מקצועי לכלל האוגדות
 • רס״ב אילן כהן - בוחן צריח
 • רס״ב אהרון דמרי - בוחן חשמל
 • רס״ר גיא כנפו - בוחן בקש
 • רס״מ - דודי הרוש - בוחן מכונאות
 • רס״ב שרון יהודה - בוחן צריח ומפקד כיתת טנקים
 • רס״ל סלימאן עאמר - בוחן בקש ומחט״פ ״ברק״ אשר הוקמה במהלך המלחמה
 • רס״ל שליו מלול - חשמלאי טנקים

   
 • רס״ל פארס אסעד - בוחן בק״ש ומפקד כיתת טנקים
 • רס״ר יורי סלניקוב - בוחן מכונאות ומפקד כיתת טנקים

כלל הכיתות ביצעו תיקונים חוצי גב״ל תוך שהיה ארוכה בשטח הרצועה ע״מ להכשיר כמה שיותר טנקים בתוך הרצועה

בתמונה - שרון יהודה , סלימאן עאמר , נאיל שלח

חיפוש מידע

כניסת חברים