דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

ספטמבר 2005 - השתתפות חיל החימוש בתוכנית ההתנתקות

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 27/06/2015

תאריך האירוע: 2005-08-01

מספר צפיות: 3159


בקיץ 2005 פינתה ישראל באופן חד צדדי את ההתנחלויות הישראליות ואת מחנות צה''ל מרצועת עזה ומארבע התנחלויות מבודדות בצפון השומרון. משמעות תוכנית זו הייתה נסיגה מוחלטת של כוחות צה''ל לגבולות המדויקים של הקו הירוק (לרבות פינוי התושבים והצבא). אנשי חיל החימוש לקחו חלק נכבד ביישום התכנית והשתתפו בפעילויות רבות ובהן מתן אחזקה לכלל הכוחות שפעלו ברצועת עזה ובשומרון.

אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה של צה''ל  תחת פיקודו של האלוף אודי אדם וראש חטיבת הלוגיסטיקה, תא''ל ערן אופיר היה הגוף המתכנן והמבצע בפועל של כל הפן הלוגיסטי במבצע.

מחנות הכוחות המפנים או בשמם ''ערי האוהלים'', נבנו ותופעלו במהלך כל ההתנתקות ע''י חיילות ומרכזי אט''ל.

בראש כל ''עיר'' עמד קצין לוגיסטי. ראש העיר של ''זיקים'' היה אל''מ מיקי בניון מפקד ביה''ס למקצועות החימוש בה''ד 20 בשגרה. ראש העיר של ''עמוס'' היה אל''מ עופר גולינסקי מפקד מרכז תחמושת בשגרה. מספר אל''מ גולינסקי.

''מאות תאי שירותים ומקלחות, שיוצרו על פי סטנדרט חדש, הועברו לשטח תוך פחות מחודשיים. תוך שבועיים חובר מחנה ''רעים'' לקווי מקורות באורך של 5 קילומטר והחמ''לים ומרכזי השליטה חוברו לרשת תשתית חברת חשמל.

שני המחנות ששימשו ''מחנה אם'' למרבית הכוחות המפנים היו ''מחנה רעים'' (א' ו-ב') בפיקוד הדרום ומחנה ''עמוס'' בפיקוד המרכז.

 

מחנה ''רעים'' הוקם תוך פחות מ 3- חודשים והיווה הישג מרשים בכל קנה מידה אזרחי ובין לאומי, כפי שתואר ע''י וועדות ממשלתיות ונספחים זרים שביקרו במקום. במחנה היו 30 שערים, 1,200 אוהלים, 1,100 תאי שירותים ומקלחות, 50 חדרי אוכל ממוזגים ו- 2,000 עמודי חשמל ופנסים. כמו כן, הוצבו ברחבי המחנה שק''ליות ומכונות שתייה רבות. בחדרי האוכל הוצבו טלוויזיות, עמדות טלפון חינם של ''בזק'' ודוכני ''סלקום'', ''אורנג''' ו''פלאפון'' שהתמקמו במחנה במטרה לספק לכוחות השוהים שירותים במידת הצורך''

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
סיני (סבח) דוד ז קופלמן אלחנן ז

כניסת חברים