דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

סיפור שירותו של כברי ז"ל יחיאל ביחש״מ 703

קישור לאלבום התמונות האישי

מאת:

תאריך עלייה לאתר: 30/11/-0001

תאריך האירוע:

מספר צפיות: 919


גולן בנו של יחיאל כברי כותב על אביו 

בשנת 64 התגייס יחיאל לחיל החימוש, הוצב בסדנת קונטרה. בחלוף השנים הכיר את אימי ובשנת 71 התחתנו.

אבי עבר לסדנת בית הילל שם שירת עד להקמתה של סדנת קריית שמונה.

במהלך השנים נולדה אחותי אושרת בשנת 73 ובשנת 75 נולדתי גולן שמי . בשנת 1980 נולדה אחותי טימור ואז כבר הוקמה הסדנה . 

הסדנה התמחתה  בכול תיקוני הרכב , צבעיה , חשמליה  דרג ב  ובוחנים.

במהלך השנים ניבחר אבי כברי כמה וכמה פעמים כנגד מצטיין יחש"מי ,מצטיין הנשיא , מצטיין צה"ל, מצטיין חיל חימוש.

בשנת 1985 נולדה מירים שבמהלך השנים התברר שנולדה עם מחלת    CP מיותר לציין שאבי לקח את זה מאוד קשה.

בשנת 88 ניבחר עיי מפקדו אייל אלוק לימים קצין חימוש ראשי לקבל ראשון  בצה"ל את דרגת הרנ"ג. הדרגה הוענקה לו עיי שר הביטחון יצחק רבין ז"ל  ואלוף הפיקוד יוסי פלד.

בשנת 91 ערב מסיבת בר המצווה של אחד הנגדים בסדנה אבי נכנס לחדר ניתוח לצנתור שהסתבך והיה צריך לעבור שיקום ארוך ,  לעזרת המשפה נרתמו כול אנשי הקבע בראשות המ"פ חיים שוקרון ונגדים גבי גנון ,מומו שלמה אלמרזק. יוסי אברהם . מאיר אברהם ויורם שהיה נהג.

לאחר שנה של שיקום חזר אבי לשרת בסדנה כחלק משיקומו.

 לאחר 5 שנים בשנת 97 בערב חגיגות יום הולדתו ה 50 ניפטר אבי ממחלת לב השאיר אישה ו4  ילדים המומים ואין ספור חברים ומכרים כאובים. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שלמה (מומו) אלמזריק כותב על חבר יקר שהלך לעולמו ממחלה – כברי יחיאל ז"ל.

כברי נפטר בתאריך 27/12/1997 לאחר מחלה קשה ומלחמה ממושכת במחלה. כברי יחיאל ז"ל שירת  בצנובר אחראי בוחנים.

חבריו הנגדים ליחידה קיימו תורנות מסביב לשעון בבית לווינשטיין וסעדו את חברם כל הזמן. קצינת הנפגעים בבית לווינשטיין ששרתה  שם 8 שנים וטיפלה בהמון חיילים התפלאה כאשר ישנו אצלו אני ושרגא פישר, ובבוקר היא באה לבקרו, אז אמרנו לה שאנחנו צריכים לחזור לקריית שמונה כדי להחזיר את הרכב שעוד 2 נגדים יגיעו ויחליפו אותנו.  היא עמדה והצדיעה לנו ואמרה שלא נתקלה ביחידה כזו. עניתי לה בכאב ובדמעות שהיא לא יודעת מי זה כברי שלנו. עשינו שם תורנויות במשך 5 חודשים עם שוקי המ"פ שגם ישן איתי שם זו משפחה וערבות הדדית משפחת קריית שמונה

שני סיפורים על יחיאל כברי

סיפורים קטנים על אדם גדול מלאך ושמו כברי יחיאל. בשנת 77 אני חייל סדיר בגיבור נהג בגיפ ק.תחזוקה. מתחזקים את הג'יפ עם מסגר מהבוקר, מתקינים  קשתות חדשות, ברזנט,  צבע חדש לאק צבאי, מוט גרירה בפגוש. הנגד המלווה  היה בלחץ לצאת עם הגיפ. הנגד קודח לי קח אותי לאגד קח אותי לאגד, הלחיץ אותי. יצאנו לדרכנו מגיבור ולפני התחנה המרכזית מתרוממם מכסה המנוע של הג'יפ, מסתיר לי את שדה הראייה ואני פוגע ברכב שלפני. פגעתי בטנדר חונה. הנגד שלצידי מקבל מכה קטנה בראש ויורד ממנו  קצת דם. אני נפגעתי ביד וקצת כואב לי.

