דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

מלחמת חרבות ברזל - סיפורם של אנשי הטנ"א בגדוד 7220 בחטיבה 11 מפריצת המלחמה

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 12/02/2024

תאריך האירוע: 2024-02-12

מספר צפיות: 379


קצינת הטנ"א של חטיבה 11 כותבת על מחלקת הטנ"א של גדוד המילואים

על גדוד 7220 ניתן להגיד, זו לא הכמות- אלה האיכות! 
פלגת טנ״א מצומצמת אבל איכותית מאוד, מקצועית ושאפתנית.

מ"פ פלוגת המפקדה רס"ן במיל' מורן גור שהוא מפקדה של מחלקת הטנ"א כותב
מחלקת הטנא של הגדוד היא מחלקה קטנה אך עם לב ענק, הם הג'וקר שאתה צריך שיהיה לך ביד על מנת לנצח. מחלקה קטנה ואיכותית עם אנשים שלא ירפו עד אשר יצליחו לפתור את התקלה ויתנו את המענה המיטבי לפלוגות הגדוד. המחלקה נתנה מענה חימושי מעולה לגדוד במהלך הלחימה בכלל החתכים ואף תמכה פעמים רבות את החטיבה והאוגדה. מחלקת הטנא הגדודית היא מקור גאווה לפלוגה ולגדוד.

סיפור מחלקת הטנ"א

בשבת השחורה כל אחד מאיתנו ידע שאנחנו הולכים להיות מוקפצים, כל אחד עזב את איזור הנוחות שלו וארז תיק , כמה שעות אחרי כבר הגענו לחטיבה.
הסרנו כיסויים פתחנו פלומבות ביצענו הכשרות טיפלנו בתקלות והשלמנו פערים במשך מס' ימים , לאחר מכן יצאנו לצפון כל הגדוד.
הקמנו סדנה מכלום שוב תקלות עזרה לפלוגות,  עזרה ללוגיסטיקה ,כל אחד מאיתנו נמצא בשליחות ואנו עושים הכל כדי שלוחמי הגדוד יתעסקו בלחימה נטו עד כמה שאפשר. פחות שעות שינה הרבה לחץ אנחנו מרימים אחד את השני וכולנו ביחד נבצע את המשימות שיטילו עלינו כדי שמה שקרה לא יחזור לעולם. 
מפה אנו שולחים תנחומים כנים למשפחות השכולות מתפללים שהחטופים והנעדרים יחזרו הביתה בשלום והחלמה לכל הפצועים. אנשי המחלקה כולנו כיחידה אחת אומרים תודה על כל התרומות והאהבה האינסופית מהאזרחים שעשו ועושים הכל כדי להרים אותנו בתקופה לא פשוטה.
המחלקה בנויה מאנשים מדהימים שלא מוותרים על שום אתגר ושום משימה.
עמית צרפתי משה קופמן עומרי זוזות אלכס ריבק עידן שטיינמץ (מזל טוב להולדת הבן) שי מניה עידו כהן ואור גפני  

הכותב הוא ליאור גרוס בן 49 נשוי לליטל ואב לשלושה בנים הצטרף אלינו לאחר שבועיים מהגיוס והתברר כשחקן חיזוק למחלקה 72 חרבות ברזל

סיכום תקופת אימונים ולחימה  מחלקת חימוש גדוד 7220 חטיבה 11.
בתאריך 7/10/2023 לאחר תקיפת חמאס את ישובי העוטף גויס גדוד 7220 ועוד באותו הערב כל הגדוד כבר היה במחנה נחשונים. נחשונים היה מלא בחיילים, את חלקם הכרנו , את חלקם פחות ומרוב ישיבות כבר קיבלנו חלחלות. הצפייה הייתה ארוכה וכבר ממש רצינו לצאת למלחמה.הזוי ככל שזה נשמע התפקיד של חיילים זה להלחם ועם כל השאיפה לחיות חזקה מכולנו יחד עם זאת כשתבוא הקריאה לרצועה נאמר שהחיינו.
אחרי שבוע נשלחנו לצנובר שם בגולן ממש צמוד לקצרין שם אפף אותנו המון מיסתורין, לא ממש הבנו לכבוד מה אנחנו כאן הרי מצנובר לעזה המרחק הוא עצום ובשביל מה התגייסנו הרי זה מצב חירום.
לאחר חודש וחצי של אין ספור אימונים ותהיות בהם למדנו אחד עם השני לחיות , למדנו עבודה בצבא ולמה מתכוונים וגם לכוון מנועים שקצת קצת מגמגמים. אחרי שישה שבועות מתישים ירדנו שוב חזרה לנחשונים. שם שהינו שבוע נוסף וישירות לבארי הגענו אחריו..
בבארי היה רועש מלא בהפצצות שלקח לנו קצת זמן איתן להרדם בלילות. מידיי פעם נאלצנו לרצועה להכנס על מנת לתקן את כל מה שהגדוד הורס , בין מרגמות להאמרים , בין ריוסים לנגמשים היה גם באגר אחד שבמידה ולא היה, לא היינו זוכים בתהילה כי באגר אחד בסוף השירות יכל לעשות ניסים ונפלאות ולא משנה כמה פעמים לפני כן כבר זכית באליפות. העיקר שבסופו של דבר חזרנו שלמים קצת מצער שיחסית ללוחמים אנחנו די אלמוניים. 
נפגש בקרוב כנראה בצפון. נקווה שיהיה אחרת ונחזור עם המון ביטחון.
תודה לכולם 
למשה ועומרי ועמית
תודה ענקית 
לאלכס ריבק, עידן שטייניץ, עידו כהן, אור גפני ושי שלום.
תודה קטנה אחרונה לכותב שורות אלו שהוא גם זקן החבורה.
תודה לי - ליאור  גרוס שלומי.

 

רס"ב במיל עומרי זוזות

רס"ב במיל משה קאופמן שלח לנו תמונות מטנ"א גדוד הקומנדו במילואים. משה מספר על מנהל העבודה במילואים של הגדוד שזוכה להערצה מכ אנשי הטנא במילואים - רס"ב עומרי זוזות בן 36 נשוי לגילי ואבא לשיר ולאורי. משמש כמנהל עבודה במחלקת הטנ"א של גדוד 7220 מחטיבה 11. בעל מוסר עבודה מהגבוהים שיש מקצוען על שלא מתפשר ולו על הבורג הכי קטן שיש. מנהל מקצועי של מחלקת הטנא הכי קטנה באוגדה ולמרות זאת יודע להוביל את המחלקה להצלחות גדולות עמידה במשימות רבות בשגרה ובחירום.

שותף מלא בביצוע משימות אחזקה במלחמה בעזה. עושה הכל על מנת לעזור לגדוד לבצע את משימותיו. חותר ללמוד תחומים שלא נמצאים בגזרתו ואף יודע לחנוך וללמד את חיילי המחלקה ולוחמי הפלוגות. מנהיג מקצועי שעל פיו יישק דבר. הולך עם האמת שלו גם כשהיא מנוגדת לדעת הממונים עליו. המחלקה הקטנה קיבלה את תואר "הפתעת המלחמה" הרבה בזכותו. במו ידיו היה אחראי לתיקון באגר בתוך עזה ולהעביר אותו לשטחנו. מעבר לכל זה חבר, אח ושותף לדרך.

 

אלכס ריבק

בן 35 נשוי לשרה ואב לחמישה ילדים. חשמלאי רכב במחלקת הטנא של גדוד 7220 מחטיבה 11. אלכס הוא הצדיק שבמחלקה אדם צנוע נעים הליכות שקט ותמיד מחייך. באזרחות הוא א.ע.צ אך לא מוותר על שום אימון תרגיל תעסוקה וכמובן במלחמה. מבצע כל משימה כל מטלה וכל עבודה שמתבקש לעשות. לא יכול לשבת שנייה לנוח ותמיד מחפש עבודה תקלות טיפולים ואפילו סתם לתקן דברים. ביצע כמה משימות מאתגרות בלחימה בעזה והיה אחרי על כל נושא הברכות חגים כשרות ושבתות במחלקה. אלכס משמש כסופרמן החימושי המחלקתי.

עידן שטיינמץ

עידן שטיינמץ בן 35 נשוי לאופיר ואב טרי ליהל. משמש כמכונאי רכב במחלקת הטנא של גדוד 7220 מחטיבה 11. עידן הוא המילואימניק הוותיק במחלקה הפך לאב ממש בתחילת הלחימה ולמרות זאת הגיע והשתתף במאמץ המחלקתי בלחימה.עידן בעל ידי זהב שמוסיף הומור וצבע למחלקה. במשימת הגדוד בעזה שימש עידן כנציג הטנא בחמ"ל הגדודי והחטיבתי ואף עזר בניהול חלקי החילוף. יודע לשבת ו"להציק" עד שמקבל את מה שמגיע לו. עידן הוא חוקר באופיו והוא לומד כל נושא ברמת השורות הקטנות. באזרחות הוא עובד כאע"צ ובכל זאת מתייצב לפעילויות השונות של הגדוד בשגרה ובחירום.

 

חיפוש מידע

כניסת חברים