דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

רס"ר לינוי לוי קצינת הפעלה של פלוגה 8537 מספרת על פעילות הפלוגה במלחמת חרבות ברזל

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 06/05/2024

תאריך האירוע: 2024-01-02

מספר צפיות: 118


בראיון שבוצע בתאריך 2/1/24 מספרת לינוי על הפעילויות הרבות במלחמה שמבצעת הפלוגה.
על האנשים שעובדים מסביב לשעון, 
על ניהול נכון ומדויק של תנועות הרכבים והכלים. פשוט גאווה על הבקיאות ואנשי הטנ"א המסורים במלחמה.קרדיט לחיל הטנ"א.

פלוגה 8537 היא פלוגת רכב וצמה: הפלוגה כוללת 3 מחלקות רכב (גוליס, בא לכיש, מתקן אדם ). אנחנו  נותנים מענה ליחידות מבצעיות, יהלום, קומנדו, פקער, חיל הים והאויר וכו'. ומחלקת צמ"ה  בגוליס שמבצעת תיקונים בדרג ג, שיקומיים, טיפולים יזומים. בחירום הפלוגה היא כוח משימתי של אוגדה 162, פותחים משלט פלוגתי שאחראי לרכז את תקלות האוגדה ולשלוח כוחות אחזקה לשטח לביצוע תיקונים לכלל סוגי הצלמ,בכל סוגי המקצועות מסגרות, משא, כיתות אגד , חברות אזרחיות וכו'.. כולל משימות חוצות גבול.

זה היה האתגר בתחילת המלחמה, זה היה חדש לי,  ניהול יומן אירועים ותקלות של האוגדה ולרדת עד רמת הגדוד, ניתוח התקלה להבין מה הצורך? איזה סוג כיתה? ומדובר בכלל סוגי הצל"מ גם שאני לא מכירה: איתן, טנקים , נגמשים, מערכות יחודיות ..

נחשפתי לאוגדה עוצמתית, עם אנשים מדהימים וככה חצי שנה הייתי מתקשרת איתם מהחמל בזמן הלחימה. ברגע שהכוחות הלוחמים יוצאים להתרעננות כוחות הטנ"א עדיין עובדים ומבצעים מופע עצום של הגברת כשירות שנערך בין שבוע לשבועיים והחזרת הכלים ללחימה . גם עכשיו האוגדה בחוץ ואנחנו בשיא ההיערכות לרפיח . מידי יום נשלחים כיתות מכל גדודי האגד לסיוע בטנקים, נגמשים, נמרים, כולל כיתות מש"א שעושים עבודה מצויינת.

זכיתי לתפקיד הזה , נחשפתי לצבא הגדול, להמון יחידות , להמון כוחות , לא אשקר, הימים לחוצים והטלפון לא מפסיק לצלצל, ועוד איש מילואים ועוד תקלה ועוד משימה . אבל הסיפוק הוא אדיר . והמטרה שלנו היא לנצח ולאפשר ללוחמים לעשות את משימתם.

אנחנו נותנים מעטפת אחזקתית ורציפות אחזקתית לכלל היחידות במרחב דרום.

אחרי חצי שנה הצלחתי לפנות זמן ולרדת לשטח לשטח(התמונה שלי ששלחתי לך מכרם שלום)  וככה ראיתי איך כל העבודת חמ"ל שאני עושה איך היא מתרחשת בשטח וזה פשוט מדהים.

התנאים לא פשוטים , וזה מרגש אותי מחדש המוטיבציה של האנשים. שרובם מבוגרים, ואזרחים שרגילים לעשות יומיות.מתייצבים מהבוקר עד הלילה בשטח עושים עבודה כל כך קשה  ואני חלק מהצינור הזה. אני והפלוגה המדהימה שלי בראשות המ"פ יותם גולדיאק

וכל חייל וחיילת המלחמה הזאת הראתה לכולם מה זה חיל הטכנולוגיה והאחזקה, לב ונשמה אחת גדולה.

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
בלין שרגא צבי ז

כניסת חברים