דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

מחלקת נשקיה אוגדת הגליל 91 - כרטיס ביקור 2022

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 21/06/2022

תאריך האירוע: 2022-06-21

מספר צפיות: 1027


מפקד מחלקת הנשקיה הוא רס"ב מני רזון, המחלקה ממוקמת במחנה עמיעד חטיבות המילואים של אוגדה 91. במחלקה משרתים ארבעה חיילים בפיקודו. מפקד ממונה ישיר: סא"ל פאדי מזאריב - קטנ"א 91

  מספר מני על המחלקה

  1. המחלקה שלי נותנת מענה בתחום הנשק ומערך הצליפה לחטיבות הימ"ח המילואים/אימונים/ תעסוקות מבצעיות ובשגרה.
  2. יחידות המקבלות מענה מהמחלקה : החטיבות שמקבלות מענה ממחלקת הנשק הנשקייה אחודה הם כלל חטיבות האוגדה.
  3. תיאור כללי של התקופה: חטיבות המילואים במחנה עמיעד הם חטיבות קריטיות וחשובות של פיקוד הצפון, המון אימונים במהלך השנה ואלפי נשקים רובים ומקלעים שנמצאים בחוץ רוב השנה. לאחר האמונים הנשקים חוזרים למחלקה לטיפול בחינה ותיקון לאחר בחינה ומשמישים את הכלים לאימון הבא. במהלך השנה יש המון אנשי מילואים שנשארים איתנו להחזרה הכשירות של הכלים וגם כמובן הטיפולים. הייתה שנה עמוסה מאד מאד מבחינת האימונים של חטיבות המילואים וגם בתעסוקות הרבות שהם ביצעו באזור הצפון ובאיוש, וזה אומר שמבחינת השגרה היו מאות נשקים בחוץ רוב השנה ואנו כנשקייה אחודה בחנו את הכלים והכנו אותן לתעסוקות הבאות. היו לוחות זמניים מאד צפופים לאורך כול השנה היה גרף מאד עמוס וחריג השנה ועשינו מאין "איחוד מאמץ" ובנינו חולית נשק של כול בוחני הנשק של יחידות האוגדה וכך עמדנו במשימות לאורך כול השנה ועד מאי השנה ברוך השם יש קצת רגיעה עכשיו מבחינת גיוס אנשי מילואים.
  4. הנשקייה בעמיעד הנה מוערכת כנשקייה מקצועית עי המדור הטכני וע"י בוחני פצ"ן. בה"ד 20 שמסמיך את בעלי המקצוע החדשים שרוכשים את השלב הבסיסי בתחום הנשק מגיעים לעמיעד למני לשבוע/שבועיים סוג של השתלמות מקצועית וחיזוקים   מקצועיים חניכה וחשיפה לתחום הנשק הן בגלל מגוון הכלים שיש שם בנשקייה האחודה.

 

לאורך כול השנה מתקיימים תרגילים שבהם עוברים משגרה לחרום ליום פקודה ומתרגלים אותנו בכול תהליך הגיוס של החטיבות... כמובן זה להוציא אלפיי נשקים לחטיבות לעמדות גיוס ברחבי הימ"ח ולגייס מאות אנשי מילואים בזמן קצר וקריטי!! תוך כ 12 עד 24 שעות אנו מגייסים אלפיי אנשי מילואים.   הנשק​ הנשקייה גדולה בפיקוד הצפון מכילה אלפי נשקים מוכנים מאופסים ומטופלים באמה גבוהה ומוכנים ליום פקודה.

אירועים מיוחדים בשירותי הצבאי - שירתתי שנים רבות ביחידה מובחרת 15 שנים ביחידת "מיתר" ותחילת שירותי היה בהנדסה קרבית.

אתגרים מיוחדים בשירותי הצבאי - שני אירועים מיני רבים שזכורים לי ומלווים אותי שנים רבות:

  • לקחתי חלק בפינוי גוש קטיף ב 2005 והיה מאד קשוח לפנות את המשפחות מבייתם ובית הכנסת בגוש/קטיף זהו ארוע שהיה קשה מאד מבחינה מנטלית.
  • אירוע נוסף כמובן מלחמת לבנון השנייה הייתי ביחידת "מיתר" והייתי שבועות מחוץ לבית ואשתי הייתה בבית עם תינוק בן 3 שבועות וזה היה מאד קשוח לנו כמשפחה.

הצלחות ויוזמות של המחלקה: המחלקה ביוזמה שלי הביא ליחידה לפני כ 6 שנים את פרויקט "שווים במדים" וקיבלנו תעודת הערכה "מאקי"ם" היו לנו חיילים מהפרויקט זוג חמוד עוז ורלי  שהתחתנו  וזה היה אחד הרגעים המרגשים בחיי.

  אני לוקח חלק בהנצחת חללי הטנ"א "קשר של קבע" ומלווה את החלל אברהם רחמים ז"ל.

המומחיות של המחלקה: נשקי צליפה המחלקה עושה תיקונים דרג ב' ואנו מוסמכים לזה בגלל כמות הנשקים.

 

נריה יהונתן חייל מפרויקט "שווים במדים" משתחרר לאחר שירות סדיר מלא

 

מתחם הנשקייה - ממוגן ומאובטח היטב

 

עמדות העבודה בנשקייה

עובדים בנשקייה בשגרת היום יום

 

 

 

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים