דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

סיפור שירותו של קצין המילואים רס"ן מרטין טרני בתפקידי פיקוד בגדודי מילואים במשך 25 שנות מילואים [clone #43450]

מרטין מספר בגאווה רבה על שירותו בחיל החימוש, מורעל אמיתי עם ברק בעיניים, אמירתו היא - אני מאוד גאה ששירתי בחיל החימוש (טנ"א זה לילדים...:)). זה חיל שאני הגעתי אליו מבחירה ולא טעיתי. השירות היה מעניין, האנשים מצוינים והתרומה חשובה. אולי החיל הירוק הכי מסודר שיש ומכל הקצינים תומכי הלחימה, אלה תמיד קציני החימוש שמובילים באיכות שלהם.

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 22/08/2023

תאריך האירוע: 2016-02-01

מספר צפיות: 130


שמי מרטין טרני , עליתי לארץ מארגנטינה

התגייסתי באוגוסט 1996, את השירות הצבאי שלי הסדיר עשיתי בסוללת נ"מ כטכנאי חובט (אחזקה של ח"א). עשיתי קורס קצינים עם השלמת שלילות שלא סיימתי כי רציתי לחזור לשטח לחברים שלי. את מירב שירותי הסדיר ביליתי בקו סגול עם קוים בשטחים בין לבין. בשנה האחרונה הפכתי לסמל הטכני של הסוללה. לאחר השחרור הוצבתי למילואים בגדוד חי"מ של ח"א כמ"כ. נלחמתי לחזור לשטח, ולאחר שהגעתי עד למח"א זה אכן קרה וחזרתי לעשות מילואים בגדוד הסדיר שלי.

הוצעו לי מספר אופציות להשלמת מילואים כמו קצין חי"מ או קצין לוגיסטיקה (אז עוד תחזוקה). לא הסכנתי כי לא רציתי סתם לקבל דרגות אם התפקיד לא נראה לי מעניין. בסופו של דבר הוצעה לי השלמת חימוש. כיוון שכל הסדיר ישבתי ב 9 עם החימושניקים ידעתי ואהבתי את סוג האנשים ואת העבודה החלטתי ללכת על זה.

השתתפתי במחזור השני של השלמת המילואים של החיל, שהייתה טובה מאוד ועם אנשים איכותיים. הוצבתי בסופה בגדוד 7003 (ברבות הימים 23) של חטיבה 2 (כרמלי) כממח"ג ותוך שנה הפכתי לקח"ש.

לגדוד הגעתי כחודש לאחר סיום חומת מגן. בגדוד עשיתי קוים ואימונים כ7 שנים. השתתפתי במלחמת לבנון השנייה. במלחמה עברתי 4 ימים קשים של לבנות כבדות לחישוף מוצב. לא קל לטפל באכזריות וD9 עם מחלקת חימוש של גדוד חי"ר. בלילה האחרון של החישוף נהרג חייל הנדסה מסופח ולמחרת אני נפלתי למערב נ"ט בעת חילוץ פומ"ה שנתקעה.

לאחר מכן קודמתי להיות מ"פ פלק"ד, הקמת האלו"גים באלו"ג של האוגדה (78 בהתחלה, 143 אז). הקמתי את הפלק"ד החדש של האלו"ג (השני הגיע מפירוק הגש"ח). אימנתי את הפלק"ד עם קצינים שכולם (פרט לסגן שלי שהיה מחטיבה אחרת באוגדה) הגיעו ממשרדים, אבל ראיתי בעיניים שלהם שהם יכולים לעמוד בזה.

לאחר שנתיים קודמתי להיות קצין החימוש של האלו"ג ולפקד על שני הפלק"דים. לאחר שנה נוספת פורק האוגדה. מה שהיה לי עצוב כי הצלחתי להקים פלק"ד למופת עם אנשים מגובשים וגם הפלק"ד השני היה מגובש וטוב.

אני עברתי לילג"א (יחידה לוגיסטית אוגדתית) שהוקמה בעזה כקח"ש הילג"א. עוד טרם הספקתי להכיר כלום פרט לשיחת טלפון עם המפקד המיועד והקפיצו אותנו לצוק איתן. יש לציין ששני המפקדים הבכירים היחידים היינו ואני ומפקד הילג"א. לאחר שגייסנו את הפלק"ד והפלמ"ץ התחלקנו, הוא נצמד לפלמ"צ ואני לפלק"ד. במשך המבצע עבדתי עם מפקד סדנת צאלים, איציק, שעשה איתי את ההשלמה (הוא עשה את זה כהסבה). כצין מעולה. התאום בינינו היה טוב. אני לקחתי על עצמי לטפל בגדודי ההגנה והוא בהתקפה. יצאנו לשטח כל יום לעזרה לתקלות. אם זה אני בצוות קטן לתקלות הדנה או שיירה גדולה יותר (לפעמים גם עם איציק) להחזרה לכשרות לגדודי ההתקפה שיצוא למנוחה. היחידות היו בעיקר צריכות ידיים עובדות, כי היה להם זמן קצר מאוד להתארגן והן יצאו עייפות מהקרב.

במשך השנתיים הבאות הקמנו את היחידה והסדרנו הכול. לאחר מכן הוצע לי ע"י מפקד אלו"ג 36 להיות סגנו. בתחילה אמרתי לו שאני מעדיף להיות קח"ש האלו"ג, אבל הקח"ש הקיים לא רצה להיות סגן.

נכנסתי לאלו"ג (אגד לוגיסטי)  כסגן. במשך קרוב ל 4 שנים עברתי עם האלו"ג אימונים עם היחידה ועזרתי לבנות אותה במבנה הגדודים החדש ולהכין אותה לגיוס חירום (שעד אז היה בשליטת קצינים סדירים). לאחר שהגיע מחליף בשבילי התנדבתי עוד שנה עד שיהיה מוכן ואז פרשתי בסוף שנת 2021.

אני מאוד גאה ששירתתי בחיל החימוש (טנ"א זה לילדים...:)). זה חייל שאני הגעתי אליו מבחירה ולא טעיתי. השירות היה מעניין, האנשים מצוינים והתרומה חשובה. אולי החייל הירוק הכי מסודר שיש ומכל הקצינים תומכי הלחימה, אלה תמיד קציני החימוש שמובילים באיכות שלהם.

בהצלחה לדורות הבאים!

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים