דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

מפגש אנשי החימוש של גדוד 75 ששירתו בשנים 1984 עד 1990

מפגש מרגש של בוגרי מחלקות החימוש ששירתו בגדוד 75. המפגש הסתיים בתחושת סיפוק רב והתרגשות רבה, לפגוש את כל החברים והמפקדים ולראות שכולם הצליחו והתקדמו יפה בחיים. טלפונים הועברו וחודשו חברויות ישנות לחדשות. לסיום המפגש הקריא חנן דהן מנהל העבודה של הימ"ח קטע המספר בהומור על הגדוד והחברים החימושניקים.

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 29/07/2023

תאריך האירוע: 2012-01-01

מספר צפיות: 345


סיפורה של מחלקת חימוש בגדוד 75 חטיבה 7 - מפגש חימושניקים משנים 84-90

גדוד 75 הינו גדוד שריון מבצעי המבוסס על טנקי מרכבה סימן 2 (החדשים בתקופה זו) מסופר כאן על מחלקת החימוש המפוארת של הגדוד שעסקה באחזקת כלל האמצעים החימושיים. מחלקת החימוש בגדוד זה הייתה מקצועית ומגובשת מאוד וחוותה את התקופה הקשה והמורכבת לאחר מלחמת לבנון הראשונה. האחזקה של כלל האמצעים נפרשה בין הפלוגות המוצבות במקומות שונים בלבנון והן בפלוגת הצמ"פ בארץ.

על מחלקת החימוש
מחלקת החימוש כללה שלוש חוליות טכניות בפלוגות וכן את מחלקת החימוש הגדודית (בוחנים וקח"ש) במפקדת הגדוד. בחוליות הטכניות היו בעלי מקצוע לאחזקת הטנקים ובראשם סמל טכני וותיק. לכל פלוגת טנקים הייתה מצוותת חוליה טכנית שעסקה יום וליל באחזקת ושמירת הכשירות של הטנקים. מחלקת החימוש תמכה רבות בגדוד בכל המשימות הן בלבנון והן בתרגילים הרבים , המחלקה הייתה מגובשת מאוד בראשותו של אליעזר בן הרוש והתקיימו ערבי הווי וגיבוש רבים.

מקצועיות - במבט לאחור אפשר ממש להתגאות במקצועיות של החימושניקים אשר פתרו כל תקלה במהירות והחזירו לכשירות כלים שהושבתו בשיתוף פעולה ובהנחייתם המקצועית של הבוחנים אשר עבדו ביחד עם החיילים הן בחום העז והם תחת גשם ושלג. הכלים תוקנו במהירות על מנת לא לפגוע בכשרותו של הגדוד.

לזכרם של נופלי המחלקה -  במהלך השרות נפטר בוחן הגדוד מריוס סלומון ז"ל ממחלה קשה,מריוס היה בוחן חמש מרכבה 2 והשאיר רעייה ושני ילדים יתומים, יהיה זכרו ברוך.

 על קצין החימוש - קצין החימוש של הגדוד היה אליעזר בן הרוש אשר היה חימושניק בגדוד 77 בתפקיד טכנאי בק"ש מרכבה, יצא לקצונה וחזר כממח"ג לגדוד 75 ולאחר מכן כקצין חימוש. תקופת פיקודו של אליעזר אופיינה בהקפדה יתרה על ביצוע אחזקה ברמה גבוהה לכלים, למרות העבודה הקשה שנדרשה מקפדנותו היתרה החימושניקים אהבו מאוד את אליעזר בשל היותו חבר טוב והיחס הטוב והחם שהעניק אישית לכל חימושניק בגדוד.

על המפגש

  • את המפגש יזמו מפקד בה"ד 20  אל"מ אליעזר בן הרוש ורס"ב רושו בנימין אשר השקיע ימים ולילות בסיועו של חנן דהן למצוא את הטלפונים של כל החברים ולהזמינם למפגש.
  • למפגש הוזמנו מעל 30 חימושניקים ששירתו בתקופה האמורה בגדוד. הגיעו 17 קצינים נגדים ששירתו ומשרתים עדיין בצה"ל. המפגש התקיים במסעדת שיפודי התקווה בראשון לציון.
  • מטרת המפגש הייתה לכנס את כלל בוגרי הגדוד לאחר 25 שנה , להעלות זכרונות ולחדש חברויות ישנות, להיזכר בחוויות מהתקופה הארוכה בגדוד הן בלבנון והן בגדוד ברמת הגולן.
  • המפגש נפתח בברכה של אלעזר לחברים שהגיעו, כל אחד סיפר על עצמו  בתקופה ההיא ועל פועלו כיום. לאחר מכן נמשכה הפגישה כארבע שעות מלוות בהעלאת זיכרונות וקטעים מצחיקים ולוותה בצחוק עז לעיתים רבות. את מהלך אכילת ארוחת הערב ליוו סיפורים מתקופת השרות בלבנון ובגדוד.
  • המפגש הסתיים בתחושת סיפוק רב והתרגשות רבה, לפגוש את כל החברים והמפקדים ולראות שכולם הצליחו והתקדמו יפה בחיים. טלפונים הועברו וחודשו חברויות ישנות לחדשות. לסיום המפגש הקריא חנן דהן מנהל העבודה של ימ"ח קטע המספר בהומור על הגדוד והחברים החימושניקים.

 

בתמונה - קציני חימוש לשעבר של הגדוד (יהודה גמליאל , אליעזר בן הרוש , אמיר רפפורט)

 

בתמונה  קקון איש החילוץ , חנן דהן - סמל טכני של פלוגה כ'

 

בתמונה רוני הירש - בוחן הבק"ש של הגדוד , באמצע קקון ומשמאל חנן דהן.

 

 

 

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים