דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

מרץ 2017 - נאום הפרידה של קטנא"ר היוצא תא"ל אליעזר בן הרוש

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 13/05/2017

תאריך האירוע:

מספר צפיות: 5036


16/3/17 12:00

נאום טקס החלפה

 • ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, האלוף אהרון חליוה.
 • אלופי המטה הכללי בסדיר ומילואים
 • משנה למנכ"ל משרד הביטחון תת אלוף במילואים רוני מורנו
 • ראש אגף משפחות שכולות במשרד הביטחון, מר אריה מועלם
 • קצין הטכנולוגיה והאחזקה הראשי הנכנס, תת אלוף מישל ינקו.
 • ראש עיריית נתניה, הגברת מרים פיירברג איכר.
 • מנכ"ל העיר נתניה, מר אבי בן חמו.
 • ראש מטה אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה
 •  ראש חטיבת הלוגיסטיקה
 •  ראש החטיבה הטכנולוגית ליבשה
 •  ראש מנהלת הטנק
 • קציני חיל ראשיים.
 • סגל הפיקוד הבכיר של אט"ל והחיל.
 • יו"ר עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה, אלוף משנה במיל' מר אהרון מועלם.
 • קציני חיל בדימוס, בראשם אשר ברקר בן 105 אביבים, ממקימי החיל וגימלאי צה"ל והחייל הכי ותיק.
 • משפחות שכולות יקרות ונפגעי החיל
 • בוגרי קורס שרמן של שנת 1959
 • משפחתי היקרה הורי יצחק ורחל ,משפחת בן הרוש המורחבת
 • רעייתי אתי, בנותיי הדר, נגה שמטיילת בדרום אמריקה וליהי.
 • משפחת ינקו היקרה, ההורים סימון ופנל, הרעיה אלונה, והילדים עמית, יונתן ורוני.
 • מפקדים, קצינים, נגדים, אזרחים עובדי צה"ל, חיילים בסדיר.
 • אורחים, חברים יקרים, מכובדי כולם.

היום, י"'ח באדר תשע"ז, אני מסיים את תקופת כהונתי כקצין הטכנולוגיה והאחזקה הראשי, לאחר 33 שנות שירות מלאות בעשייה, מצדיע לכם אני בפעם האחרונה ופורש בתחושת סיפוק וגאווה גדולה מצבא הגנה לישראל.באוגוסט 2014 בעיצומו של מבצע "צוק איתן", בטקס החלפה קרבי קצר וענייני, נכנסתי לתפקיד.  בה בעת שכיפת הברזל מיירטת קסאמים, ואנשינו מבצעים חילוצים קרביים תחת אש, מצילים חיים, מכשירים אמל"ח ומאפשרים רציפות והמשכיות לקרב, ומזילים דמעה על חברינו שנפלו.חוויתי יחד אתכם עשייה אדירה לצד שינויים מרחיקי לכת .מבצע " צוק איתן" על לקחיו, "אט"ל איתן", גיבוש "תר"ש גדעון", מודל הקבע הצעיר ואיחוד מז"י- אט"ל, הינם רק חלק מפעולות אשר השפיעו על מערכי החיל בתקופת כהונתי.במהלך תקופה זו של שינויים, טבענו את המונח "ביחד עושים חיל", המציאות המשתנה אל מול עיננו במגוון תחומים בחיי היום יום, הביאו והולידו את הצורך להסתכל אל העתיד ולהתאימו אל הדורות הבאים, מתוך ראייה זו קבלתי החלטה אסטרטגית, אשר בסופההפך חיל החימוש לחיל הטכנולוגיה והאחזקה.הבלטנו את החדשנות ומגוון העיסוקים הטכנולוגיים שהחיל עוסק בהם, ומיצבנו את החיל כחיל טכנולוגי מוביל, בתהליכי הפיתוח וההצטיידות, באמצעי הלחימה ליבשה ואחזקתם.לימים הבנתי כי החלטה זו העמידה אותי בצומת היסטורית וזכיתי להיות קצין החימוש הראשי האחרון וקצין הטכנולוגיה והאחזקה  הראשון. אך אל לנו לשכוח, חיל הטכנולוגיה והאחזקה מושתת על יסודות איתנים של מורשת ענפה שנבנתה במשך שבעים וחמש שנות פעילותו של החיל, שבעים וחמש שנה של התעצמות, של למידה בלתי פוסקת, של מקצועיות בלתי מתפשרת. לאורך כל השנים הצבנו לעצמנו אתגרים ויעדים, מתוך הכרת העבר, למידת ההווה והפקת לקחים כאשר פנינו לעתיד, כי אם יש משהו שהחיל הזה יודע לעשות, הוא לממש את היעדים שהוא מציב לעצמו.

