דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

 

מלחמת לבנון השניה -סיפורם של אנשי החימוש במלחמה

המלחמה בצפון החלה ב-12 ביולי  שנת 2006 ,בפעולת חיזבאללה שכללה התקפה על סיור של צה"ל בתוך גבול ישראל, חטיפת שניים מהחיילים בסיור, אהוד גולדווסר ואלדד רגב  והריגת ארבעה, כל זאת תוך כדי פעולת הסחה של שיגור רקטות לכל אזור הצפון.

שותפות חיילי חיל החימוש במלחמה

הלחימה בחיזבאללה התאפיינה במספר האתגרים הרב שהיא הציבה למערך האחזקהמערך האחזקה שתוגבר באלפי אנשי מילואים חדורי מוטיבציה, סיפקו לרוב מענה מהיר ויצירתי לרוב הפערים שהוצפו ע"י הכוחות הלוחמים. וכן הצליחו לשמור על רמת כשירות גבוהה של האמל"ח לאורך כל המבצע. טרום הלחימה הצליח החיל באמצעות החטיבה הטכנולוגית, רפ"ט והמרכזים לפתח את האמצעים הנכונים והיעילים שסיפקו מענה ויתרון טכנולוגי מול האיומים של החיזבללההיחידות יצאו למלחמה בכשירות מלאה זאת הודות לשיטת האחסנה היבשה ושיטות הטיפולים ששופרו עם השנים.
מערך האחזקה בדרג א'  ומערך האחזקה הפיקודי הפגינו לאורך כל המערכה מקצועיות, ויכולות אישיות וטכניות גבוהותבשלב הכנת הכוחות פעלו שני המערכים בשיתוף וכללו את שלב הגיוס, פתיחות רק"מ מהח"י הכשרת רק"מ בטיפולים וכל זאת לצד ביצוע הדרכות לאנשי המילואים שגויסו במקביל.
 
בלחימה, פעילויות האחזקה הן של הדרג הגדודי והן של הדרג הפיקודי התמקדו בהכנות הרק"מ לקראת כניסה ללבנון וביציאתם מלבנון לקראת כניסות נוספות. כאשר עיקר פעילות האחזקה בתוך לבנון התמקדה בתיקונים מהירים וחילוצים נועזים שמרביתם בוצעו בשעות הלילה ותחת אש.

 

מלחמת לבנון השניה -סיפורם של אנשי החימוש במלחמה
חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים