דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

מלחמת חרבות ברזל - סיפורם של אנשי הטנ"א במלחמה נכון לתאריך 18-1-24

צרור כתבות יומי על אנשי הטנ"א המופלאים - טנ"א חטיבה 14 | טנ"א חטיבה 16 | יום התארגנות גדוד 638 | טקס סיום קק"צ | איך מטעינים רחפן בלב עזה? | אנשי הטנ"א באוג 36 | רס"ן אמר מספר על הפלוגה בפיקודו | אנשי הטנ"א בחטיבה 55 | עמוד ענן לפני המחנה - מאת תא"ל אופי לויוס |

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 17/01/2024

תאריך האירוע: 2024-01-18

מספר צפיות: 210


חטיבה 14 אוגדה 252 

עמיאל מפל"ג הטנ"א משתף אותנו בתמונות מפעילויות החטיבה

חטיבה 16 אוגדה 252

לואני ניר קט"א 16 מספר - חטיבה 16 עוסקת בשבועות האחרונים בהעלאת הכשירות לכוננות של כלל האמל"ח שלה (רכב, נגמ"ש, נשק, אופטיקה).העבודה מתבצעת ע"ב אנשי הקבע, חיילי החובה ואנשי מילואים שאכפת להם ויכולים לאור האילוצים האישיים שלהם לעשות זאת. כל אמצעי שהגיע לאחר שחרור הכוחות הלוחמים הגיע במצב טכני שדורש טיפול איכותי לטובת הגברת המוכנות שלו להמשך משימות לחימה.גדודי חטיבה 16 עתידים להמשיך בליין הלחימה במרחב פקמ"ז ופצ"ן תוך ביצוע כל משימה אליה יידרשו.

טנ"א חטיבה 16 ערוכים לכל משימה!

יום התארגנות וריענון בגדוד 638

קצת אופטימיות. הפעם יום התארגנות שהיה בגדוד 638 במטרה להרים את מורל אנשי הטנ"א העובדים מסביב לשעון מתחילת המלחמה. כל הכבוד למפקדים ולסא"ל שרי אמסלם האגדתית.

קורס קציני טנ"א נוסף הסתיים בהצלחה בצל המלחמה

31 קצינים חדשים מצטרפים לחיל הטנ"א לאחר הכשרה יסודית בבית הספר למפקדים בבה"ד 20. שאפו למפקדים המצוינים.

כתבה בגלובס על פיתוח של החטיבה הטכנולוגית

איך מטעינים רחפן בלב עזה - פתרונות האנרגיה היצירתיים של צה"ל במלחמה
בצה"ל הבינו שעבור הלחימה הממושכת מוכרחים למצוא פתרונות להטענת האמצעים בין השאר בלב שטחי הלחימה הכוחות משתמשים בגנרטור שנותן  הטכנולוגיים שברשותם מענה לעד 14 שעות ומטעני כיס. ומה עוד המציאו כדי שהרחפנים ימשיכו לפעול? 
לקריאת הכתבה בתצורת PDF -קישור


אנשי הטנ"א באוגדה 36 - סרטון מרגש בהפקת אט"ל

לצפייה בסרטון - קישור

רסן אמר מפקד פלוגת צאלים 6444 מספר על הפלוגה

 

טנ"א חטיבה 55

הסיפור של פלגת הטנ״א בחטיבה 55 הוא סיפור קצת אחרב-7.10 הפלוגה עוד הייתה בהליכי הקמה. לא מעט חיילים בפלוגה פגשו אחד את השני בפעם הראשונה באותו היום.

כולם נרתמו מיד למשימה, ובמקביל לעבודה השוטפת המשיכו לגייס עוד חיילים ולבנות את הפלוגה. היום, פלוגת הטנ"א של היחס"מ בחטיבה 55 במצב שהם מסייעים אפילו לכוחות לוחמים שאינם נמנים על החטיבה!