במסכת אבות כתוב: " לא עליך המלאכה לגמור, ולא אתה בן חורין להיבטל ממנה" , כאנשים וכמפקדים קיימים בנו שאיפות רבות, אחת הסיבות לכך ששאיפות אלו אינן מתבצעות, היא המחשבה כי אולי: "לא אוכל להספיק הכול", מכאן אנו למדים: כי כל הישג הינו בר ערך. ואנחנו איננו חופשים ל'הרים ידיים' ולהתייאש, ככה פעלתי במהלך כל שנות שירותיי, וככה פועל החיל האדיר הזה.

אנשי מערך הטכנולוגיה והאחזקה פונה אני אליכם

היום בפעם האחרונה כמפקד ומבקש מכם תזכרו תמיד כי עלינו החובה להמשיך את שהורישו לנו קודמינו, גם ובעיקר כאשר אנחנו "ממשיכים בדרך חדשה". אנו כולנו, צועדים בצבא היבשה למול השינויים הארגונים המתרחשים בו. שינויים שיביאו בהכרח לצבא יבשה חזק ומנצח שפועל בצורה מיטבית למען ביטחונה של מדינת ישראל. אנשי הטכנולוגיה והאחזקה בגדוד, בסדנא, בחטמ"ר, במרכזים, במחלקות הפיתוח, בהדרכה ובמטה ממשיכים את המסורת והמורשת המפוארת שלנו לצד התחדשות והבאת הקדמה לחזית. כחיל אשר חרט על דגלו לטפל ולטפח את אנשיו במערך הטכנולוגי, עסקנו רבות בשיפור רמת המקצועיות, ההשכלה, האיכות ושביעות רצון המשרתים. באמצעות פרויקטים ותוכניות מובילות, משלב איתור המלש"בים בפרויקט "עתיד מבטיח" ו"הדור הבא" בעולם הקד"ץ, דרך מתן השכלה אקדמית במסגרת "אבני חושן" ו"תוכנית אופיר" לפיתוח הקצינים והנגדים בחיל,קורסי ה"מייסטר" בארץ ובחו"ל במגוון עולמות תוכן מקצועיים, ותוכנית "מקצוע לחיים" המסייעת למשוחררי החיל להשתלב במגזר האזרחי.

"מהפכת ההכשרות" שביצענו בחיל להתאמת תהליך ההכשרה המקצועי של המשרתים, לצד העלייה לנגב ומעבר בה"ד 20 לקריית ההדרכה מאפשרים לנו להכשיר בעלי מקצוע טובים יותר ולשמר רצף חניכה והכשרה "במדרג הסמכות" גם ביחידות במהלך השירות. הפכנו כל אבן, ביצענו ביחד חשיבה משותפת, לילות כימים, מתוך הבנה פשוטה – כי חיל בונים על ידי אנשים, ואנשים בונים חיל.

במבט על אני יכול לספר שהתפקיד היה עבורי מעין סגירת מעגל למסלול התפקידים המגוון שביצעתי בחיל , נופי שירותי היו מהיפים בעולם והן כללו את ארזי הלבנון ורצועת הביטחון. דרכתי על סלעי הבזלת בגולן וחרשתי את הגליל והעמק, חוויתי את הבט"ש והעימותים בגזרת פיקוד המרכז וזכיתי להיות שותף מרכזי לעלית צה"ל לנגב בו אנו ממשים את חזון בן גוריון.

מסע שירותי הביא עמו גם את ניסיון המלחמות והמבצעים,ראיתי למול עיני את משפחות השכול לאורך כל תקופת שירותי בצה"ל ,גם ברגעים אלה זוכר אני חברים ומפקדים אשר השאירו בי חותם ועיצבו לא פעם את דמותי כמפקד.

