דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

מנהל עבודה טנ"א גולני רנ"ג יוסי ביטון מספר בכאב על פריצת המלחמה והצלחה כבירה של מחלקת הטנ"א גדוד 13

ראיון חשוב עם מנהל עבודה של גדוד 13 המספר על אנשי הטנ"א הנפלאים ועל המסירות הבלתי נגמרת של אנשיו מפריצת המלחמה ועד היום. לאחר ראיון אישי איתו מגלה גם שביתו באביבים הושמד לגמרי על ידי טילי החיזבאללה ואין למשפחתו להיכן לחזור. יוסי הוא הדוגמא הבולטת לנגדים המובילים והראויים לציון בחיל הטנ"א

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 27/04/2024

תאריך האירוע: 2024-04-27

מספר צפיות: 239


בסרט שצולם בינואר מנהל עבודה גדוד 13 גולני רנ"ג ביטון אלי מספר על מחלקת הטנ"א בגדוד, על ההצלחות הכבירות להחזיר כלים תקועים ופגועים ללחימה.. יוסי מספר שהוא משרת 30 שנים בצבא. אנחנו עובדים מסביב לשעון לתקן את הכלים שיצאו מעזה.

יש תקלות רבות שמטופלות ומתוקנות על ידי מחלקת הטנ"א בגדוד.

הטנ"א הוא ההכרעה של המלחמה הזו והבאה!!

אנשי המילואים שגויסו לסייע לנו פשוט מצוינים , מקצועיים ובעלי מוטיבציה גבוהה.

האנרגיות של אנשי הטנ"א בגדוד גבוהות מאוד והמוטיבציה גם גבוהה, אנחנו קצת עייפים אבל העורף תומך ואנחנו נעשה כל מה שצריך על הצד הטוב ביותר. קרדיט לצילום לצוות צילום חיל הטנ"א

הראיון שבוצע עם יוסי

אני בן 46 מתגורר במושב אביבים בצפון בגבול הלבנון. אני ומשפחתי מפונים מבתינו מפרוץ המלחמה. הבית שלי נפגע פעמיים מטילי החיזבאללה ונהרס לחלוטין ואין לנו לאן לחזור אחרי שהכל יסתיים.

אני נשוי ואב לשלושה ילדים, בני הבכור משרת בצה"ל בקבע והוא בן ממשיך בחיל החימוש וגאוותי עליו, יש לי עוד שני ילדים בבתי הספר.

השירות הצבאי שלי

בשנת 1994 ביצעתי קורס מכונאי אכזרית בבה"ד 20 ולאחריו שירות  בעמיאד , לאחר כשלוש שנים עברתי לגולני ואני 27 שנים בחטיבת גולני גדוד 13. מגדל דורות של בעלי מקצוע גאים.ודואג בקנאות לכשירות של הכלים ובעלי המקצוע. אני מנהל את תחום האחזקה בגדוד לדעתי בהצלחה רבה.

איפה תפסה אותך המלחמה ?

עשר דקות אחרי פריצת המלחמה הייתי כבר בדרכי לבסיס, בתחילה לא ידענו לאן מגיעים כי היינו לפני החג במוצבים שנכבשו, לאחר מכן הוחלט על נקודת כינוס באשדוד ובהמשך על בסיס גוליס שם קלטנו את החיילים הלוחמים שחזרו מהבית, החתמנו אותם על נשק וציוד ולאחר מכן הפלוגות של גולני יצאו לסייע לשחרר את הישובים ולעסוק בהתקפה וחלק מהפלוגות גם עסקו במגננה.

לאחר ארבעה חמישה ימים של לחימה וסריקות הבינו שהשטח נקיא ממחבלים והתארגנו לקראת המלחמה.

אני ואנשי  ראינו מראות נוראים  בימים אלו שלא ניתן לתאר, את האכזריות והרצח שבוצע בעמנו. לצערי עברתי כבר מלחמה אחת בצוק איתן וגם נחשפתי למראות נוראים אבל אין הכנה למה שראינו. אני לא מצליח להשתחרר ממוראות המלחמה וכל לילה מלווה בסיוטים נוראיים.

לאחר התארגנות קצרה והחזרה לכשירות של הכלים התכוננו לפריצת המלחמה, הכלים והלוחמים יצאו למלחמה בכשירות 100%, סייענו מתוך שטח ישראל לכוחות הלוחמים ובחלק מהזמן ליווינו את הכוחות של גולני בכל מקום הלחימה תחת אש, אנשי הטנ"א בגדוד נתנו את הנשמה מסביב לשעון על מנת לאפשר רציפות הלחימה.

אני גאה בכך שנתתי את כל שנותיי הצעירות בהקרבה מלאה לעם ישראל ולגולני

  

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
בלין שרגא צבי ז

כניסת חברים