דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

סיפורה של סדנת בירנית בשנים 2002 - 2003 מפי מפקד הסדנא סרן ישי אדמוני

סיפורה של סדנת בירנית בשנים 2002 - 2003 מפי מפקד הסדנא סרן ישי אדמוני
קישור לאלבום התמונות האישי

מאת:

תאריך עלייה לאתר: 12/10/2020

תאריך האירוע:

מספר צפיות: 836


מבנה ארגוני

סיפורו של סרן ישי אדמוני כמפקד סדנת בירנית

הפלוגה שכנה בבירנית, הייתה רוח חיובית, רוח לוחמנית, פלוגת בירנית הייתה פלוגה קטנה עיקר עיסוקה היה בטיפולים ברכב מזדמן ופחות טיפולים יזומים, עיקר המענה היה לרכבים ממוגנים השייכים לחטיבה 300 ויחידותיה בנוסף נתנו מענה באספקות חלפים לחט"כים ובק"ש לגדודים בגזרה המערבית.

עיקר האתגר באותה תקופה היה התייצבות וביסוס צה"ל בקו כחול, המון עבודה על רכבים ממוגנים, הרבה מתח מבצעי, מדי פעם היו פיגועים בגדר ע"י מטוענים או ירי צלפים. מקרה ששי זוכר זה פיגוע מטען בסמוך למוצב יקינטון, הם יצאו לחילוץ על הגדר להוציא את הכלי לאחור יחד עם המח"ט בזמנו אל"מ תמיר ידעי ורס"ן אלון שלמה הקח"ש, רכב שנפגע פגיעה ישירה, היו פצועים ללא הרוגים.

המעבר בין בירנית לגורן היה משמעותי מאוד ומקפצת מדרגה משמעותית בפן התשתיות. החיבור בין הפלוגה לבין מפקדת היחש"מ היה חיבור טוב , הרוח הייתה רוח של מבצעיות ושל עשייה, המג"ד הגיע בין פעם לשבוע לפעם בשבועיים לפלוגה. בפלוגה הייתה אווירה של עשייה, אווירה של יצירה, נגדים מאוד מחויבים למשימה ולפלוגה, רובם בני הישובים באיזור שזב לכשעצמו נתן הרגשה יחודית של הגנה על הבית.

המעבר בין בירנית לגורן שדרג מאוד את הפלוגה, הן בפן התשתיתי (סביבת העבודה) והן בפן המגורים ותנאי המחייה של הנגדים והחיילים בפלוגה, כך שהמעבר הוסיף ועשה רק טוב להרגשה ולאווירה הכללית הטובה. כמו כן בבסיס הייתה בנוסף סוללת תותחניפם קבועה ששכנה במקום, החיבור בין הסוללה לפלוגה נתנו הרגשה טובה.

מראיין - רס"ב גולן כהן מגדוד 703 'גליל גולן'

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
שירי בנימין ז

כניסת חברים