מיום שקבלתי את הפיקוד על החיל, איבד החיל עוד אחד עשר בנים. אחת המשימות שהצבתי לעצמי זה להיות נוכח תמיד בראש ובעיקר ברגעים קשים. וכך עשיתי. למערך הטכנולוגיה והאחזקה

שבע מאות שבעים וחמישה חללים.משפחת השכול ונפגעי החיל, הערכתי ואהבתי אליכם היא ללא גבול.

פרשת השבוע האחרונה הייתה פרשת תצווה, והיא והחלה במשפט "ואתה תצווה את בני ישראל..." שואלים חכמים, למה לא כתבה התורה "צווה את בני ישראל"? והתשובה שנותנת לנו מוסר גדול, כאנשים ובטח כמפקדים בצבא היא זאת: "אתה תצווה" משמעותו, שלפני שאתה מצווה תבדוק שאתה מהווה דוגמא אישית, שאתה ראוי לתת את הפקודות.

לאחר 33 שנות שירות, כאשר אני מסתכל אחורה בזמן, כולי תקווה כי בסוף הדרך הייתי עבורכם דוגמא אישית.תזכרו כי אנושיות יכולה לבוא עם מקצועיות, אך מקצועיות לא יכולה לבוא עם התפשרות.ברצוני להודות לחברי הרבים לשירות בעבר ובהווה בצה"ל ובחיל הטכנולוגיה והאחזקה.

תודה לרמטכ"ל לשעבר רב אלוף בני גנץ ולרמטכ"ל המכהן רב אלוף גדי אייזנקוט אשר האמינו בי.תודה למפקדי בעבר ובהווה מפקד זרוע היבשה האלוף קובי ברק ולראש אט"ל האלוף אהרון חליווה על התמיכה וההכוונה.הערכה רבה לשותפיי, הרמ"ט, רח"ט לוגיסטיקה, רחט"ל, ראש מנת"ק ומפקדי החילות.תודה מיוחדת למטה אט"ל על שיתוף הפעולה בעבודות המטה.לסגל הפיקוד הבכיר בחיל על שותפות לדרך.למפקדת החיל ולצוות הלשכה שהיו לצידי לאורך הדרך. חובה נעימה לי להודות מכל הלב לכלל המשרתים הקצינים, הנגדים, אזרחים עובדי צה"ל, החיילים והחיילות ולדור המתגייסים הבא של החיל.ברצוני להעלות על נס את העשייה האדירה שמבצעת עמותת החיל למען המשרתים ומשפחת השכול והנפגעים חזקו ואמצו.לעיר המאמצת – נתניה ולעומדת בראשה הגברת מרים פיירברג איכר -  תודה על בית חם.

לא אמרתי דבר עד כה, אם לא אעצור רגע ואזכיר את משפחתי.

לרעייתי אתי, ובנותיי האהובות הדר, נגה, וליהי תודה ענקית על הגיבוי והתמיכה שאפשרה לי להגיע למחוזות רחוקים ולהגשים עשייה משמעותית בשנות שירותי. בלעדיכן כל זה לא היה יכול לקרות.למשפחתי המורחבת ולהורי היקרים יצחק ורחל ברגשי כבוד על שעמדו לצידי במסע שירות ארוך.לקצין הטכנולוגיה והאחזקה הראשי תא"ל מישל ינקו חברי ושותפי לדרך. המשימה העומדת לפניך שונה מכל תפקיד אשר ביצעת, הפעם האחריות על החיל על כתפיך, אך באותה נשימה אני יודע לומר כי אתה האדם הנכון בזמן הנכון, ואין לי ספק כי תדע ביחד לעשות חיל ולהוביל את החיל לאחזקה אחרת.

משפחת חיל הטכנולוגיה והאחזקה-

ברצוני להודות לכל אחד ואחת מכם, על העבודה והעשייה המשותפת, המסירות והנאמנות אשר יחד אפשרו לי להמשיך להצעיד את החיל קדימה בעוצמה ובגאווה.לא יכולתי לבקש חבורה טובה יותר של אנשי טכנולוגיה ואחזקה אתם החיל והחיל הוא אתם.

מאמין בכם וגאה בכם.

 

חיפוש מידע

כניסת חברים