דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

סיפורה של ביתו של רס"ן גיא בן דוד באוגדת עזה

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 17/10/2023

תאריך האירוע: 2023-10-16

מספר צפיות: 348


כתבה מ - YNET

הילדה מתחת לשולחן, האבא קצין שנלחם במחבלים: רגעי האימה בבסיס אוגדת עזה

סיפורם הלא ייאמן של רס"ן גיא - ובתו מיקה שהסתתרה במשך שלוש שעות מתחת לשולחן בבסיס אוגדת עזה בזמן שאביה נלחם במחבלים. אחרי ששרדו את התופת, האב שחזר: "אמרתי לה 'מיקה, את צריכה להישאר בשקט. יש בחוץ אנשים רעים ואסור שימצאו אותך. אבא הולך למצוא אותם וכבר חוזר'"

לא כך דמיין רס"ן גיא (33), עוזר של קצין הטכנולוגיה של אוגדת עזה, את השבת שבילה עם משפחתו. בתו מיקה בת ה-4.5 נשארה עם אביה בבסיס ומצאה את עצמה בלב מתקפת הטרור הרצחנית של המחבלים.

"סגרתי את החג בבסיס ובחגים נהוג להביא את המשפחות של אנשי קבע לעשות את הסופ"ש ביחד", סיפר גיא בשיחה עם "ידיעות אחרונות" ו-ynet. "אשתי הגיעה עם שתי הבנות שלנו, מיקה ועומר (2.2). אחרי ארוחת החג בשישי בערב ישבנו יחד עם קציני המטה ועשינו עונג שבת ואז החלטנו אני ואשתי שהיא תיקח את עומר איתה לאשקלון ומיקה תישאר איתי וניפגש לארוחת שבת בבוקר שלמחרת בבסיס", הוסיף.

גיא ובתו מיקה

בתו של רס"ן גיא. "נתתי לה אקדח צעצוע כדי לתת לה תחושת ביטחון"

 

שום דבר לא הכין את גיא ומיקה למה שיעבור עליהם בשעות הבאות. "בשעה 6 בבוקר בשבת אנחנו מתעוררים לרעש של צבע אדום אני תופס את מיקה ורץ למיגונית הקרובה. היא שמה עליי ראש, מחבקת אותי ולא בוכה. היא רגילה לצבע אדום. אנחנו מחכים שיירגע ואני הולך לקחת את המדים והנשק ואני מתלבש במיגונית. בשלב מסוים אני מתחיל לשמוע פיצוצים בתוך הבסיס ושאלתי את הקצין שאיתי אם זה נשמע לו יריות והוא אומר שלא, ומיד לאחר מכן אנחנו חוטפים צרור לתוך המיגונית ממרחק של כמה מטרים".

הוא סיפר: "אני מבין מאיפה זה בא ומיד נפל לי האסימון - יש מחבלים בבסיס. עשיתי איגוף ואני מחזיק את מיקה על הידיים ונכנס לתוך המשרד שלי. אני שם עליה את השכפ"ץ שלי ואת האפוד מגן ואני עם וסט לחימה מחסניות קסדה ונשק. אני מכניס אותה מתחת לשולחן ואומר לה 'מיקה, את צריכה להישאר פה בשקט. יש בחוץ אנשים רעים ואסור שימצאו אותך. אבא הולך למצוא את הרעים וכבר חוזר'. היא פחדה והחזיקה לי את היד. באותו שלב נתתי לה ביד אקדח צעצוע שהיה לי במשרד ואמרתי לה שאם יבואו האנשים הרעים תוכלי להשתמש בזה. רק כדי לתת לה תחושת ביטחון".

בזמן הזה עשרות מחבלי חמאס נכנסו לבסיס ופרצו למשרדים השונים באוגדה. מפקד האוגדה נכנס לבונקר בחמ"ל ומשם ניהל את הלחימה. גיא נועל את המשרד ומיד יוצא להילחם עם המחבלים. "אני הולך למשרד אחר שנמצא בסמוך, תופס עמדה על החלון עם קצין נוסף שיש לו אקדח ושנינו מבצעים ירי על כמה מחבלים. אנחנו מזהים מחבל אחד שפגענו בו ונשכב בכביש הכניסה לבסיס. לקצין שהיה איתי נגמרו הכדורים והוא הלך לחפש נשק אחר".

לדבריו, "בשלב הזה חזרתי למשרד כדי לבדוק מה עם מיקה שלא חלילה לקחו אותה. ישבתי איתה שם ואמרתי לה 'אנחנו צריכים להיות בשקט עד שיבואו לחלץ אותנו'. הבאתי לה שוקולד, בינתיים בטלפון דיברתי עם אשתי ואמרתי לה שאנחנו שם ושלא תדאג. לראות מחבלים בתוך הבסיס זו תחושה נוראית. ועוד לדעת שהבאתי את הבת שלי לתוך סיטואציה כזו של ירי וטרור זה תחושה קשה". כך במשך שלוש שעות היו גיא ומיקה באותו משרד מתפללים שמחבלי חמאס לא ייכנסו למשרד שלהם. גיא יוצא נלחם וחוזר ומיקה מנסה לשמור על השקט. עד שהגיעו למקום כוחות צה"ל מיחידות מיוחדות וחילצו את השניים.

חיפוש מידע

כניסת חברים