דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

סיפורו של רנ''ג דני צרני בוחן סדנת קריית שמונה

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 23/05/2020

תאריך האירוע:

מספר צפיות: 1255


צ'רני דני , נשוי לאלה ולנו 6 ילדים , מספר טלפון נייד  054-3285808 , כתובת דואר אלקטרוני *:danicherny@gmail.com  

עיר מגורים -קריית שמונה  , תאריך גיוס לצה"ל:16/02/92 , תאריך שחרור מצה"ל: 30/09/18  ,  תפקיד אחרון בצבא לפני השחרור

מפקד מחלקת בוחנים בסדנת בית הלל  

בתפקיד זה הייתי כעשר שנים וסיימתי אותו בשנת 2018

 בתפקיד זה - פיקוד על בוחני רכב, ניהול משרד בוחנים, הדרכה וחניכה מקצועית של בוחנים ומכ"ר, פיקוח על איכות העבודה ועמידה בלו"ז וכו' 

תפקיד מפקד בוחני רכב בסדנת בית הלל היה מאוד מאתגר ולא פשוט. היינו אחראים על מוכנות וכשירות רכבים ממוגנים הנוסעים בגבול עם סוריה ולבנון בכל זמן נתון 24/7. עבדנו ימים כלילות על מנת לשמור על כשירות מלאה של רכב ממוגן בקו כחול.

סיפור שירותך הצבאי - תפקיד לפני אחרון - בוחן רכב וקצין רכב בבית הילל

שירתתי בסדנא בין התאריכים 2004-2008 בדרגה רס"ר – רס"מ   בתפקיד בוחן רכב וקצין בטיחות בעבודה 

תפקידי המרכזי היה בחינת כל סוגי הרכב ואיתור ליקויים לרבות רכב ממוגן

חוויות אישיות מהשירות ביחידה - תקופה הכי קשה ומאתגרת זאת הייתה תקופה של מלחמת לבנון השנייה בה עבדנו 24/7 עם שחפצים וקסדות תחת נפילת טילים שחלקם נפלו בתוך שטח הבסיס. לא פעם ולא פעמים היינו עוזרים ליחידות מובחרות שהיו צריכות להיכנס לשטח הלבנון  בלפתור תקלות טכניות בתחום הרכב . לא אשכח שלא היה לי כוח להגיע למגורים והייתי יושן על הכיסא או שולחן במשרדי.  

סיפור שירותך הצבאי - שני תפקידים לפני השחרור - שירות בסדנת קריית שמונה 

הייתי בתפקיד מפקד מחלקת ייזום (ב"ת) משנת 2000 עד שנת 2004, בתפקיד זה עסקתי בניהול מחלקת ב"ת בתחום הרכב המונה 12 חיילים, אנשי קבע וא.ע.צ. ביצוע עבודה בהתאם לתוכנית העבודה, אחריות על הכשרות והדרכות מקצועיות וכו'.  הייתי בדרגת רס"ר

חוויות אישיות מהשירות ביחידה, מה היה תפקידך העיקרי ? קשיים שהיו , מלחמות או מבצעים. נופלים בתקופתך ועוד... :יציאה מלבנון – הוצאת רכבים משטח הלבנון תוך לחצי זמן ואיומים שונים. אסון המסוקים כאשר הביאו את כל הנופלים לסדנת קריית שמונה והיו צריכים להעביר אותם למחלקת ייצור שהייתה המחלקה הכי גדולה ומרוחקת.

ספר על שירותך הצבאי כל מה שחשוב לך שנכדיך יקראו בעוד שני דורות

שירתתי בצה"ל כ-25 שנים שבהם עשיתי שירות משמעותי בחיל החימוש. ביצעתי תפקידים שונים ומגוונים ממכונאי רכב ועד מפקד מחלקת בוחנים. במהלך השירות השתנתי והתחלתי לראות את החיים מנקודות מבט שונות והערכתי יותר את מה שהיה לי. הכרתי המון אנשים  טובים שהפכו בשבילי למשפחה ועד היום אנחנו בקשר רציף. הבסיס היה כמו הבית והמשפחה השנייה שלי ואת רוב הזמן העברתי שם. בזכות הקורסים והלימודים הרבים שעברתי בזמן השירות בחיל החימוש התפתחתי המון בפן האישי והמקצועי בפרט. כל זה התאפשר לי בזכות האישה שלי ומשפחתי שתמכו בי ועודדו אותי להמשיך לשרת בצה"ל. אני מודה גם למפקדים שהאמינו בי ותמכו בכל מה שעשיתי ונתנו לי את המקום להוכיח את עצמי ולהגיע לאן שהגעתי. אני גאה על כך ששירתתי בצה"ל ושתרמתי את חלקי למען הדור הבא בחיל הטכנולוגיה והאחזקה ולמען המדינה.

 

אלבום תמונות מהשירות

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
שמואל יורם ז

כניסת חברים