דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

 

סדנת קוניטרה

סדנת קוניטרה הוקמה ביוני 1967 ונסגרה  בתאריך 14/7/1971  
פיקדו על הסדנא מהקמתה שלושה מפקדים.הראשון יונה  ז"ל ,השני חלפון , השלישי עמי קמחי.

הקמת הסדנא - מספר נחום לידר - הסדנא הוקמה על בסיס אנשי חימוש מסדנת בת גלים,אחרי מלחמת ששת הימים, לקח לנו שבוע התארגנות ועליה לרמת הגולן, התמקמנו בכניסה הדרומית לקוניטרה ולידנו היה שטח גדול בו אספנו את הרכבים הסוריים מרחבי הרמה.בהמשך לכך התחלנו להתמקם במחנה צבאי נטוש בכניסה הדרומית לקונטרה ושם נולדה בעצם הסדנא. 

עיסוקה של הסדנא - מגוון הרכבים שתוחזקו בסדמ"ר היו גיפים קומנדקרים משאיות ריאו ומשאיות דודג זחלמים למינהם.היו מחלקות נוספות מסגריה, סיכה, חילוץ מחסן חלפים ומחסן כלים אפסנאות ושרותים מטבח וחדר אוכל.

תקופת ההפגזות וההתשה - נבנו בסדנה מרחבים מוגנים בשיטה חדשה מצבור של סלעים ואבני בזלת קשורים ברשת חזקה בצורת קוביות ומלבנים אשר הונחו מעל חלל מבטן כך שפגז שפגע במרחב המוגן כל ההדף היה אמור להתפזר בן הסלעים והאבנים. לכל מחלקה היה את מרחב המוגן שלה בזמן הפגזה הם היו צרכים לרוץ למרחב המוגן הקרוב אליהם.ככל שאירועי הנפילות בסדנה תכפו העצבים והחרדות טיפסו בהתאם. כל דפיקה בשולחן בחדר אוכל הייתה מבריחה את כל הסועדים למרחבים המוגנים במהירות הבזק.

 מיקום הסדנא - הסדנא ישבה בפינה צפון מזרחית של תוואי הגבול ולפעמים נתבקשנו לדווח על מיקום הנפילות. היו מספר מקרים של פגיעה ארטילרית בסדנא באחת הפגיעות נפגע הבוילר של הסדנא ועשן כבד עלה לשמיים והצופים בתל אבונידה הסמוך דיווחו על הרס גדול בסדנא שבסופו של דבר הנזק היה מועט.

ההחלטה על סגירת הסדנא - לאחר זמן של שגרת התשה הוברר שהסדנא אינה מצליחה לבצע את משימות האחזקה ולפני אחד מימי הקרב המתוכננים קבלנו הוראה להתכונן לקפל את הסדנה לאזור שהוקצא ליד נפח זמנית עד יעבור זעם. 

אנשים וסיפורים בסדנת קוניטרה
חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
זיפרוני דויד ז

כניסת חברים