דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

רס''ב במילואים צביקה מררו

רס''ל עימאד רחאל מגדוד 46 מראיין את רס''ב צביקה מררו שפרש בתאריך 31/8/17, לאחר 32  שנים בצה''ל. רס''ב מררו צביקה שירת כקצין ציוד אוגדה 319  ובחטיבה 228 כמנהל חלפים הסדיר וחירום.פרויקט ''נגדים מספרים'' מביא את סיפורו של חיל הטנ''א במרוצות השנים דרך עיניהם של נגדי החיל לדורותיהם. סיפור זה שזור עם התפתחותו של החיל דרך האתגרים המבצעיים הייחודים בהם עסקו נגדי החיל וביניהם רס''ב צביקה מררו.

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 15/01/2018

תאריך האירוע: 2017-08-31

מספר צפיות: 2248


רס''ל עימאד רחאל מגדוד 46 מראיין את רס''ב צביקה מררו שפרש בתאריך 31/8/17, לאחר 32  שנים בצה''ל. רס''ב מררו צביקה שירת כקצין ציוד אוגדה 319  ובחטיבה 228 כמנהל חלפים הסדיר וחירום.פרויקט ''נגדים מספרים'' מביא את סיפורו של חיל הטנ''א במרוצות השנים דרך עיניהם של נגדי החיל לדורותיהם. סיפור זה שזור עם התפתחותו של החיל דרך האתגרים המבצעיים הייחודים בהם עסקו נגדי החיל וביניהם רס''ב צביקה מררו.

רקע כללי: צביקה נולד בתאריך 25.11.1966  בחיפה. למד בתיכון אורט שפרינצק במגמת חשמל תעשיה.כיום גר בקריית טבעון, גרוש פלוס 2, בן ובת. צביקה השתחרר מצה''ל בתאריך 31.8.2017 בדרגת רס''ב.תפקידו האחרון של צביקה מררו היה אחראי ניהול מלאי בחטיבה 228 וקצין ציוד של אוגדה 319.

 על שירותו הצבאי :צביקה התגייס לצבא בתאריך 19.5.1985 ועבר טירונות בבה''ד 3 בשכם ולאחר סיומו את הטירונות, עבר קורס נהג משא כבד, לאחר סיום הקורס צביקה שובץ לבה''ד 1 לתפקיד נהג גדודי .

מסלול השירות ותפקידיו :

צביקה שירת בכמה תפקידים במהלך שירותו

 • צביקה התחיל את שירותו הסדיר כנהג גדודי ( גדודי גפן ודקל ) בבה''ד 1, היה בתפקיד זה משנת 1985 עד 1986.
 • לאחר מכן, עבר עם סגן מפקד בה''ד 1 לקצין אגם אוגדה 319 והמשיך לעשות את תפקידיו כנהג בין השנים 1986 עד 1987 .
 • בהמשך, לאור העשייה שלו ותפקידו צביקה הועבר ל א.ת. 9298 (מנסורה שביקנעם) כדי להיות נהג סגן מפקד הבסיס בין השנים 1987 עד 1988 וכך הוא סיים את שירותו הסדיר בכבוד.
 • צביקה החליט לחתום קבע והתחיל את תפקידו הראשון ב- א.ת.9298 בתור אנ''מ לאחר הסבת מקצוע , בין השנים 1988 ל1995 .
 • לאחר מכן צביקה עבר לאלמ''ר 5003 בתור אנ''מ ומאחזק משטחי אחסנה יבשה עד 2006 .
 • בשנת 2006 צביקה עזב לטובת אוגדה 36 (נפח ) בתור סגן קצין ציוד עד שנת 2009 .
 • ב 2009 עבר לאוגדה 319 להיות אחרי ניהול מלאי וקצין ציוד עד שחרורו מהצבא בשנת 2017 אחרי 32 שנים במערכת הצבאית.התפקיד שצביקה ניהל נחשב תפקיד קשה ומסובך, תפקיד זה דרש ממנו יכולת נתינה ומענה מידי בחלפים על מנת לשמור על רמת הכשירות של הכלים (טנקים, נגמשים, רכבים, נשקים וכו'). בנוסף, צביקה היה שותף למועצת השנים לכתיבת הפקודות במקחש''ר.

התרומה שלו באה לידי ביטוי בהתעסקות בנושא הבטיחות וכל נושא הדרכות של החיל כולל הידע המקצועי במחלקת הלוגיסטיקה שנתן דחיפה למחלקת הלוגיסטיקה. תרומה זו והקדמה שהביא נעשתה באמצעות השאיפה שלו למצויינות.

