דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

סיפורה של סדנת קריית שמונה בשנים 2000 - 2002 מפי מפקד הסדנא רס"ן שרון חדד

קישור לאלבום התמונות האישי

מאת:

תאריך עלייה לאתר: 30/11/-0001

תאריך האירוע:

מספר צפיות: 1460


מבנה ארגוני

שרון היה מ"פ סדנת קריית שמונה משנת 2000 עד שנת 2002

נסיגת צה"ל מלבנון

התקופה של שרון כמ"פ הייתה התקופה של נסיגת צה"ל מלבנון, הסדנא הייתה במאמץ עילאי לעצב את הקו הכחול אחרי הקו הסגול. במסגרת התקופה הזו גם סדנת בית הילל הייתה תחת סדנת קריית שמונה ובאותו הזמן בנו את המתא"מ. היה מאמץ מאוד גדול מטעם הפיקוד להקים מיגונים נגד טילים לכל המוצבים החדשים, בסדנת קריית שמונה הייתה מחלקת ייצור פיקודית שבמסגרתה הם ייצרו יחד עם רנ"ג יוסי חסין את כל מערך המיגון לכל הקו הכחול מקצה לקצה. כל זה קורה מקביל למבצע שפל וגאות באיו"ש, הסדנה הייתה ייחודית בתחום ההאמרים ובאותה תקופה הם לקחו מפיקוד מרכז כלים לשיקום ולסיוע כי פיקוד מרכז לא עמד בעומס. סדנת קריית שמונה הייתה אחראית על כל החילוצים כולל סדנת בירנית וסדנת בית הילל.

בראש השנה, ישר כששרון נכנס לתפקיד היה את אירוע חטיפת שלושת החיילים בהר דוב ובשל המצב הזה הסדנא נאלצה לתת מענה ב'רמת פעילות א'', הם היו סגורים בסדנא במשך חודשיים גם בשל המתח שהיה והמענה שהיה צריך לתת לכל הבט"ש בגזרה וגם בגלל הייצור לקו הכחול ולכל המוצבים. במסגרת הפעולות של מחלקת הייצור הם הקימו סוכות לכל המוצבים, הם הקימו חנוכיות לכל המוצבים, הם פתחו סוג של מחלקת ייצור יחד עם אייל אלוק שהיה סגן מחש"פ בזמנו. האנשים שעבדו במחלקת הייצור היה יוסי חסין ומאיר אלגריסי.

הצטיינות הסדנה

הסדנה הצטיינה בתחרות יופי של 'ארץ ישראל יפה', הם זכו ברצף בכל שנה כמעט, הסדנה קיבלה בפעם הראשונה ביחש"מ את הפטור מעזרים ידניים בניהול מערכות כוח אדם, זאת אומרת שפעם ראשונה ביחש"מ ניהלו עזרים ידניים באמצעות מחשב, הם העבירו את כל התכניות האופרטיביות מקלסרים ותלקים לתוך תקליטונים ומערכות המחשוב הקיימות, הם התחילו להפעיל את האימיילים באותה תקופה. בנוסף בשנת 2001 הסדנה זכתה ב"סדנה מצטיינת חיילית"

יחודיות הסדנה

הייחודיות של הסדנה הייתה שרוב האנשים באו מקריית שמונה והייתה סוג של אווירה משפחתית מאוד בסדנה, בין עם זה בערבי ראש חודש שהם היו חוגגים כל פעם במקום אחר ובין אם זה ערבים יחידתיים. בגדוד, האולם היחש"מי היה בסדנת קריית שמונה והם היו עושים בו כל שנה טקסי הרמת כוסית לחגים, שי לחג בראשות קחש"ר – זכריה חי שהיה מגיע ונותן שי לכל החיילים בקו הכחול, כל הטקסים האלה קרו בסדנת קריית שמונה. בסדנה הייתה שילוב של יחידה טבעית מאוד עם מענה בכל מה שקשור למוצבים, קו כחול ובט"ש ומצב שני כל מה שקשור לעיצוב של המוצבים בהקשר של מיגונים, הסדנה עבדה יום ולילה על כל המיגונים של קו כחול.

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים