דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

טקס סגירת מצל"ח והעברת בסיסי האחסנה למרכז ההספקה המטכ"לי

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 26/06/2024

תאריך האירוע: 2020-12-31

מספר צפיות: 405


מצל"ח סוגר את שעריו: סוף עידן בלוגיסטיקה הצה"לית

2020: שנה של שינויים בצה"ל - שנת 2020 תיזכר כשנה של שינויים מרחיקי לכת בצה"ל, ובפרט בתחום הלוגיסטיקה. אחד השינויים המשמעותיים ביותר היה סגירת מצל"ח (מרכז ציוד לחימה וחלפים), גוף שפעל במשך עשרות שנים והיה אחראי על אחסון, תחזוקה ורכש של חלקי חילוף וציוד לחימה.

טקס סגירת מצל"ח: פרידה ממוסד ותיק

בבסיס מצל"ח המרכזי, התקיים טקס סגירה מרגש במעמד בכירים בצה"ל, בהם ראש אט"ל (אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה), קטנא"ר, ומפקד מצל"ח היוצא אל"מ הרצל איסקוב. הטקס סימל את סופו של עידן, ואת תחילתו של פרק חדש בלוגיסטיקה הצה"לית.

מצל"ח: מורשת של מקצועיות ומסירות

במהלך הטקס, נשאו דוברים מרכזיים דברים והעלו על נס את תרומתו המשמעותית של מצל"ח לצה"ל לאורך השנים. הם ציינו את המקצועיות, המסירות והחתירה למצוינות שאפיינו את אנשי מצל"ח, ואת תפקידם החיוני בשמירה על כשירותו המבצעית של הצבא.

עתיד הלוגיסטיקה בצה"ל: מרה"ס בפתח

סגירת מצל"ח הייתה חלק ממהלך רחב יותר של ארגון מחדש של מערך הלוגיסטיקה בצה"ל. במקומו של מצל"ח, הוקם מרכז הספקה אחוד (מרה"ס), גוף חדש שאמור לאחד את כלל פעילויות הלוגיסטיקה תחת קורת גג אחת, ולשפר את היעילות, הזמינות והשירות ליחידות הלוחמות.

אתגרים והזדמנויות בפתח

הקמת מרה"ס והסגירה של מצל"ח מציבים בפני צה"ל אתגרים רבים, ובראשם הצורך להבטיח מעבר חלק ורצוף של הפעילות הלוגיסטית, ולשמר את הידע והניסיון שנצברו במצל"ח לאורך השנים. עם זאת, השינוי טומן בחובו גם הזדמנויות לשיפור וייעול המערך הלוגיסטי, ולהתאמתו לאתגרי העתיד.

סוף דבר

סגירת מצל"ח היא אירוע מכונן בתולדות הלוגיסטיקה הצה"לית. היא מסמלת את סיומו של פרק חשוב, ואת פתיחתו של פרק חדש, שעתידו טרם נכתב.

טקס סגירת מצל"ח והעברתו למרה"ס


טקס הסגירה של בסיס מצל"ח היה אירוע מרגש, מלא בגאווה על ההיסטוריה העשירה של הארגון, ובתקווה לעתיד מזהיר. הטקס סימן את סוף עידן, אך גם את תחילתו של פרק חדש ומרגש בחיי מצל"ח.

עובדים מובילים בארגון

יום הזיכרון 2020

 

 

ביקור קטנא"ר בבסיס מצל"ח

יום השואה מצלח 2020

בסיס החלפים של פיקוד הצפון 6810

בסיס אחסנה 6820

 

חיפוש מידע

כניסת חברים