צביקה סיים את תפקידיו בצורה טובה עם ביקורות ברמה גבוהה של החיל והפיקוד. הרושם שהותיר בתפקיד מעיד על בנאדם אחראי שהצליח לעמוד בהצלחה בבת אחת בכמה תפקידים ניהוליים הדורשים מקצועיות ברמה גבוהה מאוד.

חברים/פקודים/מפקדים משמעותיים בעיניו:

 • מנהל עבודה חטיבה 228 אילן חרמון.
 • בוחן רכב רפאל מירון.
 • מפקד ימ''ח לוגיסטיקה עירן שטרום.
 • קט''א אוגדה 319 אבי קויפמן.

אתגרים מרכזיים בתקופת השירות:

ברמה האישית:לשרת אוגדה 36 אוגדה סדירה.

ברמה המקצועית:צביקה השתתף בכל המלחמות והמבצעים ונתן מענה על הצד הטוב ביותר (מלחמה מרכזית שהיוותה אתגר בעיניו הייתה מלחמת לבנון השנייה).

כאיש קבע:לתרום למדינה ברמה אידיאולוגית .

כמפקד וחונך מקצועי:העביר הדרכות מקצועיות לכל אנשי המילואים של היח''ק וכל אחרי ניהול מלאי של היח''ק כולל אחרי ניהול מלאי של חטיבות 319.

-לצביקה היו כמה אתגרים המרכזית בתקופת השירות שלו . ברמה האישית לשרת באוגדה 36 סדירה . ברמה המקצועית הירידה ללבנון וכל שאר המבצעים שחווה צה''ל היו מאוד קשה ומאתגרים בשבילו . כמפקד וחונך צביקה העביר הדרכות מקצועיות לאנשי המילואים של היח''ק .

תרומת חיל הטנ''א לביטחון המדינה: בעיניו, חייל הטנ''א דאג תמיד לספק תמיד לכל מקום את החלפים הדרושים. תמיד הציוד היה ברמת אבזור גבוהה מאוד וציוד שמיש ליחידות השונות וללוחמים.

אירוע משמעותי במהלך השירות:בשנת 2006 צביקה קיבל הנחייה לעלות לאוגדה 36 לתפקד כבוחן חלפים בחירום ובוחן אחסנה יבשה באוגדה. במהלך תקופה זו הדבר שעיצב את דמותו היה כל הידע המקצועי שצבר בימ''ח. הוא הוציא לפועל באוגדה סדירה רעיון שהוכח במלחמת לבנון השנייה כיעיל מאוד. ופיתח את ניהול מערך החלפים לכל אוגדה 36 במחנה ירדן

מאפיינים ייחודים של חיל הטנ''א: בטיחות בעבודה ברמה גבוהה לכל מקצוע כולל ספרות מקצועית. תדריכים מעולים שיכולים להציל חיים ולמנוע תאונות, דבר שמביא לידי ביטוי את המקצועיות של הנגדים בחיל.

 

נפילת חברים ופקודים: במהלך תקופתי באוגדה 36 בהיותי ס' קצין ציוד אוגדה רכשתי חברות עם לוטפי נסרלדיין ז''ל שהיה אחרי ניהול מלאי בחטיבת גולן. לוטפי ז''ל נפל בקרב בדרום הארץ. היה לי קשה מאוד לעקל את מותו, בגלל שנרקם בנינו יחס חברי במהלך השנים. הייתי אצל לוטפי חודש לפני נפילתו, זה גם מה שהקשה עלי. לוטפי היה בן אדם וחבר טוב שהשאיר בי טביעת אצבע .

סיכום:

''כבוד להיות בחיל במשך 32 שנה ולשרת בתפקידים שונים. כמעט 90 אחוז ממנו הוא מלאי חלפים בחירום, התפקידים שעשיתי הם תפקידים מאוד מאתגרים בעיקר התפקידים שקשורים לחלפים, הם דורשים ממני המון ריכוז ומקצועיות. צריך להיות תמיד מוכן ומסודר לשעת האמת. מבחינתי העסקה להיות בחיל הטנא הייתה עסקה משתלמת ומאתגרת לימדתי וחינכתי גם את הבת שלי, נועה, לערכים הגבוהים של הצבא והיום היא בקורס קצינים.''

 

סיכום הפרוייקטור:          

היה לי מאוד מעניין וכיף לראיין את צביקה מררו האירוניה היא שהוא משתחרר ביום ההולדת שלי. למדתי ממנו לא מעט דברים, והוא לא חסך בעצות .

 

מפגש יחידה לאחר 32 שנות שירות- תמונה מהמפגש:


 

מחסן חלפים טיבה 228

הענקת דרגת רנ"ג במילואים - אפריל 2021

 

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים