דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

תמונות מספרות בסיס אחסנה צפון 6810 שנת 2014 - סיפור של מאות עובדים מסורים העובדים עבודת כפיים קשה בגאווה רבה

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 07/07/2024

תאריך האירוע: 2014-11-16

מספר צפיות: 255


בה"ח 6810, המכונה גם בסיס 6810, החל את דרכו כבסיס 658 בשנת 1949, לאחר מלחמת השחרור. הוא הוקם במחנה מנסורה בכניסה לוואדי מילק. בתחילה, תנאי העבודה בבסיס היו קשים, עם ארוחות בחורשה, הסעות במשאיות והמשכורות שולמו באיחור. למרות זאת, רוח היחידה הייתה חזקה, והאתגרים והמסגרות החינוכיות והצבאיות גיבשו את הצוות.

בשנת 1950, בסיס רכב 658 הפך לבה"ח 658, עם בסיסי רכב וחלפים וסדנת שירות לרכב. בשנות החמישים, הבסיס קלט סוגי ציוד שונים, כולל זחל"מים ואופנועים, והתמודד עם אתגרים כמו ניפוק ציוד ותחזוקת כלי רכב של אלופים.

מערכת סיני הציבה אתגר משמעותי לבסיס, שכן נדרש לקלוט כמויות אדירות של ציוד וחלפים. לקחי המבצע הדגישו את הצורך במערכת שירותי חימוש ניידת, והבסיס החל להכין ערכות עבור יחידות החימוש הניידות.

הבסיס עבר לכורדני עקב גידול בכמות הציוד, ובשנת 1966, עם הקמת המערך הלוגיסטי של אג"א, בה"ח 658 הפך לבה"ח 6810. במלחמת ששת הימים, הבסיס הוכיח את יעילותו באספקת ציוד וחלפים, ולאחר המלחמה, התמודד עם אתגר איסוף השלל הרב.

מלחמת יום הכיפורים הציבה אתגר נוסף, כאשר הבסיס נדרש לספק כמויות עצומות של ציוד וחלפים. הבסיס הוכיח את עצמו שוב, ומערך ההצטיידות והתיאום עם מקבלי השירות בפיקוד צפון תרמו רבות ליעילות העבודה.

בשנים שלאחר מכן, הבסיס המשיך לגדול ולהתפתח, וקלט עולים רבים בשנות ה-70. בסך הכל, סיפורו של בסיס אחסנה 6810 הוא סיפור של התפתחות והסתגלות מתמדת, מתנאים קשים וראשיתיים למרכז לוגיסטי גדול ומשמעותי של צה"ל.

 

חיפוש מידע

כניסת חברים