דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

ינואר 2020 סא"ל מיכאל בסין מסכם את תפקידו כקטנ"א 340

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 16/02/2021

תאריך האירוע: 2020-01-01

מספר צפיות: 1915


תפקיד קטנ"א 340 היה אחד התפקידים הקצרים שביצעתי. התחלתי את התפקיד בספטמבר 2016 וכבר באוגוסט 2017 התחלתי במלאכת הקמת גדוד ה"ערבה".

גולת הכותרת של התפקיד שלי היה תהליך של הסבת מערך האחזקה באוגדה בהתאם לעמ"ט "אחזקה אחרת". גם כאשר סוכמתי לתפקיד המג"ד ביקשתי להשלים את תהליך הסבת האוגדה היות והיו מספר החלטות לא פשוטות לגבי אנשים שנדרשנו להזיזם במסגרת העמ"ט והיה לי חשוב להיות שם כאשר זה קרה.

בתחום הארגון, במהלך התקופה עסקנו במיסוד חטיבות השריון במחנה נחשונים לרבות תכנון הסבת חטיבה 847 למרכבה ס' 4. כחלק מהחלטות תר"ש תנופה נסגרה החטיבה בשנת 2020. משימה נוספת וחשובה הייתה העתקת ימ"ח חטיבת "כפיר" למחנה נחשונים לרבות כלל משמעויות האחזקה.

בתחום פיתוח האנשים הובלתי תוכנית העצמת אנשי קבע באוגדה "עידן הקבע" - אין ספק שזהו היה "פרויקט דגל" שלי באוגדה. תוכנית שהגה מפקד האוגדה והייתה לי זכות להוציאו לפועל יחסית בתחילת תפקידי יצר מבחנתי שני דברים מרכזיים: וקטור לפעילות בתחום קידום האנשים ורלוונטיות.

במהלך השנה עשינו פעילות משמעותית בתחום קצונת המילואים ובסיומה לא נשארו קציני טנ"א עודפים בעולם המילואים. הפעילות כללה קידום ושיבוץ קצונה פנים אוגדתית וגריעת קצינים בלתי מתאימים. גם קצונה זוטרה בחטיבת "כפיר" זכתה למיקוד והצלחנו בפעילות משמעותית ורב שלבית לטייב את הקצינים בגדודי החטיבה. בנוסף המשכנו להוביל גם התנדבות בקהילה באמצעות פרויקט מדהים של מפקד המט"א, רס"ן נעם צמח, בו חיילי טנ"א מגיעים אחת לחודש למוסד "שקמה" ברעננה, פרויקט דיור לאנשים עם מוגבלות שכלית קשה. הדבר מאפשר לחיילים המשרתים באוגדה, לרוב מרקע סוציו אקונומי מורכב, להבין שהם יכולים גם לתת בחיים ולא רק לבקש.

גם בתחום האופרטיבי עסקנו לא מעט וביצענו אבחון אופרטיבי ע"י מדדי כשירות לחטיבות כאשר קט"א חטיבה שולט ברמת השבצ"ק האינטגרטיבי שלו, פערים למלחמה ותוכנית עבודה להשלמתם.

תמונות משירותו של מיכאל במגוון התפקידים שביצע בהצלחה מרובה

 

חיפוש מידע

כניסת חברים