דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

מלחמת חרבות ברזל - סיפורם של אנשי הטנ"א במלחמה נכון לתאריך 28-1-24

שש כתבות על פעילויות חיל הטנ"א בימים האחרונים במלחמת חרבות ברזל

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 28/01/2024

תאריך האירוע: 2024-01-28

מספר צפיות: 245


79 שנים לשחרור אושוויץ

 27 בינואר הוא יום הזיכרון הבין-לאומי לשואהבתאריך הזה בשנת 1945 שוחרר מחנה ההשמדה אושוויץ מידי הנאצים.דוב רוזנפלד הוא שורד שואה. גיבור. והוא גם סבה של סרן במיל' גילי איצקוביץ' שמשרתת בחיל הטנ"א.
בימים אלה בהם העם היהודי חווה את הכאב הגדול ביותר מאז מלחמת העולם השנייה, חשוב לעצור שוב ולזכור. לזכור מה עברנו ומה נשבענו שלא לשכוח. אנחנו נלחם בכל כוחנו, בכל גורם המבקש להשמידנו. אנחנו פה כדי להישאר, לזכר כל אלו שנפלו בשביל להגן על העם שלנו.
דוב, אנחנו מצדיעים לך. קישור לפייה בסרטון

מאורעות היום הראשון במלחמה בגדוד אחזקה 674

הקשיבו לראיון עם קצין מבריק - סא"ל כפיר כהן מפקד גדוד ערבה 674 מספר על הגדוד והיום הראשון של המלחמה.המלחמה פרצה ביום הולדתו ובבוקר פריצת המלחמה מפקד האגד התקשר לאחל לו מזל טוב ושיגיע במהירות לאגד. לאחר התארגנו קלה בדרכו לאגד נתקל במלחמה ובקרבות. הפקודה שקיבל הייתה להתארגן לגרוע ביותר ולתרחיש הגרוע מכל. בשגרה תפקיד הגדוד להכשיר את האמל"ח במרחב עזה. אתה מבין שמצב זה הוא לא השגרה, זה לא מה שאתה מכיר , זה לא מה שתיארו לך קודמיך בחפיפה. מאז פרוץ המלחמה אנחנו עובדים מסביב לשעון ביום ובלילה ישנים שעתיים וחוזרים לעבוד. התחושה אדירה לדעת שהגדוד עומד במשימות העל האופרטיביות שלו, תחושה שמלווה אותי מפריצת המלחמה.

 

לכבוד ט״ו בשבט או בשמו השני, חג האילנות - תכירו את אילן!

סגן אילן איקוונקוביצר משרת כע. קט״א חטמ״ר יהודה בחברון!

בתפקידו הוא אחראי על פיתוח כוח האדם, חילוצי כלים במשימות שגרה ופעילויות, יציאה לפעילויות ומבצעים ועל מימושם של תכניות לטיפולי רכבים.

״הייתי רוצה למסור לכל חיילי הטנ״א שהם עושים עבודת קודש, עבודה לא פשוטה שבלעדיה הכוחות בשטח לא היו יכולים לפעול״

נטיעות ט"ו בשבט

מצווה גדולה היא לטעת את הארץ בט"ו בשבט. חיל הטנ"א נרתם למשימה זו ובוצעו טקסי נטיעות רבים בהרבה מיחידות הטנ"א. מצרף סרטון משובב. קישור לסרטון

היכן היית בפריצת המלחמה

מפקדים בחיל הטנ"א מספרים על פריצת המלחמה וההיערכות. מרשים - קישור לצפייה בסרטון

חילוצים מורכבים בעזה - צח"ק 55

באמצע חאן יונס הטנק פורס שני זחלים (!!). הזחלים נפלו לביוב, לא הייתה ברירה אחרת אלא לגרור אותו 500 מטר אל מעבר לקו הלחימה. זה לקח 12 שעות בגלל הגשם, הבוץ, והעובדה שהוא נגרר ללא זחלים. היה שם אירוע בלתי נתפס במורכבות שלו. וזה רק מקרה אחד מבין רבים שפלגות הטנ"א של צק"ח 55 פגשו בשטח.

רב סרן שיר, קט"א 55:

"אני רוצה להודות לאנשי האחזקה מהדרג הגדודי והחטיבתי אשר תרמו, תמכו ואיפשרו את רציפות מהלכי הצק"ח בהצלחה רבה. גאה להיות חלק ממערך האחזקה העוצמתי של חיל הטנ"א". לצפיה בסרטון החילוץ - קישור

 

 

חיפוש מידע

כניסת חברים