אני מתקשר לשוקי שהיה מנהל עבודה בגיבור ולימים היה מ"פ שלי בסדנת קריית שמונה. שוקי הגיע במהירות עם  גיפ הביא לנו מים, וגרר את הג'יפ  לבית הילל לסדנא. שוקי הכיר לי את כברי שקיבל אותי בחום רב ובחיוך והרגיע אותי ישר, אמר לי כלום לא קרה, אל תדאג נתקן לך את הג'יפ במיידי את הגיפ ומחר תיקח אותו.

סיפור שני שלי

אני בסדנת קריית שמונה אייל אלוק המ"פ שולח אותי לסוללת תותחנים שיורה לכיוון לבנון ממצפה עדי.כל פגז שנורה מרעיד את כל קריית שמנה. הקצין חימוש של גדוד התותחנים מדבר עם אייל אלוק ומבקש סיוע בחילוץ ריאו תחמושת שתקוע ליד הסוללה. אני מגיע עם הריאו חילוץ ומגלה שהריאו עמוס בפגזים, אי אפשר לפרוק אותו כי אין מלגזה ואני בבעיה כיצד לחלץ את הריאו.

בלית ברירה התחלתי לפרוק את משטחי התחמושת עם המנוף של הריאו חץ לאט לאט.לאחר מכן רתמתי את הריאו תחמושת לריאו חץ , אבטחתי את ההגה ומהלחץ שכחתי לאבטח את הריאו תחמושת עם הכננת למקרה חירום. התחלתי לגרור לאט לאט את הריאו תחמושת יש מהמורות עליות וירידות ופתאום התנתק החיבור לריאו תחמושת שהתחיל להתדרדר במורד הגבעה. יצאתי וצעקתי לקבוצת חיילים שעמדו במורד הגבעה והם ברחו בבהלה. הריאו תחמושת התדרדר ופגע בנגמ"ש אלפא ונעצר ולמזלי לא היו נפגעים.

 אם נגמ"ש האלפה לא היה בולם את המשאית ,משאית הריאו הייתה עפה מהמוצב עד לקריית שמונה מההר. אני יושב בריאו ורועד כולי כל הגוף רועד ומזיע. לאחר שלוש דקות הגיע הקצין והתחיל לצרוח עלי, חבטתי בו , הנעתי את הריאו וחזרתי כולי רועד לסדנת קריית שמונה.  כברי ראה אותי במצבי, הכין לי קפה הרגיע אותי ולבסוף בנועם תחקר אותי מה קרה. כברי ביקש ממני לעלות איתו בחזרה לגדוד עם הריאו וכברי נוסע עם הטנדר של הסדנא. הגענו לגדוד וכברי גיבה אותי, והנושא נסגר בצורה יפה. בדקנו את הריאו תחמושת ואת נגמ"ש האלפא ולא היה נזק. מילאנו דוח נזק וגררתי את הריאו תחמושת לתיקון בסדנא.

בזכות כברי חזרתי לגרור, בזכות כברי שרשם דוח נזק קטן לאלפה נישפטתי אצל המגד היה יוסי מישען ולא בבית דין.  לאחר שנתיים הקח"ש גדוד נהפך לקח"ש של כל האגד ואמר לנו שאלפה בסוף הושבתה. במש"א לא היה כדאי לתקן ....וכברי קורץ לי ומחייך את החיוך האבהי שלו  תנוח על מישכבך בשלום אבא כברי האבא השני שלי  

הרנ"ג מספר 1 בצה"ל ובחיל כברי יחיאל ז"ל האבא הרוחני ומייסד הסדנא מפקד וחבר היה מפקד של המג"דים  הותיקים שלנו יהי זיכרך ברוך אתה חקוק בליבי לעד נישמתך עדן כברי

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
יום טוב שלמה ז פלש יוסף (יוסי) ז

כניסת חברים