דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

רס"ן חיים שוקרון בוגר 703 בגיל 73 התנדב למילואים לעבודה במנועיית הגדוד. גאווה גדולה - בהצדעה לאנשי המילואים המבוגרים המגיעים ותורמים בלחימה

רנ"ג שמעון וקנין מספר את סיפורו של רס"ן שוקי בעברו מכונאי נגמ"ש ולאחר מכן קצין במלחמת חרבות ברזל בהתנדבות במנועייה ועידוד חיילי הגדוד בדוגמא אישית. מהיכרות עם שוקי הוא אהוב על כל גמלאי היחש"מ כמפקד אהוב.

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 10/11/2023

תאריך האירוע: 2023-11-10

מספר צפיות: 492


סיפור חיוו של שוקי

גדל והתחנך בקרית שמונה. בשנת 69 התגייס לצה"ל, סיים טירונות ושובץ במחנה נתן, לאחר מספר חודשים שובץ לסדנא קונטרה כמכונאי דרג ב' במחלקת הנגמ"ש, משם עבר לפלוגת חורשת טל כמכונאי רכב לגזרת לבנון מהר דב ועד למוצבי רכס רמים. שם עבר את מלחמת יום הכיפורים.

בסיום המלחמה הקים יחד עם חבריו את סדנת בית הלל ובשנת 77 עבר לחטיבה 769 כמנהל עבודה במרכז טיפולים במטולה עד שנת 82, כאשר התחילה מלחמת שלום הגליל שירת בזהרני עד קבלת דרגת רס"ב שנה שבה קיבל נגד מצטיין חטיבתי.

בשנת 84 קיבל החלטה משותפת עם רעייתו לצאת לקורס קצינים, בשנת 85 סיים קורס קצינים ושובץ כע.קח"ש חט' 300 באזור צור, תקופה מאוד קשה שם חווה את אסון הספארי שבו גיסו נפצע קשה מאוד.

בסיום תפקידו כע.קח"ש קיבל פיקוד על סדנא בירנית עד לשנת 88. לאחר מכן שובץ כקח"ש חט' 300.  תפקיד מאוד משמעותי בחייו שכרוך בימים ולילות ללא שינה וקושי מאוד מפרך אך לשמחתו סיים תפקיד בהצטיינות ואף זכה להוקרה ממחש"פ צפון.

לימים יושע דוד העניק לו את הפיקוד על סדנא ק.שמונה שם שירת כ- 4 שנים ועבר תקופה קשה מאוד של קטיושות והתקפות שנפלו גם על הסדנא, בימיו הסדנא קיבלה יחידה מצטיינת מטכ"לית  ע"י ראש אט"ל האלוף חגי שלום. בסיום תפקיד מ"פ עבר לתפקיד קח"ש חט' צנחנים במילואים 226 ובסיום תפקיד זה פרש מהצה"ל.

חיים נתן את מיטב שנותיו לצה"ל בכלל ולחיל החימוש בפרט, חיים עשה זאת מתוך שליחות וציונות וכך חינך את פקודיו בכלל וילדיו בפרט שגם הם משרתים כקצינים בשירות סדיר ומילואים בצה"ל.

מלחמת חרבות ברזל

חיים התקשר לקצין הפעלה של גדוד 703 בתחילת המלחמה והציע להתנדב ולתרום לצה"ל בכלל ולחיל הטנ"א בפרט! חיים גויס לגדוד 703 ונותן את מירב ניסיונו וכוחו לסייע ככל שניתן במאמץ ההגנה במרחב הצפוני!

גאים בך ואוהבים אותך!

כתב וערך רנ"ג וקנין שמעון

חיפוש מידע

כניסת חברים