דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

שרון משה

קישור לאלבום התמונות האישי

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 12/06/2020

תאריך האירוע:

מספר צפיות: 1343


נשוי לשרון לאה, 2 בנות , מספר טלפון נייד: 0522666093 , כתוב דוא"ל: mshsrwm96@gmail.com

עיר מגורים: חיפה , מספר אישי: 2010540

תאריך גיוס לצה"ל: 7.11.66  , תאריך שחרור מצה"ל: 30.5.96 , דרגת שחרור: רנ"ג

סיפור השירות שלי בצבא:

תפקידי האחרון בצבא: אחראי מחסן חלפים סדנה נפח 754

שנת התחלה : 1993 , תאריך סיום התפקיד: 30.5.1996

התפקיד בו הייתי היה אחראי מחסן חלפי טנקים\תומתים בו ניהלתי את מלאי החלפים על כל גוונו, אספקת חלפים ליחידות ודאגה לפריטי טנקים עומדים(על חלקים) טיפולי ב' וטיפולי ג' לתומתים.

חוויות אישיות מהשירות:

הגעתי לסדנא נפח אחרי לימודי תו"ן בבה"ד 20, זאת כדי לקבל את התקן לדרגת רנ"ג שהובטח לי לפני יציאתי ללימודים. תפקידי היה לדאוג למלאי חלפים ואספקתם לדרגי טיפול ב' .כמו כן, דאגתי לאספקת חלפים לטיפול בחטיבת כוח.

החוויות שהיו לי בתקופה זו היו כאשר הכרתי את טנק המרכבה ואת רפ"ט( הרשות לפיתוח טנקים).

במהלך שירותי השתתפתי בדיונים בתל השומר מול רפ"ט על בעיות מנועים ועוד...

בתקופה זו לא היו מלחמות, אלא מבצעים פרוטים בעיקר ביחידות שעבדו מול הקו הסגול.

סיפור שירותי הצבאי שני תפקידים לפני:

היחידה: סדנא 756 צנובר , התפקיד: אחראי מחסן חלפים בסדנא , שנת התחלה וסיום: התחלה- לאחר מלחמת יום הכיםורים ,אפריל 1974 וסיום סוף שנת 1979.

תפקידי כאחראי מחסן בתקופה לאחר מלחמת יום הכיפורים הייתה מאתגרת מאוד זו הייתה תקופה התשה שבה הסדנא הייתה צריכה להחזיר מאות כלים לכשירות כמו: נגמש"ים, זחל"מים, וכלי רכב שונים.תפקידי היה לדאוג לחלקי חילוף ולמלאי חלפים ליחידות שונות.

מפקד הסדנא היה חיים רווה ז"ל  סגן מ"פ כמדומני,  צ'רלי כהן ז"ל עוזרי הי ויקטור טיאר ז"ל  ולצידי היה רס"ר קנובלר משה.

חיילים ששירתו תחתי היו בן דוד אלברט, שבת יחיאל, ביטון מאיר וגם אזרחים עובדי צהל כמו: דני מועלם וציון אכנעים.

במשרד היו הבנות מירי בוהדנה וחנה , מנהל העבודה בסדנא היה רס"ר אסייג דוד , חברים לעבודה בסדנא  היו :שפינו שמואל אחראי מ"ח נגמשים, כברי יחיאל אחראי בוחנים , אדי סופר, נחום יצחק, סרור עמוס, שרגא פישר, זבטני יוחנן, סמי ערדה אחראי מ"ח ריאו.הרוש אלי אחראי חשמל ולצידו עבד אבי בן חיים.לפניי הגיעו ליחש"מ לסדנא.

עברתי את המלחמה בפלוגת סדנא גדעון של 651 שבה הייתי אחראי מחסן.

בתקופת המלחמה עברתי להיות עוזר קצין אחסנה של הגש"ח של אוגדה 210 אשר לחמה בגזרה המרכזית.בזמן הכוננות של לפני פרוץ המלחמה נשלחתי מטעם המג"ד לבדוק במחנה נפתלי את המנועים וחלקי החילוף, לבצע ספירה ובדיקה.