הם הבינו שיש מרחק גדול מידי בין הלוחמים שנמצאים בשטח לכוחות התומכים שנמצאים בחוץ, ופשוט החליטו ליזום ולהגיע לכל מקום.

תחשבו כמו לוחם: הוא יעדיף לשמור את האמר"ל שיש לו, גם אם הוא לא תקין ב-100%, העיקר לא לשלוח אותו לתיקון ולהילחם בלעדיו מבלי לדעת מתי הוא יחזור. אז כל בעלי המקצוע הנדרשים שיש לנו בחיל- אופטיקאים, מאחזקי נשק, מכונאי רכב, בוחני גנרטורים ועוד, נכנסים למרחב הלחימה עד לנקודה שהלוחם נמצא בה, ומתקנים שם. בשטח, במיידי.

מפקד פלגת הטנ"א, רס"ן רז: "אני פשוט גאה בחיילים שלי, אוהב אותם אחד אחד ומלא הערכה כלפיהם על העבודה המדהימה שהם עושים כאן, והכל בחיוך ורוח טובה. בזכותם הלוחמים מצליחים לעמוד במשימותיהם והחטיבה מובילה כאן את חוד החנית של צה״ל במלחמה החשובה הזאת."

תודה לאנשי הטנ"א של היחס"מ ולכל אנשי הטנ"א הפזורים ברחבי הארץ ועושים עבודת קודש.

איגרת קצין חינוך ראשי על דחפורי ה D-9 ואנשי הטנ"א המתחזקים אותם

כעמוד ענן וכעמוד האש לפני המחנה

רוב מפקדי השדה שלנו יעשו הכל כדי לקבל עוד צוותי D-9 וצמ"ה לצוות הקרב שלהם.הם מבקשים סיוע כמו עם ישראל במדבר, כדי שיהיו להם -

"...בְּעַמּוּד עָנָן לַנְחֹתָם הַדֶּרֶךְ וְלַיְלָה בְּעַמּוּד אֵשׁ לְהָאִיר לָהֶם לָלֶכֶת יוֹמָם וָלָיְלָה. לֹא יָמִישׁ עַמּוּד הֶעָנָן יוֹמָם וְעַמּוּד הָאֵשׁ לָיְלָה לִפְנֵי הָעָם”

כמו ביציאת מצרים גם בכניסה לעזה נדרשים הכוחות הלוחמים למי שיורה את הדרך ביום ובלילה. נראה כי מעולם לא ישב גורלו של עם שלם על כתפיים של כל כך מעט אנשים. שניים שהם הענן והאש, הם פורצי הדרכים, הם משברי המכשולים, בוני המחסות והמגננים, מחשפים וחושפים, מחלצים וחלוצים.

נפשנו אנו בכפם - בכפם הגדולה מכים את הפלישתי כדוד המלך. בכפם נושאים פלוגות, גדודים וחטיבות במהלך ימי המלחמה הארוכים.ושמים נפשם הם בכפם - הנחשונים היו לחלוץ לפני המחנה, הראשונים לאש האויב, הראשונים להיפגע והראשונים להמשיך בכל תנאי ובכל מחיר. סגולות רבות לו לצמ"ה ובראש סגולותיו הוא כי יחיד סגולה הוא להיות חלוץ, מוחץ ומחלץ. אין עוד חבורה שכזו, לוחמים שבמקצועיות ובתעוזה רבה משלבים את כל אלו יחדיו.

גיבורי החיל, ההולכים לפני המחנה ביום ובלילה. בכך הם מצילים רבים ומשנים את שדה המערכה ואט אט מצמצמים את ריבוי הממדים לחד ממדיות - בזכותם יוכלו להביט מנחל עוז ומישובי העוטף ולראות אופק אחר של יום חדש.

בכפם הם מעצבים את המחר. ועל כתפי השניים מונח עם שלם ובקשה חוזרת ונשנת הצמאה לעוד צמ"ה.

אשרינו על חוצבי הדרך בהלמות ליבם. לחירות ישראל.

לויוס.

חיפוש מידע

כניסת חברים