דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

ראיון עם אל"מ מיכאל בסין קצין טנ"א של פיקוד הדרום. קצין מוכשר ואהוב מוערך בצה"ל. 5-12-23

פירוט ריאיון עם מטל"פ דרום, אל"ם מיכאל בסין לכתב הצבאי של ערוץ 9, סרגיי גרנקין

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 06/12/2023

תאריך האירוע: 2023-12-05

מספר צפיות: 325


פירוט ריאיון עם מטל"פ דרום, אל"ם מיכאל בסין לכתב הצבאי של ערוץ 9, סרגיי גרנקין

פירוט על עצמך- קצין טכנולוגיה ואחזקה של פיקוד דרום, סיפר על תפקידו

 הכתב שאל לגבי מערכת מעיל רוח, האם היא אפקטיבית ואילו כלים נוספים יש- מעיל רוח הוא כלי מאוד שימושי, חשוב לזכור שאין 100% הגנה ולכן יש גם פספוסים, אני יכול להגיד שגם הכלים שנפגעו, כ-80% מהם חזרו כבר לפעילות ולשדה הקרב. גם המרכבה עצמה היא כלי מאוד חזק ויעיל.מעיל רוח הוא לא חד פעמי, זהו כלי אוטומטי שעובד מספר פגיעות (ציין כי לא יכול לפרט על כמויות), המערכת חיסלה את רב הטילים שנורו לעברה, מספר הכלים שנפגע קטן בהרבה ממה שחמאס מדווח.

 הכתב שאל לגבי לגבי הכלים החדשים שנכנסו במלחמה הזו לשדה הקרב, "איתן", מרכבה 4 ועוד - זו הפעם הראשונה ש"איתן" נכנס באמת לפעולה, כלי מדהים, טכניקה יוצאת מן הכלל, זז מאוד מהר בשדה הקרב, מבצע פעולות מאוד חשובות. כמו כן המרכבה עובדת באופן מעולה, כלי מאוד אמין, יורה מעולה, עם הגנה מצוינת.

 הכתב שאל לגבי טנקים ישנים שהופכים אותם לרובוטים - מיכאל משיב  שגם הטנקים הישנים עדיין פעילים ועובדים מעולה, יש רובוטים אבל הוא אמר שהוא לא יכול לפרט איך מרכיבים אותם ולמה הם משמשים.

- בנוסף שאל לגבי "עוקץ פלדה", מה השימוש שלה - כלי חדש שנכנס לראשונה לקרב, יש לו פגיעה מאוד מדויקת ונמצא ליד הכוחות בשטח מבלי הצורך בכוחות תותחנים שיפעילו אותם.

- בנוסף שאל לגבי מערכת "מגן אור" - מערכת שכרגע זמינה בצפון, מחכים שייכנס גם לדרום בשנה/שנתיים הקרובות, מדובר בפיתוח של חברת "רפאל"

- יעילות כיפת ברזל, איך קורה שיש פספוסים - מיכאל ענה כי זה לא התחום שלו והוא לא יכול לענות אבל אמר שכמו ש"מעיל רוח" לא מגן ב100%, כך גם כיפת ברזל, אי אפשר לייצר 100%, חמאס יורים אלפי טילים, אנחנו מיירטים את רובן.

- הכתב שאל לגבי תחמושת אמריקאית, האם יש מספיק תחמושת ישראלית? יש לישראל מספיק תחמושת בשביל להגן על אזרחיה, אין מה לחשוש בנוגע לזה, אנחנו מגנים על הבית שלנו. "כמובן שאמריקאים עוזרים למדינה אבל כמו שציינתי אנחנו מאוד חזקים"

- עוד כמה זמן לדעתך תמשיך הלחימה, פעם ניצחנו בשישה ימים - ציין כי יש גם דוגמאות אחרות בהיסטוריה כפי שהיה במוסול לדוגמה שלקח 9 חודשים לכבוש אותה, אנחנו כבשנו את העיר עזה שהיא בקנה מידה דומה בשלושה שבועות. הצבא פועל באופן מקצועי, פה לא חשוב המהירות אלא המקצועיות על מנת שנשמור על הלוחמים שלנו 

אבל בסופו של דבר הצבא מבצע את פקודות הממשלה, כל עוד הם חושבים שאנחנו צריכים לפעול כך נעשה ונחסל את חמאס

 

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
בלין שרגא צבי ז

כניסת חברים