סיפור שירותי בצבאי לפני האחרון:

שם היחידה: מפקדת יחש"מ 703 (1979-1990), במפקדת יחש"מ תפקדתי כעוזר קצין אחסנה , את תפקיד זה מילאתי בהצלחה רבה. התפקיד היה לסייע לסדנאות לאספקת חלפים עבור כלי רכב תקועים וחלפי טנקים ליחידות. כמו כן, דאגתי לביקורות בסדנאות ועזרה בנושא רישומי ספירות מלאי ועוד.

בנוסף, הייתי דואג לאספקת חלפים קריטיים שהמלאי שלהם היה קטן מול גורמי מצל"ח היינו נוסעים פעם בשבוע , בעיקר ביום חמישי שבאותה תקופה כונה "יום שוק" להשגת מנועים ותיבות הילוכים. הייתי דואג לחלפים קריטיים שלהם היה ניתן צורך באישור על ידי המגד או הסמג"ד. בתקופה בה הייתי במפקדה עברתי מבצעים למינהם כמו: "מבצע ליטני", " מלחמת שלום הגליל".

בשנת 1982 בה פרצה מלחמת שלג נשלחתי לחפ"ק קדמי לידי מפקד היחש"מ, בחפ"ק ישבנו כשמונה בסדנא.תפקידי היה לדאוג לאספקת חלפים לחטיבות כוח הלוחמו בלבנון.

זו הייתה תקופה קשה של שבועיים אינטנסיביים עם מעט שינה, בו דאגתי להעמסת חטיבת כוח ועזרתי למפקד היחש"מ באספקת חלפים ביחידות הקו.

זכור לי שנכנסתי לתוך לבנון כדי לבדוק מול הפלגות שנתנו שירותי חימוש מול היחידות הלוחמות באגד קראון בגזרה המזרחית ( בו נשלחתי לבדוק כמות חטיבת כוח).

כפי שציינתי, הגעתי למפקדת היחש"מ בשנת 1979 אחרי שהייתי בתפקיד קודם כאחראי מחסן חלפי בסדנת צנובר 756.שימשתי כעוזר בכיר לקצין אחסנה .

הדרגה בה הייתי: דרגת רס"ב אשר ניתנה לי על ידי קחש"ר בצריפין. עזרו לי בתפקיד זה ספקים שישבו במקומות שונים, אחד במצל"ח צפון, אחד במצל"ח צריפין (בתחילה בצפון היה רס"ר קומא אריה בצריפין רס"ר פרוזן חיים ולאחריו ליברמן צבי ז"ל) .כמו כן, היה על ידינו מסוף אשר תפקידו של קולט היה לדאוג להזנת נתונים במחשב ולראות מלאי של סדנאות.תפקידי היה גם לסייע ברישומי מלאי היחידות בסדנא, דאגה לחלפים קריטיים ואספקת חלפים לכלים העומדים בסדנאות.בתום מלחמת השלג חזרתי מהחפ"ק למפקדה אחרי תקופה של חודש ימים , בתקופה שלאחר מלחמת השלג וישיבת יחידות בתוך לבנון הוקמו יחש"מים קידמיים כמו: יחש"מ בגזרה המרכזית ויחש"מ המערבית.

תמונות משירותי

 

קישור לאלבום התמונות שלי בגוגל תמונות 703 - קישור

תמונה מסיום קורס מפטים בבהד 20

 

תמונות ממלחמת ששת הימים במכמתים בכפר סולד 

סיום התרגיל בסיני על הזחלם נמצאים הרמטכל בר לב אלוף הפיקוד מפקד הגיס והמחט

 

בחרמון  לעבר המוצב בעזרה להרכבת גנרטור 150 ק.וו .א

 

במסדר בסדנא בצנובר

 

בטיול ברמת הגולן יחד עם החיילים מצנובר

 

תמונות מתרגיל בסיני

צמ"ש כוננות לתרגילים

 

תמונות ממלחמת ששת הימים במכמתים בכפר סולד

 

 

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים